تاریخ ارسال : ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رنکینگ اتحادیه جهانی سطح جام تختی را بالا بردن می دهد

علی اشکانی در صحبت با خبرنگار مهر در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه برنامه های کنونی تمرین های با توجه به در پیش بودن جام تختی در حال اجراست، گفت: جام تختی سال کنونی شرایط تماما متفاوتی نسبت به دوره های قبلی دارد، چراکه با کوشش فدراسیون کشتی، این مسابقات به عنوان یکی از قدیمی ترین تورنمنت های بین المللی کشتی دنیا در سامانه رنکینگ اتحادیه جهانی قار گرفت.

وی تأکید کرد: یکی از تفاوت های عمده این دوره از رقابتهای جام تختی، برپایی پیکارها بصورت انفرادی هست. در دوره های قبلی شاهد برپایی مسابقات بصورت تیم به تیم بودیم، اما سال کنونی این وضع به سبب محسابه امتیازهای در سامانه رنکینگ عوض شدن کرده و امتیازهای بصورت انفرادی محاسبه می گردد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی دنبال کرد: طبعا همین مبحث موجب می گردد تا تمامی تیم های بیگانه شرکت کننده با تمام توان به میدان بیایند تا در جمع کردن امتیازهای در سامانه رنکینگ اتحادیه جهانی از قافله عقب مثل. بر طبق این سامانه هر کشتی گیر باید در ۴ تورنمنت بین المللی حضور یابد که یکی از همین تورنمت ها جام تختی هست.

اشکانی به تاثیر منفی و مثبت این مبحث اشاره نمود و اظهار کرد: بر طبق رنکینگ ما باید حداکثر با ۳۰ کشتی گیر در قابل سه تیم به میدان برویم در حالیکه در دوره های قبلی جام تختی نفرات بیشتری را به میدان ارسال می کردیم. ضمن اینکه باید در ارنج تیم ها نیز دقت بیشتری داشته باشیم، چون باید کشتی گیران ثابتی را در مسابقات متفاوت به میدان بفرستیم تا این نفرات بتوانند بر طبق رنکینگ، امتیازهای لازم برای حضور در میادین معتبر جهانی را کسب نمایند.

وی بیان کرد: البته در کنار این قبیل دغدغه های کادر فنی، باید به مزایای این دوره از رقابتهای جام تختی هم اشاره نمود که آن هم برپایی پیکارها بر طبق مقررات جدید هست.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در انتهاء در مورد رقابتهای قهرمانی قاره آسیا هم اظهار کرد: یکی از عواملی که رقابتهای جام تختی را ارزشمند بیشتری رو به رو کرده این هست که این تورنمنت به عنوان اولین تورنمنت بین المللی قبل از رقابتهای قهرمانی قاره آسیا توان دارد در انتخاب نفرات ما برای ترکیب تیم ملی حایز ارزش باشد. یعنی در حقیقت تیم اعزامی به رقابتهای قهرمانی قاره آسیا از نفرات موفق و برتر جام تختی بیرون خواهد آمد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83020

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.