تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رونمایی از تمثال فرماندهان شهید لشکر۲۷ در تهران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه جهاد و مقاومت مشرق، همزمان با هفته بسیج, مراسم رونمایی از تمثال شهیدان عباس ورامینی, محمود شهبازی و محسن وزوایی از شهدای دانشجو پیرو خط امام(ره) و فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) با حضور سردار ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) تهران, سردار کوثری از فرماندهان لشکر۲۷ و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی, سردار اسدالهی فرمانده لشکر عملیاتی۲۷ محمد رسول الله(ص) و اعضای شورای اسلامی شهر تهران مقابل لانه جاسوسی آمریکا در خیابان شهید طالقانی تهران برگزار شد.

در این مراسم سردار ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) در سخنانی شهدا و فرماندهان دفاع مقدس را نماد ملی و مذهبی کشور برشمرد و گفت: یاد شهدا جزو اذکاری است که باید دائما تکرار شود و همچنین گرامیداشت یاد شهدا موجب آشنایی بیشتر جوانان و جامعه با شهدا و پیدا کردن راه صحیح خواهد شد.

وی در ادامه گفت: ایثارگری و فداکاری شهدا بخشی از فرهنگ ملت و کشور بوده و دشمنان با هدف قرار دادن این فرهنگ سعی در تغییر این فرهنگ در بین جامعه هستند .همه سازمان‌ها و نهادها نیز وظیفه دارند این نمادها را در جامعه ترویج کنند.

جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) در خاتمه اظهار کرد: امروزه اکثر مدافعان حرم کسانی هستند که دوران دفاع مقدس  را ندیده اند اما با تاسی از فرهنگ ایثار و فداکاری شهدا برای دفاع از حریم اهل بیت(ص) و حمایت از مظلومان داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند.

بر پایه این گزارش, شهید عباس ورامینی رئیس ستاد لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) بود که در سال ۶۲ در جزیره فاو به شهادت رسید.شهید محمود شهبازی نیز قائم مقام لشکر ۲۷ بود که در سال ۶۱ در عملیات بیت المقدس در شهر خرمشهر به فیض شهادت نائل شد. همچنین شهید محسن وزوایی از فرماندهان محور این لشکر بود که سال ۶۱ در جاده اهواز به خرمشهر به جمع یاران شهیدش پیوست.

همچنین قرار است ۱۱ تمثال دیگر از فرماندهان شهید لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در ۱۱ نقطه از خیابان شهید طالقانی و کارگر شمالی تهران نصب شود تا این خیابان‌ها به عطر شهدا معطر شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31605

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.