تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۷:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رگبار و وزش باد ۷۰ کیلومتری در تهران

مرکز فرماندهی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی مناطق سرعت باد به بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت هشدار داد.

به گزارش شلمچه نیوز،  براساس اخبار دریافتی از مرکز پیش بینی اداره هواشناسی استان تهران، از لحظاتی دیگر تا اواخر امشب (جمعه ۱۷ مهرماه) در سطح استان تهران رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی مناطق سرعت باد به بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

مرکز فرماندهی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: بنابراین هر گونه اقدام و تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی ضروری است.

همچنین بر اساس اخطاریه شماره ۳۲ این سازمان، به سبب تداوم فعالیت سامانه بارشی طی روز شنبه در استان‌های گیلان،مازندران، گلستان و نیمه شمالی خراسان شمالی، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد، در بعضی ساعات وزش باد شدید موقتی در این نواحی پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر این گزارش، حتمال آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود دارد. از این رو توصیه می‌شود برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی اقداماتی از قبیل خودداری از توقف در حاشیه رودخانه و مسیل ها در نواحی فوق، احتیاط در تردد جاده‌ای به سبب لغزندگی ناشی از بارش باران و همچنین کاهش دید افقی به دلیل مه آلود بودن جاده‌ها به ویژه در مناطق کوهستانی و به کار گیری تمهیدات لازم یا عدم تردد شناورهای سبک و قایق‌های تفریحی و خودداری از شنا در سواحل خزر به دلیل مواج بودن دریای خزر در این روز به‌کار گرفته شود.

آنا

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2590

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.