تاریخ ارسال : ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زایمان مرگبار در ساری

یک سایت خبری مدعی مرگ یک زن پس از وضع حمل در بیمارستانی در ساری شد.

به گزارش ایسنا، اوایل آبان‌ماه سال جاری، زن ۲۸ ساله‌ای به نام «م.ه» برای انجام وضع حمل طبیعی به زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) ساری مراجعه کرد و پس از چند ساعت، به رغم عمل موفقیت‌آمیز و در آغوش گرفتن فرزند به دلیل خونریزی شدید داخلی خبر فوتش به اطلاع همراهان رسید؛ رویدادی که بر اساس پرونده پزشکی بیمار و توضیحات پزشک معالجش باید سهل‌انگاری و قصور تیم پزشکی را عامل اصلی آن دانست.
بر اساس آنچه از سوی پزشک معالج این بیمار در پرونده‌اش آمده، در نهایت این مادر بر اثر دلایلی مانند عدم حضور بیهوشی داخلی «قلب»، عدم پاسخ آنکال متخصص قلب، ترک بیمارستان توسط یکی از متخصصان قلب و … دار فانی را وداع گفت.
در پرونده پزشکی این مرحوم آمده است با توجه به بیقراری بیمار، این وضعیت به اطلاع آنکال رسید تا بر بالین بیمار حضور یابند. به رزیدنت داخلی و بی‌هوشی اطلاع داده شد که بیمار در حین انتقال کم آورده و دچار خواب‌آلودگی و آژینه شده و با توجه به عدم حضور همکاران کد ۹۹ اعلام شد.
در بخش دیگری از پرونده پزشکی که به قلم پزشک معالج مرحومه نوشته شده، آمده است: هنگامی که وضعیت بیمار به حالت بحرانی رسید تلاش شد تا با کادر پزشکی و متخصصان بیمارستان تماس گرفته و از آنها خواسته شود تا این بار برای انجام عملیات احیاء بر بالین بیمار حاضر شوند اما این بار علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که برای احیای بیمار صورت گرفت، بعد از یک ساعت بیمار به عملیات احیاء پاسخ نداد و در نهایت با تأیید کادر پزشکی عملیات احیاء خاتمه یافت.
 برادر داغدیده بیمار فوت‌شده گفت: خواهرم پا به ماه بود و عصر روز دوشنبه به دلیل دردی که احساس می‌کرد، با پای خودش به بیمارستان امام خمینی (ره) ساری رفت و اصلاً قصد زایمان نداشت، به این دلیل که وقت زایمانش دو هفته بعد بود. اما پزشک ساعت ۱۰ شب دستور داد که به خواهرم آمپول فشار بزنند. ساعت ۲ بامداد خواهرم زایمان طبیعی کرد و نوزادش را سالم به دنیا آورد و حتی او را یک بار بغل هم کرد. خواهر و خواهرزاده‌ام هر دوسالم و سر حال بودند.
این هموطن مازندرانی اضافه کرد: پزشکان در ادامه فرایند درمان خواهرم مرتکب اشتباهی شدند که باعث شد او خونریزی داخلی کند و بدتر اینکه کسی متوجه این موضوع نشد! به دلیل عدم حضور رزیدنت ارشد زایشگاه در محل کارش مشکل خونریزی خواهرم بدون درمان قابل توجه تشدید شد.
وی ادامه داد: به دلیل شرایط خاص خواهرم در پرونده پزشکی قبل زایمان تأکید شده بود باید حتما متخصص جراح قلب و بیهوشی در هنگام زایمان حضور داشته باشند که کسی نبود! از سویی تأکید شده بود بلافاصه بعد از زایمان باید بیمار را به اتاق آی سی یو ببرند که این کار را هم نکردند و متأسفانه از خونریزی زیاد خواهرم فوت کرد.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28285

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.