تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۰:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رکن آبادی زنده است!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شواهدی داریم که نشان می دهد رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان زنده است.

به گزارش شلمچه نیوز، محمد رضا محسنی ثانی روز پنجشنبه در حاشیه آیین اربعین جانباختگان حادثه منا در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در مورد این فاجعه مطرح و از سوی وزارت امور خارجه و مجلس مورد پیگیری جدی است، موضوع روشن شدن تکلیف رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان است.
وی با اشاره به اینکه رکن آبادی هنگام فاجعه منا زنده به بیمارستان منتقل شده است افزود: شواهدی در دست داریم که نشان می دهد او زنده با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع زنده بودن آقای رکن آبادی و شناسایی او از مهمترین مسائلی است که مورد توجه قرار دارد و دولت عربستان باید نسبت به سرنوشت این فرد پاسخگو باشد.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران براساس شواهد و مدارکی که دارد، زنده ایشان را از دولت عربستان مطالبه کرده است.
محسنی ثانی با اشاره به مطالبه ملت ایران در خصوص پیگیری حقوقی حادثه منا گفت: دولت، وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی بر اساس وظیفه خود با محوریت کمیسیون قضایی و حقوقی پیگیری های خود را آغاز کرده و به طور قطع این پیگیری ها تا روشن شدن ابعاد مختلف حادثه و احقاق حق حادثه دیدگان ادامه دارد.
وی افزود: روند پیگیری حادثه منا دارای ابعاد مختلفی است که باید از هر نظر مورد بررسی باشد و امت اسلامی نباید از کنار این حادثه به راحتی عبور کند.
معاون امور هماهنگی زائران استانداری خراسان رضوی نیز در حاشیه آیین اربعین جانباختگان حادثه منا در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: پیگیر وضعیت زائران مفقود این استان هستیم .
حسن واحدی با اشاره به اینکه ۸۴ تن از جانباختگان حادثه منا در گلزار شهدای استان یا بنا به درخواست خانواده معظم آنها در محل زادگاهشان دفن شده اند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز تکلیف ۱۳ زائر این استان روشن نشده و این عزیزان مفقود هستند.
واحدی با اشاره به پیگیری های سازمان حج و زیارت کشور برای شناسایی مفقودان این فاجعه گفت: براساس اعلام این سازمان تعدادی از جانباختگان اهل تسنن در مکه مکرمه دفن شده اند که در حال بررسی وضعیت آنان هستیم.
امسال ۶۴ هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان سعودی شدند که در فاجعه منا ۴۶۴ تن از آنان جان خود را از دست دادند.
با گذشت بیش از ۴۰ روز از فاجعه منا هنوز از سرنوشت ۲۸ زائر ایرانی از جمله غضنفر رکن آبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان اطلاعی در دست نیست.
سبزوار در ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4976

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.