تاریخ ارسال : ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رکود بد اقتصادی به شکست اصلاح طلبان در انتخابات می انجامد

بعد از انجام توافق هسته ای بین ایران و آمریکا و آماده شدن جاده ای برای بازگشت ایران به اقتصاد جهانی، مقامات ایران و مردم آن به شدت انتظار رونق اقتصادی را داشتند اما هنوز این مهم محقق نشده است و این می تواند خبر ناخوشایندی برای رئیس جمهور اصلاح طلب ایران، حسن روحانی و متحدان وی، آنهم در این برهه زمانی حساس تلقی شود.

به گزارش شلمچه نیوز، روزنامه “فایننشال تایمز” و وب سایت آمریکایی “اینترنشنال بیزینس تایمز” هر کدام در تحلیل جداگانه به رکود اقتصادی حاکم در ایران در پسابرجام اشاره کرده و به تاثیر بد رکود اقتصادی بر تب انتخابات اشاره کردند.

 

 

فایننشال تایمز گزارش خود با عنوان “رکود اقتصادی، بر شور و اشتیاق انتخابات ایران، تاثیر گذاشته است” نوشت: باربر هایی که انتظار داشتند در بازارهای ایران در آستانه شب عید و انتخابات، کار آنها رونق بگیرد، بازهم گاری های آنها خالی باقی مانده است و معلوم است که همچنان بهبود اوضاع اقتصادی ایران راه زیادی را باید طی کند.

 

 

این روزنامه افزود: با توجه به فرارسیدن فصل بهار و عید ایران، همچنان رکود بدی در بازارهای ایران حاکم است و این روند بر شور و شوق انتخابات ایران نیز تاثیر گذاشته است. این در حالی است که ایران در آستانه دو انتخابات بسیار مهم مجلس و خبرگان قرار دارد.

 

فایننشال تایمز در گزارشی افزود: در این انتخابات نیز کشمکش زیادی بین نیروهای معتدل که توسط حسن روحانی رهبری می شوند و تندرو های ایران، شکل گرفت. مهمترین این کشمکش ها نیز عدم تایید صلاحیت حسن خمینی بود که بسیاری از گروه های اعتدالی خواستار تایید صلاحیت وی بودند. اکنون تحلیل گران تردید دارند که با این افراد تایید صلاحیت شده از کاندیداهای اصلاح طلبان که حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی جز آنها هستند، آیا این تعداد، می تواند رای دهندگان اصلاح طلب را تشویق کند تا به پای صندوق های رای بیایند یا نه.

 

 

وب سایت آمریکایی اینترنشال بیزینس تایمز نیز در مطلبی با عنوان “با وجود پیروزی دیپلماتیک، رکود بد اقتصادی بر روح انتخابات ایران چیره شده است” نوشت: بعد از انجام توافق هسته ای بین ایران و آمریکا و آماده شدن جاده ای برای بازگشت ایران به اقتصاد جهانی، رهبران ایران و مردم آن به شدت انتظار رونق اقتصادی را داشتند اما هنوز این مهم محقق نشده است و این می تواند خبر ناخوشایندی برای رئیس جمهور اصلاح طلب ایران، حسن روحانی و متحدان وی، آنهم در این برهه زمانی حساس تلقی شود.

 

 

این وب سایت آمریکایی افزود: ایران در آستانه انتخاباتی بسیار مهم قرار دارد، اما باید گفت شرایط بد رکود اقتصادی بر تب انتخابات ایران تاثیر گذاشته است.

 

 

 

جام نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11872

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.