تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زمان واریز یارانه تیرماه ۹۵

تا کنون حدود ۳٫۳ میلیون نفر از لیست یارانه بگیران حذف شده اند و آنچنان که مسئولان دولتی اعلام کرده اند شناسایی افراد ثروتمند و حذف یارانه نقدی آنها ادامه دارد.

به گزارش شلمچه نیوز، در سال های اخیر یارانه نقدی همواره با تاخیری تقریبا ۲۲ روزه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و یارانه خرداد ماه نیز با ۲۷ روز تاخیر پرداخت شده است. در صورتی که دولت بخواهد یارانه نقدی تیر ماه را همانند خرداد ماه با ۲۷ روز تاخیر واریز کند مردم باید اوایل هفته آینده منتظر واریز یارانه نقدی باشند.

اما سوالی که در این شرایط مطرح می شود این است که شناسایی افراد ثروتمند چگونه صورت می گیرد. بررسی ها نشان می دهد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال آن است که با استفاده از اطلاعات موجود درباره خودرو، محل سکونت، میزان تسهیلاتی که افرد از بانک ها دریافت کرده اند، احکام حقوق دولتی و غیردولتی، شغل ثبت شده افراد و اطلاعاتی از این دست درباره حذف یارانه تصمیم گیری کند.

اما در همین راستا ممکن است اشتباهاتی نیز صورت بگیرد که به منظور جبران این اشتباهات از دی ماه سال گذشته سیستمی ایجاد شده که پرونده ها را بررسی می کند و خطا را کاهش می دهد به گونه ای که در روند حذف میزان خطا به ۵ درصد کاهش یافته است و در صورتی که فردی نسبت به حذف یارانه اش اعتراض داشته باشد، این اعتراض مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

در صورتی که اعتراضی هم نسبت به روند حذف یارانه وجود داشته باشد مجموع هزینه های بررسی مجدد با توجه به بانک اطلاعاتی ایجاد شده و درصد خطای پایین و قابل قبول شناسایی بسیار اندک و یک دویستم یارانه ای است که بر می گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20539

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.