تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ریسکِ دگرگونی در ساختار وزارت امور خارجه

جاوید قربان اوغلی در روزنامه شرق درج کرد: وزارت امور خارجه سه خصوصیت ارزشمند دارد که شاید با بسیاری از وزارت خانه های دیگر در دولت قابل قیاس نباشد، اول: حاکمیتی بودن آن هست، این به آن معناست که فعالیت های این وزارت خانه در چارچوب اغراض کشور در حوزه ارتباطات خارجی و بین المللی هست.  
دوم: فراجناحی بودن وزارت امور خارجه هست. قانون تبیین می کند که دیپلمات های وزارت خارجه نیز مثل نظامیان توان ندارند عضو احزاب سیاسی باشند که مختص ایران نیست. بر اهل فن پوشیده نیست که بیشتر وزارت خارجه های کشورهای جهان در مناسبات قدرت در داخل کشور از چنین خصوصیت ای برخوردارند و حتی اگر وزیر از سمت حزب حاکم باشد، دیپلمات ها «کاریر» و غیرحزبی می باشند.    سوم: وزارت امور خارجه از تشکیلاتی شغل ای بهره مند هست. صحیح همانطور که وزارت بهداشت توان ندارد یک کارمند  را حتی با تحصیلات عالی یک وزارت خانه دیگر جایگزین یک دکتر کند.    در چند ماه سابق خبر های در مورد دگرگونی تشکیلات وزارت امور خارجه مطرح بود.

رسانه ها به نقل از مراجع خبری و برداشت های خود نکته هایی را در مورد تحولات احتمالی مطرح کرده اند. سخنان وزیر خارجه در اظهار کرد وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت و متعاقب آن گفت و گو تفضیل آقای دانش یزدی، معاون اداری و پولی وی ، در شهریور، انتهاءی بر گمانه زنی ها و اظهار روشن تحولات موردنظر دکتر ظریف در دستگاه دیپلماسی کشور در چهار سال آینده بود. در خدمات وزیر خارجه به کشور، با پیشینه طولانی کار در وزارت  امور خارجه و خدمات نفی ناپذیر او در مهم ترین و سخت ترین مقطع ها و گردنه های نفس گیر دیپلماسی کشور مثل گفتگوها متاثر از قطع نامه ۵٩٨ و البته نقش بی نظیر و توانمندی شغل ای در گفتگوها اتمی و نتیجه عظیم برجام هیچکس توان ندارد شبههی به خود راه دهد.   گرچه طبق شنیده ها، کارهای قانونی برای اعمال طرح تازه صورت گرفته و حالا مهیا اجراست؛ ولی به گفته معاون وزیر طرح تازه وزارت امور خارجه «طرفدار و هم رد کنندگانی دارد که در سطوح متفاوت مسئولان و کارشناسان مشغول به فعالیت اند؛ ولی اینکه چه عده ای کمتر و چه عده ای زیادتر یا کمتر می باشند، واقعا تا هم حالا چنین نظرسنجی نکرده ایم که بگویم این گروه بر آن گروه به جنبه تعداد تفوق و پیروزی دارند».  ١)   ١) شنیده ها حکایت از آن دارد که اکثریت بدنه وزارت خارجه بویژه در سطوح مسئولان و دیپلمات های ارشد و ازجمله ۶۵٠ رایزن با طرح تشکیلات تازه رد کننده می باشند.   ٢)   ٢) تصمیم گیری و تحولات در تشکیلات وزارت امور خارجه با خصوصیت های مورد اشاره به طور طبیعی نیازمند ارزیابی همه جانبه تأثیرات آن در اغراض و مأموریت های دستگاه دیپلماسی هست.  ٣)  ٣) هدف تحولات چنان چه گفته شده هست، «چابک سازی و کوچک کردن دستگاه با دقت به تکلیف برنامه ششم توسعه» دستگاه دیپلماسی هست. ایده مشخص این هست که معاون امور پولی وزارت خارجه به طور مشخص توضیح دهد در کوچک سازی دستگاه چه تعداد از پست های موجود در تشکیلات فعلی حذف و با دقت به لزوم تحولات و جابه محلی در زیرساخت های کنونی برای ساده سازی امور جاری، چه مقدار در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد؟  ۴) شرایط خاص کشور در عرصه ارتباطات با همسایگان، منطقه ای و بین المللی بر فردی پوشیده نیست.     کشورهای اروپایی برای نزدیک نشدن به ایران و سرمایه گذاری در کشورمان، زیر فشار ایالات متحده می باشند و…   ۵) به طور اجمال طبق طرح تازه تشکیلات، ایجاد معاونت اقتصادی قسمت کوچکی از این تحولات هست و دگرگونی در قسمت سیاسی ارزشمند تر از حوزه های دیگر هست که اتفاقا قسمت کلیدی دلواپسی دیپلمات های باسابقه وزارت امور خارجه در مورد اعمال این طرح هست و بعضی از آن بعنوان «تغییرات انفجاری» اسم می برند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77495

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.