تاریخ ارسال : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

روابط عمومی ورسانه های دیجیتال

شلمچه نیوز-  فاطمه سیفی؛ امروزه روابط عمومی مهمترین نهاددرعرصه اطلاع رسانی بانگاه درست ازجامعه درراستای تبیین عملکرددستگاه هاازجایگاه بالایی برخوردار است.

به نوعی این نهادمردم محور خاستگاه مطالبات به حق مردمی محسوب می شود.پل ارتباطی ،هنرمردم داری، گوش وزبان سازمان ،پیشانی سازمان، قلب  سازمانها وصدهاموارد دیگرازجمله تعاریفی است که برای روابط عمومی ازسوی علمای این حرفه بیان شده است ،اما اینکه چطوردر عرصه اطلاع رسانی موفق است یا خیر؟ باید گفت روابط عمومی تاثیرگزارزمانی محقق می شود که بتواند انتقال پیام به صورت دو سویه از سازمان به مردم وازمردم به سازمان با استفاده از ابزارهای نوین اطلاع رسانی درکمترین زمان انجام پذیرد که امروزه از آن به روابط عمومی الکترونیک یادمیشود.

دراین حوزه نقش رسانه های مجازی در بالا بردن توانمندی روابط عمومی الکترونیک نقشی مهم وتاثیرگزار است، رسانه های مجازی از بازوان توانمند روابط عمومی هادرعرصه خبررسانی واطلاع رسانی محسوب می شود.

رسانه های مجازی که امروزه در جامعه مردمی جایگاه مطلوبی به خود گرفته از مهمترین نهاد خبری در بعد اطلاع رسانی برای سازمانها ،نهادها وحتی پاسخگوی مطالبات مردمی است.

پس روابط عمومی ها میتوانند با بکارگیری از این ابزار رسانه ای امروزی ازجایگاه سنتی به جایگاه مدرن اطلاع رسانی ارتقاع یابند، خلاصه اینکه ،روابط عمومی موفق به روابط عمومی گفته میشود که همگام بارسانه های مجازی وآمیخته به آنها باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12929

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.