تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«رویاهای دم صبح» در ۲۴ سینمای فرانسه دیده شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، فیلم مستند «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی پس از نمایش در ٢۴ سینما بمناسبت برنامه ماه سینمای مستند به تور سینمایی خود در شهرهای متفاوت فرانسه انتهاء داد.

مرکز سینمای فرانسه هر ساله در ماه مستند عده ای فیلم تولید این کشور و دیگر نقاط جهان را انتخاب می کند و طی یک تقویم دقیق در سینماهای منطقه های متفاوت کشور به نمایش می گذارد.

پس از اکران فیلم «آخرین ایامی زمستان» در سینماهای فرانسه و نمایش آن در ماه فیلم مستند فرانسه، «رویاهای دم صبح» دومین فیلم مستند مهرداد اسکویی هست که در ماه مستند فرانسه به نمایش عمومی گذاشته گردید.

دعوت از مهرداد اسکویی برای نشست و بحث در مورد این مستند در بعضی از دانشگاه های فرانسه، ساخت یک مستند از زندگانی و نحوه نگاه این مستندساز به موضوعاتش از طریق یک مستند ساز ایرانی-فرانسوی و مهیا سازی ۲ کتاب در مورد مستندهای او بویژه سه گانه محور اصلاح و تربیت به زبان فرانسه من جمله اقدامات فرانسوی ها در مورد مهرداد اسکویی هست.

مستند بلند سینمایی «رویاهای دم صبح» در سال ۲۰۱۶ به کارگردانی و تامین کنندگی مهرداد اسکویی ساخته گردید و داستان نوجوانان دختر زیر ۱۸ سالی را تشریح می کند که در محور اصلاح و تربیت شهر تهران تحت نظارت می باشند. این فیلم سومین بخش از مستندهای سه گانه اسکویی هست که پس از «روزهای بی تقویم» و «آخرین ایامی زمستان» از راه رسید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78918

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.