تاریخ ارسال : ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۰۳ دیدگاه‌ها برای روحانی تنها رییس جمهوری که بدنه اجتماعی ندارد بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

روحانی تنها رییس جمهوری که بدنه اجتماعی ندارد

بدنه اجتماعی آقای احمدی‌نژاد هم در توده‌های عمومی مردم، مستضعفین، بچه حزب اللهی‌ها و… بود. تا این دو سال آخر که آقای احمدی‌نژاد با رفتارهایی که داشت طیفی از این جماعت را از خود دور کرد. همه اینها پایگاه و بدنه اجتماعی داشتند اما آقای روحانی پایگاه اجتماعی ندارد

به گزارش شلمچه نیوز، گفتگوی حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی و مدیر مسئول هفته نامه توقیف شده ۹ دی با هفته نامه تماشاگران را در زیر می خوانید:

 

 

هفته نامه تماشاگران: حمید رسایی را باید از سلبریتی‌های گروه پایداری محسوب کرد. یکی از تندمزاج‌ترین چهره‌های نحله تندمزاجان. رسایی که در دوران ریاست‌جمهوری هشت ساله احمدی‌نژاد یکی از پر و پاقرص‌ترین حامیان او محسوب می‌شد – اگرچه می‌گوید به محمود انتقادات تندی هم داشته است- با آمدن حسن روحانی به خیابان پاستور، مجبور شد صدایش را بالاتر ببرد. منتقد دائمی و جدی اصلاح‌طلبان و سیاست‌های موسوم به اعتدال و یکی از بی‌مهارترین معترضان به ظریف و برجام. این روحانی جنجالی با همین رویه توانست به یکی از شاخص‌ترین چهره‌های مجلس نهم تبدیل شود و صحنه‌هایی ماندگار و تاریخی را در صحن علنی ساختمان بهارستان خلق کند. اعتراض‌های بی‌پایان او به مذاکرات هسته‌ای، اعتراضاتش به علی لاریجانی برای تصویب برجام در مجلس و نطق‌های آتشین‌اش علیه خاندان هاشمی را باید از نقاط عطف سال‌های اخیر مجلس به حساب آورد.
رسایی اما برای پیگیری منویات‌اش به بلندگوی مجلس بسنده نکرد. او سال‌هاست با نشریه ۹ دی یکی از تریبون‌های اصلی اصولگرایان تندرو را در اختیار دارد. گروهی که در سال‌‌های اخیر با نام دلواپس‌ها نامی خاص پیدا کرده‌اند. نشریه‌ای که انعکاس تمام و کمالی از روحیه مدیرمسوول پرهیاهوست و بارها در منازعات سیاسی خبرساز شده و البته مخالفان بسیاری پیدا کرده. اتفاقی که به نظر نمی‌رسد برای حجت‌الاسلام، عجیب یا ناخوشایند باشد. ۹ دی با مواضع گاه حیرت‌انگیزش بارها تا پای توقیف دائم رفته اما هر بار روئین‌تن نشان داده و با گذر از آتش، دوباره روی کیوسک‌های مطبوعاتی برگشته. سخت‌جانی ویژه‌ای که اغلب آن را به جایگاه متفاوت حمید رسایی مرتبط می‌دانند و او خودش منکر آن است. این‌بار هم که باز نشریه‌اش به محاق رفته می‌گوید برمی‌گردد چون حرف حق و قانونی می‌زند و نمی‌توانند دهانش را ببندند. همان‌طور که در فضای مجازی نمی‌توانند جلویش را بگیرند و او حالا هم که در مجلس نیست، هر از چند گاه خبرساز می‌شود. مثل انتقادش از سازمان بازرسی کل کشور و مثل خبری که از تهیه فهرستی از مدیران با حقوق نجومی داد.

حجت‌الاسلام رسایی را در دفترش در همان کوچه‌ پس‌کوچه‌های حوالی میدان بهارستان پیدا می‌کنیم. جایی که می‌گوید از منزلش هم دور نیست و این‌طوری تأکید می‌کند که خانه‌ای در بالای شهر ندارد. او حالا با رد شدن صلاحیت‌اش و باز ماندن از حضور دوباره در مجلس فراغت بیشتری دارد و می‌گوید یکی از کارهایش قرار است همین حضور در رسانه‌ها باشد. پس برای مصاحبه که درخواست می‌دهیم بدون امروز و فردا کردن زیاد –که عادت سیاستمدارهاست- با ما در دفترش قرار می‌گذارد. دفتری که با موکت فرش شده، اثاث محقری دارد و حاج آقا می‌گوید دیدارهایش را همین جا انجام می‌دهد و ۹ دی هم همین جا بسته می‌شود. بر خلاف تصوری که از او داریم، راحت و گرم است و آدم را نمی‌ترساند! به روال گفت‌و‌گوهای «تماشاگران امروز» با آقای رسایی هم وارد بحث‌های تخصصی نمی‌شویم و ترجیح می‌دهیم بیشتر از موضوعاتی صحبت کنیم که علاقه داریم از ایشان بدانیم. می‌خواهیم بدانیم پشت آن پیشانی چین خورده و صورت برافروخته چه می‌گذرد و زوایایی از شخصیت‌اش را بپرسیم که معمولاً کمتر نمایان می‌شود. پس، از خانواده‌اش می‌پرسیم، از علایق و تمایلات شخصی‌اش. هر چند که از سیاست گریزی نیست اما برای‌مان جالب است بدانیم که مرد سیاسی جز سیاست در چه عوالمی سیر می‌کند.

*ما فکر می‌کردیم در یک دفتر بزرگتر با شما قرار داشته باشیم. فکر نمی‌کردیم دفتر کار شما این‌طور جمع و جور باشد. تصور مردم این است که نماینده مجلس باید دفتر بزرگتری داشته باشد.

البته این هم دفتر نمایندگی من بود و هم قبلا دفتر هفته نامه ۹ دی بود اما الان فقط دفتر هفته نامه ۹ دی است. حالا اگر دفتر قبلی من می‌آمدید چه می‌گفتید؟ دفتر قبلی در زیرزمین یک ساختمان قدیمی در خیابان ایران بود. یک بار یکی از رسانه‌های اصلاح طلب یک گزارش از آن تهیه کرده بود. نمی‌دانم خبرنگارش چه وقت و چه زمانی داخل دفتر آمده بود، ولی حتی اینکه فرشمان چطور بود و دفتر چگونه بود را در گزارشش آورده بود.

*یعنی بی‌خبر از شما گزارش تهیه کرده بود؟

بله.

*نفوذی بوده؟!

چیز عجیبی هم نبود هر کسی می‌تواند با ما ارتباط بگیرد و به دفترم بیاید. همین امروز هم بعد از شما با دو سه نفر قرار دارم. هنوز مردم با بنده %A


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20941

برچسب ها:
, ,

Comments are closed.