تاریخ ارسال : ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زمینه برای «لغو ویزای عراق» با وجود مسایل امنیتی فراهم نیست/شاید اربعین سال دیگر لغو شود

زمینه برای «لغو ویزای عراق» با وجود مسایل امنیتی فراهم نیست/شاید اربعین سال دیگر لغو شودحجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به عدم لغو ویزای عراق برای سفر زوار اربعین، گفت: هر کشوری مقررات خود را دارد و امنیت و کنترل مرز‌هایش را براساس آن بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی کشومان هم اکنون تمایل بسیاری برای برداشتن ویزای عراق ندارند، اظهار کرد: براساس آلودگی‌ای که با وجود داعش و جریان‌های تکفیری در کشور عراق وجود داشته مسئولان کشورمان هم با وجود نگاه امنیتی، برای برداشتن ویزا بسیار جدی نیستند.

نماینده مردم قم ادامه داد: اگر شرایط عراق عادی بود و دولت این کشور هم در یک وضعیت طبیعی قرار داشت آن زمان زمینه برای لغو ویزا فراهم بود، در آینده‌ای نزدیک با تسلط و تقویت کامل دولت عراق بر تمامیت ارزی این کشور و زوال کامل جریان‌های تکفیری و داعش شاید برای اربعین سال دیگر لغو ویزا صورت بگیرد.

ذوالنوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دولتمردان ما عدم لغو ویزای عراق را تنها تمایل نداشتن این کشور اعلام کرده است، گفت: ما چراغ سبز‌هایی به کشور عراق درباره لغو ویزا داده‌ایم و گفته‌ایم که این موضوع برای ما قابل بررسی است و می‌توانیم با پیش‌بینی تمهیداتی در زمان بازگشت زوار کنترل لازم را در مرز‌ها داشته باشیم تا آن نگرانی‌ها محقق نشود، اگر چه هزینه‌هایمان بالاتر رفته و کارمان سخت‌تر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: دولت مطلقا درخواست لغو ویزا را از سوی عراق نفی نمی‌کند، اما دولت این کشور آمادگی‌اش از ما کمتر است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73011

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.