تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زشت و زیبا و عبرت های زلزله

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، «عبدالله متولیان» در یادداشت روزنامه «جوان» درج کرد:

در زلزله بزرگ کرمانشاه (که در ۱۰ استان ایران و چند کشور همسایه هم حس شده و با روزهای انتهاءی ماه صفر ماه حزن مسلمین و با برگشت زوار اربعین مقارن شده بود) شاهد صحنه های تلخ و شیرین و زشت و زیبایی بودیم که دقت به آنها توان دارد برای مردم و مدیران در اتفاقات احتمالی آینده عبرت آموز باشد. 

آ  آنچه باعث التیام آلام و دردهای مردم کرمانشاه گردید، معیت، همبستگی، همگرایی، همنوایی، همدردی و دگر دوستی آحاد مردم (که جزو خصایص تاریخی ایرانیان است) از سراسر ایران با لطمه دیدگان بود. مردم غیور و قهرمان ایران در نوع دوستی، گذشت و ایثار، حماسه ای بی نظیر در سطح جهان آفریدند و باعث حیرت مردم جهان گردیدند و ارائه دادند که به زمان لطمه دیدن عضوی از جامعه دیگر عضوها آرام و قرار از کف داده و به نحو جهادی و انقلابی در میدان مساعدت حاضر می شوند.

بی شبهه همبستگی و معیت مردم پس از زلزله متذکر صحنه های ایثارگری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بود و مردم در مساعدت به زلزله زدگان فعل خواستن را به خوب ترین شکل محتمل صرف کردند و شیوه خدمت کردن به مردم به شیوه انقلابی و جهادی را به مدیران کشور متذکر گردیدند. 

..

 

یکی دیگر از نکاتی که به جرئت می توان از آن به تلخی یاد کرده و آن را از پلشتی ها و قبح های پسازلزله دانست موضع ها عجولانه بعضی مدیران درمورد مباحثی مانند خانه مهر بود که علاوه بر اینکه بدون وجاهت علمی و کارشناسانه بود باعث تسری نگرانی به اهالی خانه مهر در سراسر کشور شده و در نوع خود امنیت اجتماعی مردم را با مخاطره جدی رو به رو ساخته و محدوده خدمت به زلزله زدگان را تحت الشعاع خود قرار داده و بهانهی برای اعتمادسوزی مردم نسبت به دولت و نظام در اختیار دشمنان این مرز و بوم قرار داد. 

.. چکیده از هر چیزی یک فتنه تازه ساخته و در زلزله کرمانشاه نیز با ذوق زدگی زائدالوصف از مجالی که برای سم پاشی و پاشیدن تخم دورویی و چند دستگی پیدا کرده اند وارد میدان شده و به نوعی وسیع و وسیع به کذب پراکنی و توزیع شایعات مشغول شده و به تلخ تر کردن ذائقه مردم همت گماشتند، بعضی از محورهای عملیات روانی آنها از این قرار هست: 

۱ – توزیع کذب و شایعات در زمینه احداث چند دستگی بین ارتش و سپاه در بین زلزله زدگان، مردم و نظامیان

۲ – تخریب روحیه زلزله زدگان درمورد خانه مهر

۳ – اعتبارزدایی از سرمایه های اجتماعی و فرهنگ مذهبی و علمای دین و تقطیع اظهارات روحانیون با هدف احداث نفرت نسبت به علما در بین لطمه دیدگان

۴ –   در این میان شبکه رسانه ای مکتوب و مجازی دشمن و بعضی از رادیکال ها و افراطیون وطنی که نافشان را با فتنه بریده اند و هیچ فرقی نمی کند مبحث چه باشد، کوروش، غزه، لبنان، اربعین، زلزله، مساعدت به زلزله زدگان و. 

۵ –  

۶ –   ۵ – تبلیغ بی اعتمادی و جدایی مردم از مدیران در امر خدمت رسانی به زلزله زدگان. 

۷ –  

۸ –   ۷ – انتشار یافتن خبر ها کذب در مورد ممانعت با جابه جایی بعضی از مساعدت های از جانب مردم به منطقه های زلزله زده. 

  ۸ – اعتمادزدایی مردم از مدیران و نظام جمهوری اسلامی ایران.

در صحنه خدمت رسانی به زلزله زدگان با تأسف شاهد صحنه هایی از بی اعتمادی مردم به دستگاه های دولتی بودیم که قسمتی از این اعتمادزدایی حاصل اقدامات و موضع گیری های نادرست و ترویج خوی اشرافیگری و فاصله گرفتن دولتمردان از مردم و عدم دقت به حجم های درونی دانست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75625

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.