تاریخ ارسال : ۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

روایت مشاور نوبخت از ابهامات برطرف فقر مطلق ۴۰ میلیون ایرانی

ابوذر ندیمی در عنوان کرد و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جواب به این پرسش که دولت چه موضعی دربرابر ابهامات موجود درخصوص درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها دارد، عنوان کرد: با توجه به عرضه لایحه بودجه به مجلس سه ابهام هنوز تعیین تکلیف نشده هست، اول آنکه درآمد هدفمندی یارانه‌ها اکثر از آن که متمرکز به برداشت باشد نوعی تولید درآمد هست.

این نماینده سابق مجلس دنبال کرد، از آنجا که در قانون هدفمندی یارانه‌ها معنا باز توزیع طرح شده هست در ابتدا نمی‌توان برآوردی از درآمدهای انتهاء سال  بدست آورد.

وی اضافه کرد، لازم هست طبق قیمت  مصوب تازه حاملهای انرژی در مورد درآمد حقیقی دولت نظر داد. از جانب دیگر نکته ارزشمند این هست که آشکار نیست مجلس چه تصمیمی در مورد لایحه بودجه و پیشنهاد حذف قسمتی از یارانه نقدی و افزایش نرخ بعضی حاملهای انرژی اتخاذ خواهد کرد.

ندیمی با اشاره به اینکه در مورد توزیع درآمد طی سال آینده نقشه راه مشخصی وجود ندارد عنوان کرد: درحال حاضر آشکار نیست مجلس چه  تصمیمی در مورد پیشنهاد دولت در مورد شاخصه فقر مطلق اتخاذ خواهد کرد.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جواب به این پرسش که سبب تصمیم دولت برای افزایش شدید قیمتها در سال اول برنامه ششم توسعه چیست، عنوان کرد: طبق مفاد برنامه ششم  بایستی طی ۴ سال فقر مطلق از بین برود، در صورتی که از سال اول  اصلاحات به نحو جدی اعمال نشود نمی‌توانیم برای فقر مطلق اکثر از ۴۰ میلیون ایرانی قدم خاصی برداریم.

وی اضافه کرد، از جانب دیگر هنوز ابهاماتی در مورد اتخاذ روش مناسب اصلاح، میان دولت و مجلس وجود دارد و لازم هست در انتظار انتهاء نشست ها کمیسیون تلفیق و نظر صحن علنی مجلس باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80508

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.