تاریخ ارسال : ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رهبر معظم انقلاب کار برای شهدای ترور را خیلی دوست دارد

 

به گزارش شلمچه نیوز، آیت‌الله مظاهری پس از شنیدن گزارش فعالیت‌های بنیاد هابیلیان در دوازده سال گذشته توسط دبیرکل این بنیاد، کار برای شهدای ترور را کاری بسیار مقدس و واجب برای نظام خواند.

متن کامل سخنان ایشان در ادامه می‌آید:

کار برای شهدای ترور از کارهای لازم در نظام است

سعادت بزرگی است. کار مقدسی است و باید بگوییم که از کارهای لازم و واجب در نظام ماست. متأسفانه آن‌طور که باید، روی آن کار نشده است. برای هر کدامشان نظیر مرحوم آقای بهشتی باید صدبرابر آنچه که کار شده است، بشود. اصلاً گویا فراموش شده است. لذا کار شما خیلی مقدس است. اما اولاً بودجه خیلی بالایی می‌خواهد و همه باید این بودجه را تأمین کنند. بودجه نداشته باشید، نمی‌شود و خیلی خرج دارد. اگر بخواهید سمینار خوبی برای بزرگداشت شهدای ترور اصفهان انجام دهید خیلی خرج دارد. ثانیاً خیلی نیرو می‌خواهد و نیروهای زبده. خوب است خانواده‌های شهدا من‌جمله خانواده شهید هاشمی‌نژاد و شهید مطهری و… دخالت کنند و کار کنند. اما مستقل نمی‌توانند و نباید کار کنند. باید در میان شما باشند. باید کارهای شما را تأیید کنند. باید مثل همین سمیناری که شما می‌خواهید انجام دهید و مسئولیت با ایشان است، مسئولیت داشته باشد در صورت لیاقت. اگر خانواده شهدا بخواهد یک سمینار را درست کند، اولاً اشکال خیلی پیدا می‌شود، بعد هم حق مطلب ادا نمی‌شود. لذا شما نیروی زیادی می‌خواهید. بودجه را باید مسئولین تأمین کنند و نیرو را باید شما تأمین کنید. همه هم به اندازه وسعشان باید به شما خدمت کنند.

مقام معظم رهبری این‌طور چیزها را خیلی دوست دارد. مخصوصاً ببیند که برای عزیز و دوست صمیمی‌اش، آقای بهشتی، می‌خواهید یک سمینار بگیرید، خیلی ایشان دوست دارد. برای ۷۲ تن می‌خواهید یک کار اساسی کنید. روی این ۷۲ تن کار درستی نشده است. مثلاً پدر شما از رفقای خاص من بود در درس حضرت امام در طی سال‌ها و در مدرسه حجتیه که با هم درس می‌خواندیم. در میان همه ما یک تقوای خیلی خاصی داشت. خیلی بالا! بعد هم که وارد نظام و انقلاب شد، نشان داد اینکه خیلی والاست. از این نظر از نمره اول‌هاست. برای پدر شما هم کار نشده است؛ روی علم ایشان، روی تقوای ایشان، روی کارهای سیاسی‌انقلابی ایشان و بالأخره روی حقی که ایشان به گردن نظام دارد کار نشده است. همه ما باید به هر اندازه که می‌توانیم [کار کنیم].

شهادت برخی از شهدای ترور کمر امام را شکست

[شهادت] بعضی‌ مثل مرحوم شهید مطهری، ۷۲ تن و پدر شما و آقای مفتح کمر امام را شکست؛ اما امام خیلی پرجرئت و محکم بودند. والّا بعد از ۷۲ تن، نباید ما نظام را دیگر می‌داشتیم. فقط امام توانستند این کار مدیریت کنند، به‌طوری‌که روز بعد از حادثه افراد مجروح و معلول را به مجلس آوردند. این‌ها خیلی حرف دارد و خیلی از سیاست و شجاعت و درایت امام می‌گوید. من شب وفات حضرت امام در مسجد حکیمیه گفتم که ما قدر امام را ندانستیم؛ ولی امام را عاشقانه دوست داریم و این برای همه مسلّم است. الحمدلله شعارها خیلی خوب است. اسم ایشان که می‌آید، صلوات می‌فرستیم و بعد از نمازها باید شعار الله اکبر داشته باشیم.

یکی از راه‌های زنده‌نگه‌داشتن نظام زنده‌نگه‌داشتن امام و هدف امام است

ما برای نظام خیلی باید کار کنیم و برای شخص حضرت امام که کاری نکرده‌ایم و قدر نمی‌دانیم. باید این کتاب‌های حضرت امام همه دانشگاهی و ترمی شده باشد. ایشان بیست جلد به بالا سخنرانی دارد. در کتابخانه‌ها پیدا نمی‌شود و جوانان مطالعه نمی‌کنند. درحالی‌که این کتاب‌ها مطالبی است که هر چه حضرت امام می‌بایست بگویند، در آن‌ها گفته‌اند. مثلاً شما با درایت نمی‌توانید بگویید که ای کاش حضرت امام این را هم گفته بود؛ شما به عنوان فرزند خلف پدرتان، بگویید این را هم می‌توانست بگوید؛ نمی‌توانید. اما حالا دانشگاه‌ها، وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش باید این‌ها را در میان مردم زنده نگه دارد و یکی از [راه‌های] زنده‌نگه‌داشتن این نظام و انقلاب، زنده‌نگه‌داشتن امام و هدف امام است. یقین داشته باشید که پدر شما خوشحال می‌شوند. نه برای خودش؛ بلکه برای نظام.

یکی از ویژگی‌های بارز شهید هاشمی‌نژاد خلوص ایشان بود

حضرت امام خیلی خوشحال می‌شود اگر شما بتوانید این شهدا را، لااقل سران شهدا را، افتخارات شهدا را، مثل پدرتان که ما به رفاقت ایشان افتخار می‌کنیم، بکشانید در صحنه و این حق را برای نظام ادا کنید و این کار خیلی مقدسی است. او یک عمر برای نظام کارهای مقدس کرده است و آن هم با همان خلوص خاصی که ایشان داشت و خدا رحمت کند ایشان را که یکی از صفات بارزشان، خلوص ایشان بود. از همین جهت هم بود که کار خیلی می‌کرد و حرف کم می‌زد. انصافاً منبرهای ایشان اول بود و خیلی پرمحتوا و پر از حرف‌های خوب بود؛ اما در مجالس معمولاً مثل حضرت امام ساکت بود. درایت داشت و کم‌حرف و پرتحرک بود. خلوص ایشان عجیب بود و من تصدیق می‌کنم که یکی از امتیازات پدر شما، خلوص ایشان بود.

هر چه در این باره کار کنید، کم است. همه ما بدون رودربایستی کوتاه آمدیم. دراین‌باره باید از همان سال‌های اول که حضرت امام بر منافقین مسلط شدند و منافقین دیگر نتوانستند کارهای اساسی کنند؛ از قبل ما باید شروع کرده باشیم و سال به سال هم باید بیشتر از این‌ها باشد. حالا پسر یک کسی که افتخاری برای نظام است، پیدا شده است و با رفقای خودش می‌خواهند یک سمینار بگیرند و مصمم هستند که هم در بودجه و هم در نیرو لنگ هستند. آن خلوص مرد بزرگ، در شما هم هست که وقتی زنده بود، برای دیگران کار می‌کرد و نه برای خودش. ان‌شاءالله در عالم برزخ یک کمکی به شما بکند و بتوانید این کار مقدس را به جاهای خوبی برسانید به‌طوری‌که مقام معظم رهبری به شما بگوید: آفرین. حضرت امام هم در عالم برزخ به شما بگوید: آفرین. پدر عزیز شما هم به شما بگوید: پسرم، آفرین.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21945

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.