تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زلزله کرمانشاه و بی کفایتی حسن روحانی/ دولت ناکارآمد!

در این شرایط که همه توجهات باید بر امداد رسانی سریع و کامل به مردم در مناطق زلزله زده متمرکز باشد، معاون اول دولت روحانی به جای گزارش دهی درباره خدمات رسانی به زلزله زدگان ، در صدد تسویه حساب سیاسی با دولت قبل برآمد و روز گذشته ادعا کرد که بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله غرب کشور متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است.

به گزارش شلمچه نیوز، علی اکبر جوانفکر نوشت: اخبار رسیده از مناطق زلزله زده حاکی از آن است که با وجود گذشت بیش از ۴۰ ساعت از وقوع زمین لرزه ، دولت و دستگاههای مسئول امداد رسانی ، هنوز به وظایف خود عمل نکرده اند و زلزله زدگان با شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی مواجه هستند.

شب گذشته خبرنگار شبکه خبر صدا و سیما در گزارشی از شهر سرپل ذهاب گزارش داد که هیچگونه کمکی به مناطق زلزله زده واصل نشده و مردم در تاریکی مطلق و بدون در اختیار داشتن چادر و آب و غذا هستند و سرمای منطقه نیز شرایط را بر آنان سخت کرده است.

در این گزارش که از مقابل فرمانداری سرپل ذهاب و به طور مستقیم پخش می شد، فاش گردید که ادعای مقامات دولتی مبنی بر برق رسانی به سازمانهای دولتی و امداد رسان کذب محض است.

این زمین لرزه با قدرت ۷ و۳ دهم در مقیاس ریشتر، بزرگترین زمین لرزه قرن لقب گرفته است.

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس نیز امروز اعلام کرد که وضعیت این منطقه به شدت بحرانی است و مردم به آب و غذای کافی و وسایل گرمایشی لازم دسترسی ندارند.

شهردار شهر زلزله زده ازگله نیز با اعلام نیاز به چادر ، پتو و مواد غذایی ، تصریح کرده است که مردم طی دو روز گذشته و در هوای سرد در بیرون از منازل به سر برده اند.

با گذشت قریب چهل ساعت از وقوع زمین لرزه وزیر کشور گفت که دستور تأمین ۲۰ هزار چادر برای مناطق زلزله زده صادر شده است.

رحمانی فضلی در توجیه ناکارامدی دولت در امداد رسانی به زلزله زدگان مدعی شد که بخشی از ناهماهنگی ها در روز اول وقوع زلزله، پذیرفتنی است اما باید نیازهای اولیه مردم تأمین و آواربرداری با سرعت بیشتری انجام شود.

اخباری هم منتشر شده است که روستای آئینه از توابع شهرستان سرپل ذهاب نیازمند امدادرسانی فوری است و تا کنون حتی یک امدادرسان هم به آنجا نرفته و نجات یافتگان، در معرض خطر مرگ ناشی از سرما و تشنگی قرار دارند.

آقای روحانی رئیس جمهور نیز امروز به کرمانشاه و سرپل ذهاب سفر کرده و گفته است که حضورم برای عرض تسلیت به مردم عزیز کرمانشاه بوده است.

این در حالی است که زلزله زدگان ، بیش از آنکه نیازمند عرض تسلیت رئیس جمهور باشند، خواستار مدیریت صحیح فعالیت های امدادی و کمک رسانی به زلزله زدگان و تامین نیازهای اولیه برای در امان ماندن از سرما و گرسنگی هستند.

برخی از مردم نیز اعلام کرده اند که به آنها خرمای کرم زده داده شده و از امکانات بهداشتی نیز بی بهره هستند.

خبرهای دیگری نیز حاکیست که دولت در میان زلزله زدگان آب معدنی تاریخ گذشته متعلق به چهار سال پیش توزیع کرده است.

در این شرایط که همه توجهات باید بر امداد رسانی سریع و کامل به مردم در مناطق زلزله زده متمرکز باشد، معاون اول دولت روحانی به جای گزارش دهی درباره خدمات رسانی به زلزله زدگان ، در صدد تسویه حساب سیاسی با دولت قبل برآمد و روز گذشته ادعا کرد که بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله غرب کشور متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است.

تصاویر منتشر شده از ساختمانهای مسکن مهر در مناطق زلزله زده نشان می دهد که با وجود قدرت شدید زمین لرزه ، فقط دیوارهای بیرونی آنها فروریخته و سازه اصلی ساختمانها کاملا سالم مانده و در برابر زلزله شدید کاملا مقاوم بوده اند. نکته حائز اهمیت آن است که دیوارهای بیرونی بخشی از این ساختمانها در دولت روحانی ساخته شده است.

همچنین خبرگزاری ایلنا گزارش داده است که خوشبتخانه تلفات ناشی از زمین لرزه در مسکن مهر فقط دو نفر بوده است.

این درحالی است که رسانه های زنجیره ای وابسته به دولت یا جریانهای سیاسی حامی دولت روحانی طی ۲۴ ساعت گذشته با بی تفاوتی محض نسبت به نیازهای مردم منطقه زلزله زده، موج سنگین تبلیغاتی را علیه مسکن مهر به راه انداخته اند و در تلاش هستند تا از رهگذر آن ، برضعف آشکار و ناکارامدی دولت در امداد رسانی به زلزله زدگان، سرپوش بگذارند.

منبع؛ دولت بهار


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74451

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.