تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رژه حماقت آمریکا/ جنگی بزرگ در پیش است

«سیاستمداران واشنگتن با اطمینان از پیروزی کلینتون در انتخابات، در حال برنامه ریزی برای جنگ افروزی بیشتر و گسترش رویارویی‎ها با روسیه مسلح به تسلیحات هسته‌ای و ایران هستند؛ اقداماتی که می تواند زندگی روی این سیاره را با خطری بزرگ مواجه سازد.»

 به گزارش شلمچه نیوز، پایگاه تحلیلی گلوبال ریسرچ (Global Research) با انتشار گزارشی به سیاست های جنگ افروزانه آمریکا در رابطه با ایران، روسیه و سوریه پرداخته و عنوان کرده است با افزایش احتمال پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری این کشور “رژه حماقت” در آمریکا به سوی جنگ افروزی در حال شکل گیری است.
در این گزارش آمده است: «سیاستمداران واشنگتن با اطمینان از پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا، در حال برنامه ریزی برای جنگ افروزی بیشتر در سوریه و گسترش رویارویی ها با روسیه مسلح به تسلیحات هسته ای و ایران هستند؛ اقداماتی که می تواند زندگی روی این سیاره را با خطری بزرگ مواجه سازد.

 

در حالی که نظرسنجی های صورت گرفته در آمریکا از پیروزی قریب الوقوع هیلاری کلینتون خبر می دهد، مقامات نومحافظه کار و لیبرال های جنگ طلب دخیل در سیاست خارجی آمریکا برای جنگ و نزاع بیشتر آماده می شوند؛ از جمله برای گسترش حضور نظامی آمریکا در سوریه، مقابله بیشتر با ایران و قدرت نمایی در مقابل روسیه مسلح به تسلیحات هسته ای.
اما موضوع بسیار نگران کننده آن است که به نظر می رسد هیلاری کلینتون پس از پیروزی در انتخابات، نیروی  های نومحافظه کار و لیبرال جنگ طلب در سیاست خارجی آمریکا را که پرزیدنت باراک اوباما به نحوی آن ها را مهار کرده بود، رها کند و انتظار نمی رود که مقاومت قابل توجهی در مقابل این اتفاق صورت پذیرد.

 

با شکست ترامپ، در صورتی که کلینتون در سیاست خارجی خود موضعی جنگ طلبانه -مانند آنچه توسط پرزیدنت جرج دبلیو بوش دنبال شد- اتخاذ نماید، رهبران جمهوری خواه نیز با  او همگام خواهند شد و از سوی دیگر بسیاری از دموکرات ها در به چالش کشیدن رئیس جمهور جدید حزب خود، تعلل خواهند ورزید.

 

با توجه به عدم حضور چهره های بزرگ ضد جنگ در حزب دموکرات برای راه اندازی جنبش ضد جنگ از داخل حزب، تصور ایجاد فشار قابل توجه سیاسی بر پرزیدنت هیلاری کلینتون برای مقابله با سیاست های جنگ طلبانه نیز سخت است. در نهایت رسانه های آمریکایی نیز بر طبل جنگ کوبیده و خواهان اجرای عملیات تغییر رژیم سوریه توسط آمریکا و همچنین مقابله سرسختانه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، خواهند شد.

 

این تفکر در رابطه با سوریه و روسیه مانند آنچه پیش از این در رابطه با عراق و لیبی مطرح شده، از روی تفکر و تحقیق مطرح نمی شود بلکه از روی نگاه احساسی به سوریه و از سوی دیگه به خاطر دشمنی با پوتین به خاطر سر خم نکردن مقابل آمریکا است و مانند تصمیمات اتخاذ شده درباره عراق در سال ۲۰۰۳ و لیبی در سال ۲۰۱۱، هیچ ملاحظه ای درباره عواقب سناریوی تغییر رژیم در سوریه و روسیه وجود ندارد.

 

اکنون این تفکر جنگ طلبانه با هماهنگی رسانه های بزرگ خبری آمریکا می تواند مردم آمریکا را به سوی فجایعی بزرگتر از جنگ عراق سوق دهد؛ چرا که به نظر می رسد در حال حاضر اجازه هیچ مخالفت جدی داده نشده، هیچ تفکر متضادی ابراز نشده و هیچ فکر و تحقیقی درباره آینده این طرح ها صورت نمی پذیرد مگر اینکه صاحب آن با برچسب مدافع اسد بودن یا دست نشانده پوتین بودن مواجه شده و به حاشیه رانده شود و به نظر نمی رسد در حال حاضر هیچ راه علمی برای جلوگیری از این رژه حماقت وجود داشته باشد.»

 

 

جام نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27760

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.