تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

روزنامه آفتاب یزد؛ از توهین به بهنوش بختیاری تا اهانت به سلحشور انقلاب

یادداشت موهن روزنامه آفتاب‌یزد علیه کارگردان فقید کشورمان نشان داد که این رونامه قصد ندارد در سال جدید نیز مشی خود را تغییر دهد و بی‌اخلاقی را کماکان سرمشق خود قرار داده است.

به گزارش فارس، روزنامه آفتاب‌یزد در یادداشت روز دوشنبه خود با عنوان «محبوبیت دستوری نیست» با توهین به فرج الله سلحشور کارگردان فقید کشورمان و زیر سوال بردن کارنامه هنری‌اش، مدعی شد که برخی‌ از رسانه ها به زور می‌خواهند برای وی محبوبیت جذب کنند.

همچنین در حالی که پخش چندین باره سریال یوسف پیامبر(ع) آخرین اثر مرحوم سلحشور از شبکه آی فیلم بازهم مخاطبان را پای تماشای این فیلم نشانده، نویسنده آفتاب یزد نوشت که اثرات او چنگی به دل نمی زد و نتوانست نظر مخاطبان را جلب کند و در مجموع حرفی برای گفتن نداشت.

اما بررسی سایت‌های دانلود محصولات سینمایی و تلویزیونی در کشورهای مسلمان منطقه از عراق گرفته تا اردن و لبنان و همچنین روی جلد کتاب رفتن تصویر مصطفی زمانی یا تولید ادکلن‌هایی با تصویر یوسف و زلیخای سریال مرحوم سلحشور در آن زمان، همه نشان از محبوبیت این سریال در میان مردم کشورهای دیگر بود و به هیچ وجه محبوبیتی نبود که به زعم سردبیر آفتاب یزد دستوری و زوری باشد.

* تذکر نماینده مجلس به جنتی به دلیل بی‌اخلاقی آفتاب یزد

البته به نظر می رسد که آفتاب یزد در سال جدید نیز قصد ندارد دست از بی‌اخلاقی بردارد. این روزنامه در سرمقاله روز دوشنبه ۱۶ فروردین نیز تاکید کرد که شکست‌خوردگان انتخابات واقعیت را برنمی‌تابند و آن را به جریان خاص نسبت می‌دهند؛ همین اظهارات با واکنش نماینده مجلس روبرو شد به طوری که غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک نفر نماینده نسبت به انتخابات یک شهرستان اظهارنظری می‌کند و تعبیر به جمعه سیاه می‌کند که تعبیر به‌جا و درستی نبود یا یک نماینده نسبت به انتخابات تهران اظهارنظری می‌کند، این را متاسفانه روزنامه‌ها به نام یک جریان سیاسی ثبت می‌کنند که این خلاف واقع و غیرعادلانه است.

وی ادامه داد: جریان سیاسی سخنگو دارد و سخنگویان جریان‌های سیاسی و اکثریت نمایندگان بعد از انتخابات از حضور پرشور نمایندگان پای صندوق‌های رای تشکر کرده‌اند و از حماسه‌ای که ملت ایران در ۷ اسفند آفریدند تقدیر کردند؛ همان مشی مقام معظم رهبری اما متاسفانه می‌بینیم روزنامه آفتاب یزد سرمقاله‌ای منتشر می‌کند که به معنای موضع روزنامه است و یک جریان سیاسی را مورد تخریب و حمله قرار می‌دهد.

وی افزود: در این سرمقاله تاکید شده است که شکست‌خوردگان انتخابات واقعیت را برنمی‌تابند و آن را به جریان خاص نسبت می‌دهند. این بی‌اخلاقی‌ها نباید در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور ما استمرار داشته باشد.

* کینه‌ای خواندن منتقدان خانم رئیس

همچنین روزنامه آفتاب یزد در روزهایی(۱۲ آذر ۹۴) که بی‌توجهی سازمان محیط‌زیست به آلودگی شدید هوا تیتر بسیاری از روزنامه‌ها بود و بسیاری از هنرمندان در شبکه های اجتماعی خود به این موضوع اعتراض می ‌کزدند، صفحه اول خود را تبدیل به رپرتاژ آگهی برای رئیس سازمان محیط‌زیست کرد و با درج عکس بزرگ از معصومه ابتکار و اختصاص نیمی از صفحه اول به وی مدعی شد منتقدان خانم معاون «کینه شتری» دارند!

* حزب باد خواندن نمایندگان مردم

این روزنامه اصلاح‌طلب در اواخر مردادماه نیز در مقاله ای با عنوان «کدام نمایندگان باید عذرخواهی کنند؟» اکثر قریب به اتفاق نمایندگان مجلس نهم را افرادی خطاب کرد که برای رای آوردن در انتخابات آتی مجلس به هر دستاویزی روی می‌آورند تا شاید بتوانند یک بار دیگر بر کرسی خانه ملت بنشینند.

این روزنامه همچنین عده ای از نمایندگان مجلس نهم را حزب باد خواند و آن ها را به رای فروشی متهم کرد.

روزنامه آفتاب یزد چند روز قبل تر نیز (اواسط مردادماه ۹۴) در اقدامی غیراخلاقی که واکنش شدید هنرمندان را نیز در پی داشت به بهنوش بختیاری بازیگر زن سینما و تلویزیون اهانت کرد؛ جایی که بهنوش بختیاری در یک برنامه رادیویی در پاسخ به سوالی درباره آرزوهایش، گفت: «دوست دارم جامعه شناسی بخوانم تا مثلا بعد از توافق هسته ای سریع ذوق زده نشوم و به عواقب و آینده آن فکرکنم، مثلا درباره اینکه بعد از ترکمنچای چه اتفاقی افتاد».

همین اظهارنظر کوتاه بختیاری کافی بود تا آفتاب یزد، شدیدترین هجمه را علیه وی به راه بیاندازد و وی را هنرمندی «نان به نرخ روز خور» معرفی کند.

این روزنامه اصلاح طلب در مطلبی با عنوان «واسه نونه واسه نونه» نوشت: بهنوش بختیاری یک بازیگر طنز و شومن است و اندازه‌ همان سلمونی یا بقال می‌توان روی نظرش حساب کرد و بس. بهنوش بختیاری چون نیازمند حضور در صداوسیماست چنین حرف مضحکی زده، حتما به اندازه‌ افراد عادی هم نظرش ارزش ندارد.

پس از اهانت روزنامه آفتاب یزد به بهنوش بختیاری، هنرمندانی چون جهانگیر الماسی، بهزاد فراهانی، پوران درخشنده، مهران رجبی، احمد نجفی، مرجانه گلچین و … از این اقدام روزنامه اصلاح‌طلب به شدت انتقاد کردند.

* اهانت به منتقدان مذاکرات

روزنامه آفتاب یزد در تیرماه سال گذشته در سرمقاله ای با هجمه علیه منتقدان،‌ آن‌ها را جماعتی «پرمدعا» و «کم‌سواد» خواند که قصد حمله‌ور شدن به تیم هسته‌ای را دارند. علیرضا کریمی در ابتدای یادداشتش با معرفی شریعتمداری به عنوان چهره‌ای که بسیاری از دلواپسان مشق شب خود را از روی دست او می نویسند، ادعا کرد: «دلواپسان از هم اکنون مهمات خود را آماده می نمایند و زمینه سازی می کنند تا وقتی سرداران دیپلماسی پس از توافق بزرگ به کشور بازگشتند بر سر آنها بریزن».

این روزنامه همچنین در گزارشی دیگر تصویری از منتقدان مذاکرات را منتشر کرد و به کنایه اقدامات دیپلماتیک آن ها را مورد بررسی قرار داد و این افراد را بی سواد در حوزه دیپلماتیک معرفی کرد.
این روزنامه در مورد تحصیلات برخی از نمایندگان شبهه وارد کرده است و اعلام داشته که اطلاعاتی در مورد میزان تحصیلات برخی از آن ها نیست.
حضور در هیئت همراه احمدی نژاد در سفر به شرق آسیا، مسئول امام جماعت و اداره موسسه اسلامی نیویورک، امضا کننده طرح پیگیری انتقال دائم مقر سازمان ملل متحد، مدیر دفتر صدا و سیما در نیویورک و انگلیس، امضا کننده طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از دولت فلسطین، سفر تبلیغی به آفریقا و غیره از موارد مختلفی است که به عنوان فعالیت دیپلماتیک نمایندگان توسط این روزنامه اصلاح طلب منتشر شده است.

به گزارش فارس، روزنامه آفتاب یزد که سابقه توهین به زنان محجبه و اهانت به اقوام کشور(که واکنش های شدیدی را در زمان خود در پی داشت) را در کارنامه دارد، در چند سال اخیر از جمله بزک کنندگان سیمای شیطان بزرگ بوده است و یادداشت اخیر این روزنامه علیه کارگردان فقید کشورمان نشان داد که این رونامه قصد ندارد در سال جدید نیز مشی خود را تغییر دهد و بی‌اخلاقی را کماکان سرمشق خود قرار داده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14740

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.