تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

روند اجرای پروژه راه آهن شمال رضایت بخش نیست

حسن خسته بند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: اجرای پروژه راه آهن شمال با روند کنونی به‌هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست در نتیجه نباید انتظار دارا باشیم با چنین روند کندی که هم حالا شاهد آن هستیم در سال‌های نزدیک شاهد بهره برداری کامل طرح و خطوط و مسیرهای پیش‌بینی شده این پروژه باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد جدی در مورد دیرکرد پروژه راه آهن شمال گفت: نزدیک به دو دهه از آغاز اجرای پروژه راه آهن قزوین به رشت آن هم با پیشرفت کاری نامطلوب می‌گذرد و مسیر رشت ـ انزلی و رشت ـ آستارا نیز تاحالا به علل متعددی پیشرفت خوبی نداشته‌اند.

خسته بند با اشاره به اجرای خطوط ریلی رشت ـ آستارا ـ انزلی عنوان نمود: مطمئناً با این سرعتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم چندین سال طول می‌کشد تا پروژه به بندرانزلی برسد و از آن طرف هم یک دهه زمان برای تکمیل کردن و رساندن پروژه مد نظر به آستارا احتیاج هست.

وی عمل نکردن بعضی شرکت‌ها به تعهداتشان را از عاملان با اهمیت دیرکرد پروژه راه آهن شمال دانست و اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی وجه مد نظر را به‌صورت پیشاپیش جهت تامین ۲ هزار و ۷۰۰ تن ورق فولادی به شرکت فولاد در اهواز پرداخت نمود اما این شرکت به‌طور کامل به تعهداتش عمل نکرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شرکت ذکر شده قسمتی از وجه دریافتی را صرف هزینه‌های خود کرده هست بیان داشت: تنها ۲ هزار تن از توصیه وزارت راه و شهرسازی توسط شرکت فولاد اهواز تحویل داده شده هست و این شرکت از تحویل ۷۰۰ تن ما بقی شانه تهی می‌کند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس در مورد سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های هندی بیان داشت: اخیراً طی سفری که وزیر راه و شهرسازی به کشور هندوستان داشت شرکت‌های هندی برای انجام سرمایه‌گذاری در بخش صنعت های راه آهن و خطوط ریلی در ایران اظهار آمادگی کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به قرارداد منعقد شده بین ایران و هندوستان عنوان نمود: بر بر طبق این قرارداد شرکت‌های هندی دارای تعهد به ایجاد ظرفیت‌سازی لازم، جابه جایی و راه اندازی تکنولوژی مد نظر این صنعت در داخل ایران شده اند که اتفاق بسیار خوبی هست.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس به مشکل نقدینگی بعضی کارخانجات اشاره نمود و گفت: زیادی از کارخانجات و شرکت‌های داخلی برای تولید با مشکل نقدینگی رو به رو می باشند و لازم هست که مسئولین با انجام گفتگوها و همکاری با بانک‌ها مشکل موجود را هر چه سریع‌تر برطرف کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84312

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.