تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رونق بازار اشتغال در بخش کشاورزی مازندران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،گرجی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۵ هزار فرصت شغلی امسال در بخش کشاورزی مازندران پیش‌بینی شد که تاکنون یک‌هزار و ۹۴۷ نفر شغل معادل ۳۹ درصد محقق شد.

وی افزود: فرصت‌های شغلی در بخش کشاورزی در قالب مشاغل خانگی، راه‌اندازی واحد‌های نیمه تمام و راکد (بسته حمایت از رونق تولید)، اعتبارات مکانیزاسیون و صندوق توسعه ملی ایجاد می‌شود.

گرجی تعداد اشتغال پیش‌بینی شده در بخش کشاورزی در سال گذشته را ۵ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: برای ۶ هزار و ۹۳ نفر پارسال اشتغالزایی شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره تسهیلات بسته رونق تولید به متقاضیان افزود: تاکنون یک‌هزار و ۹۰۰ متقاضی در سامانه بهین‌یاب برای برخورداری از تسهیلات بسته رونق تولید ثبت‌نام کردند.

وی گفت: ۳۵۰ نفر تاکنون با اعتبار یک‌هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند که در حال تشکیل پرونده است.

حسین نیازآذری عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس با هدف تحکیم جایگاه روستا‌ها از محل منابع صندوق توسعه ملیمبلغ یک و نیم میلیارد دلار  معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال جوانان روستایی مصوب کرد.

وی افزود: از دولت انتظار داریم این اعتبار را به نحو مطلوب مدیریت کند و با اقدامات کارشناسی مانع از انحراف اهداف تصویب این اعتبار کلان شود.

نیازآذری گفت: هدف مجلس از این مصوبه راهبردی حمایت همه جانبه از جوانان روستایی بوده و اشتغالپایدار مهمترین عامل قوام روستا‌ها است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69143

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.