تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

روش هایی فوق العاده برای مبارزه با احساس تنهایی

۷ معالجه طبیعی برای انزوا و تنهاییبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش شلمچه نیوز به نقل از   برپایه مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۷ از طریق انجمن روانشناسی امریکا در واشنگتن دی سی منتشر گردید، تنهایی و انزوا، می‌تواند برای تندرستیی زیاد خطرناک‌تر از هر مسئله‌ای مثل چاقی باشد.

این روز‌ها بسیاری از اشخاص می باشند که احساس انزوا و تنهایی می‌کنند، چنین مسئله‌ای در آمریکا امریکا بعنوان ” اپیدمی تنهایی ” این روز‌ها بسیاری از اشخاص می باشند که احساس انزوا و تنهایی می‌کنند، چنین مسئله‌ای در آمریکا امریکا بعنوان ” اپیدمی تنهایی ” شناخته می‌شود.

در واقعیت گوشه گیری اجتماعی و تنهایی، یکی از رکن‌های بنیادی برای ورود به دوران افسردگی به شمار می‌رود، و علاوه بر این انواع نگرانی‌های دکتری را با خود بهمراه دارد.

احساس انزوا و تنهایی کردن برای مدتی کوتاه و موقت مسئله‌ای غیر عادی نمی‌باشد و سببی برای دلواپسی وجود ندارد، اما به محض اینکه این مساله برای طولانی مدت باشد می‌تواند برای فرد منزوی، پیامد جدی را برای تندرستیی جسمی و روانی وی بهمراه دارا باشد.

آ آیا این تعجب آور نیست که در حال حاضر در عصر دیجیتال و تکنولوژی، یک اپیدمی تنهایی به وجود آمده هست. امروزه، استفاده از این فناوری‌ها نه تن‌ها احساس تنهایی در اشخاص تقویت کرده هست، لکن سبب از دست رفتن مهارت‌های فردی شده.

روش‌های فوق‌العاده برای مبارزه با احساس تنهایی

همه اشخاص در هر سنی محتمل هست احساس انزوا و تنهایی کنند، اما این احساس های برای اشخاص سالخورده می‌تواند مبحثی مرگبار باشد. گزارشاتی که در سال ۲۰۱۲ از طریق آکادمی ملی علوم اظهار شده بود نشان می‌داد که تنهایی و انزوا اجتماعی در مردان و خانم ها مسن با افزایش فوت و میر رابطه ای نزدیک دارد. حال با صرف دیدگاه کردن از سن شما، به احتمال زیاد شما نیز برای لحظه هایی احساس تنهایی را تجربه کرده اید، اما خبر مطلوبی که در راه هست، از درمان‌های طبیعی برای کنترل این مساله می‌گویند که می‌توانید به خود مساعدت کنید تا احساس مطلوبی دارا باشید.

انزوا به نوعی دقیق چیست؟

نورمن کازینز، نویسنده کتاب پر فروش ” آناتومی یک بیماری ” یکبار اظهار کرد:، ” کوشش همیشگی آدم، تنهایی را از بین می‌برد “. این صرفا یکی از نقل قول‌های او در ارتباط با انزوا و تنهایی هست.

تشریح دقیق انزوا چیست؟ انزوا، حالتی از احساس تنهایی هست.

یکی از روانشناس‌های دانشگاه شیکاگو می‌گوید، ” اگر تفکر می‌کنید که این احساس تنهایی بصورت موقت هست و بعد از مدتی از بین می‌رود، پس مطمئنا جای دلواپسی وجود نیست. ”

۱ – ” حال اذن دهید به خوب ترین روش‌های طبیعی برای مبارزه با احساس تنهایی بپردازیم و زندگانی شادتری را تجربه کنیم.

۱ – استفاده از رسانه‌های اجتماعی را کاهش دهید.

در حالت منفی قضیه، محتمل هست تفکر کنید که در بیرون از منزل زمان بسیاری را صرف ارتباطات خصوصی با اشخاص بصورت حضوری کرده اید و این در حالی هست که این ارتباطات حضوری مداوم می‌تواند به کاهش احساس تنهایی و انزوا مساعدت بسیاری کنند. ۷۸۷

۷۸۷ بزرگسال بین ۱۹ و ۳۲ سال امریکایی انجام شده بود، اظهار می‌کرد اشخاصی که در روز تمایل دارند زیادتر از دو ساعت از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند، خطر مبتلا شدن به افسردگی و احساس تنهایی در آن‌ها دو برابر زیادتر هست. وقتی که گفت وگو از از انزوا و تنهایی می‌شود، ارزشمند هست که تاثیر رسانه‌های اجتماعی و استفاده از فناوری‌ها را بر روی کودکان در دیدگاه دریافت کنیم.

این مساله تماما مرتبط به شما می‌شود که به فرزندانتان اذن دهید تا در کدام شبکه‌های اجتماعی شرکت دارا باشند و یا کدامیک از آن‌ها را انتخاب کنند، اما کاهش زمان استفاده از تکنولوژی‌ها به صورت کلی می‌تواند تاثیر بسیاری در زندگانی شما دارا باشد و در واقعیت به کاهش احساس تنهایی مساعدت کند.

 روش‌های فوق‌العاده برای مبارزه با احساس تنهایی

۲ –

اگر الان امکان ملاقات دوستی گرامی وجود ندارد و در پی برطرف احساس تنهایی هستید، رفتن به طبیعت گزینه‌ای فوق العاده هست. محققان دریافته اند، موقعی سطح سروتونین افزایش می‌یابد مردم تمایل دارند خوشحال‌تر باشند و این ” ”

” داشتن ارتباطات صمیمانه با دیگر اشخاص می‌تواند به کاهش احساس انزوا و تنهایی مساعدت بسیاری کند. زندگانی در منطقه های کوهستانی با میزان کمی از اکسیژن می‌تواند سبب افزایش میزان افسردگی و خودکشی در اشخاص آن منطقه گردد.

۳ –

گاهی وقت ها موقعی که شما احساس تنهایی می‌کنید زمانی هست از روزمرگی و ساعت‌های حرفهی زیاد رنج می‌برید، محتمل هست تفکر کنید خوب ترین کاری که لازم هست انجام دهید این هست که صرفا باشید، اما خوب تر هست بار دیگر تفکر کنید. تنهایی در برخی شرایط مطلوب هست، اما به شرط اینکه این تنهایی سبب انزوا فردی نشود. به یاد دارا باشید که تنهایی دو حالت مثبت و منفی دارد.

 

۴ – در زمان هایی که احساس می‌کنید، تن‌ها و افسرده شده اید اهتمام کنید با اشخاصی ارتباط بگیرید که به آن‌ها اعتماد دارید و از احساساتتان گفت وگو کنید؛ و یا حضورا آن‌ها را ملاقات کنید و به معاشرت بپردازید.

در زمان‌های که اشخاص احساس تنهایی می‌کنند، کنترل میزان استرس می‌تواند مبحثی دشوار باشد.

۵ – اگر شما نیز در حال مبارزه با تنهایی هستید و صرفا زندگانی می‌کنید، شاید خوب تر باشد که یک هم مسکن برای خود در دیدگاه بگیرید.

با توجه به مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۷ در بازیابی اکتساب و کار هاروارد انجام شده بود از ارتباط نزدیک بین خستگی کار و احساس تنهایی گفته شده بود.

بدین صورت که هرچه زمان کار زیادتر، خستگی نیز به همان میزان افزایش می‌یابد و احساس تنهایی نیز در فرد پر رنگ‌تر می‌شود و این امر می‌تواند زندگانی بسیاری از اشخاص را تحت تاثیر قرار دهد.

 

۶ –

تنهایی و انزوا می‌تواند منتج به افسردگی گردند.

تماشای یک برنامه مورد علاقه در روز برای مدتی کوتاه می‌تواند مفید و سر داغ کننده باشد، اما تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ انجام شده بود، اظهار می‌کرد که بین تماشای تلویزیون و احساس تنهایی ارتباطاتی وجود دارد.

بیشتر بخوانید:  اپیدمی تنهایی و خطر فوت زودرس 

 

 

منبع: فرادید


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78723

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.