تاریخ ارسال : ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۴:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تنش بین کشورهای عربی ناشی از دخالت آمریکا است

روز نو : رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تنش های اخیر بین کشورهای عربی در منطقه ناشی از دخالت آمریکا است.

علاءالدین بروجردی درباره تنش به وجود آمده بین قطر و عربستان افزود: نخستین اثر سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به منطقه ایجاد تشتت در کشورهای منطقه است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره بر این عقیده بوده است که مشکلات منطقه باید از سوی خود کشورهای منطقه حل شود.

وی خاطر نشان کرد: دخالت کشورهای بیگانه به ویژه آمریکا به عنوان دشمن شناخته شده کشورهای اسلامی که همواره ایجاد افتراق و تشتت و اختلاف در میان کشورهای اسلامی را در دستور کار داشته است به هیچ وجه نمی تواند حلال مشکلات منطقه باشد.

بروجردی با بیان این که اختلاف ایجاد شده در کشورهای منطقه محصول سفر رییس جمهوری آمریکا به منطقه است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی از ابتدا مخالف دخالت بیگانگان در منطقه بوده است.

وی تاکید کرد: خروجی سفر ترامپ به عربستان هم بزرگ ترین قرارداد تسلیحاتی است. در جنگ دو ساله یمن که بیش از ۱۰ هزار مسلمان عرب در این کشور عربی از سوی ارتش عربستان به خاک و خون کشیده شده اند با حمایت آمریکا و سلاح آن ها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: بنابراین دور از انتظار نیست که شاهد اتفاقات منفی بیشتری در منطقه باشیم .
بروجردی خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم که کشورهای منطقه به این سیاست محوری و مهم توجه داشته باشند که مشکلات منطقه باید از سوی کشورهای منطقه حل شود.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایرنا، عربستان سعودی، امارات و بحرین اعضای شورای همکاری خلیج فارس روز دوشنبه اعلان کردند که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را با قطر عضو دیگر این نهاد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، بسته اند.

شبکه خبری اسکای نیوز در خبری فوری پس از اعلام قطع رابطه امارات،عربستان،مصر و بحرین با قطر اعلام کرد: امارات از اتباع خود خواسته از سفر به قطر یا اقامت در آن و یا حتی عبور از داخل مرزهای آن خودداری کنند.

امارات ادعا کرد: علت قطع رابطه این کشور با قطر تداوم حمایت و ارائه کمک های مالی این کشور به گروه های تروریستی، افراطی و طایفه ای است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52017

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.