تاریخ ارسال : ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۳۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زنان، رهبرانی خردمند و مدبّر در محیط خانواده هستند

رسالت حقیقی زنان از نگاه اسلام، اداره و مدیریت شعبه مرکزی جامعه یعنی خانواده است که درایت و از خودگذشتگی آنان در این دانشگاه ارزشی، می تواند جوامع بشری را به منتهی الیه سعادت و خوشبختی برساند

به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی، محقق و اندیشمند جوان شیعه و از کارشناسان و پژوهشگران سرشناس جهان اسلام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شلمچه نیوز در شهر مقدس قم ضمن تبیین شأن و منزلت حضرت زهرا سلام الله علیها، به جایگاه و اهمیت والای مقام زن از نگاه اسلام پرداخت و رسالت حقیقی زنان را اداره و مدیریت شعبه مرکزی جامعه یعنی خانواده دانست.
وی در ابتدای این گفتگو حضرت زهرا سلام الله علیها را وسیله و راه نجات امت دانست و در تبیین شأن و مقام والای آن حضرت  افزود: خدای متعال در قرآن کریم می فرماید: وَ مَن یَعتَصِم بِاللهِ فَقَد هُدِیَ إلی صِراطٍ مُستَقِیمٍ «و هر کس به خدا تمسک جوید، به طور حتم به راه راست هدایت شده است.» حافظ حسکانی حنفی از بزرگان اهل تسنن می نویسد: ابوجعفر با اسناد خود از جابر بن عبدالله انصاری به ما خبر داد که گفت: رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: خدای متعال، علی و همسر (حضرت صدیقه شهیده) و پسرانش را حجّت های خود بر خلقش قرار داد. و ایشان درهای علم در امت من هستند. و هر کس به وسیله آنها هدایت شود،«به راه راست هدایت شده است».
نویسنده جوان شیعه در ادامه ضمن تبیین جایگاه مقام والای زن از نگاه اسلام افزود: رسالت حقیقی زنان از نگاه اسلام، اداره و مدیریت شعبه مرکزی جامعه یعنی خانواده است که درایت و از خودگذشتگی آنان در این دانشگاه ارزشی، می تواند جوامع بشری را به منتهی الیه سعادت و خوشبختی برساند و هر ملتی را از تباهی و فلاکت نجات دهد.
امیری سوادکوهی تأکید کرد: زن شخصیت ممتازی است که گرمای محبت خود را در یک نگاه و دریای غم خویش را در قطره اشکی در منتهای قلبش پنهان می کند و گنجینه محبت و خانه ی مهر درونش را برای کانون سعادت خانواده قرار می دهد. زن فرشته ای زمینی است که طراوتش را برای هر بی سر و پایی آشکار نخواهد کرد و گوهر وجودش را نیز جز بر نگاه رضایت الهی عیان نخواهد ساخت و همواره عیارخود را در برابر نگاه های هرز به رخ نخواهد کشید و متواضعانه و با افتخار گنجینه وجودش را در صدف زیبایی و وقار و نجابتش پنهان می کند تا عیارش را تنها به نگاه محبتی الهی نشان دهد.برای همین خصوصیات استثنایی، دین مبین اسلام ، ارزش و اهمیت غیر قابل وصفی را برای آن قائل است، تا آنجا که رسول رحمت، وقتی می خواهند از مقام و شخصیت زن سخن بگویند، بهشت بَرین که منتهای آرزوی عارفان است را زیر پای او معرفی نموده و حقیقت بهشت را چنین به رخ جهانیان می کشند که بهشت زیر پای مادران است.

متخصص و پژوهشگر فاطمی در ادامه افزود: زن از آنچنان اهمیتی در دین مبین اسلام برخوردار است که سفارش شده که گوهر والای وجودش را در صدف عفاف بپوشاند و چون گنجینه ای که در صندوقچه ای اسرار آمیز نگهداری می شود، خود را از راهزنان بی مقدار حفظ نموده و سنگینی و وقار و ارزش وجودی اش را به رخ تاریکی های تاریخ بکشد.
وی تأکید کرد:حقیقتاً عظمت مقام زن در اسلام اینجا مشخص می شود که این گوهر وجود را چنین تکریم نموده تا خورشید وجودش از ابرهای قیرگون زمانه مصون بماند.از طرفی نیز زن در اسلام بسان یک استاد برجسته و اصیل و قدرتمندی است که رسالت پیامبران را بر دوش دارد و آن پرورش و هدایت و تکامل جوامع بشری است. زنان، رهبرانی خردمند و مدبر در خانه ها هستند که دانشگاه تربیت فرزندان و جگر گوشه های خود را بر عهده دارند و حقیقتاً قدم نهادن در مسیر اولیای الهی، موهبتی است که نصیب هر بی سر و پایی نشود.

حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در ادامه در تبیین رسالت حقیقی زن در جامعه گفت: رسالت حقیقی زن از نگاه اسلام اداره و مدیریت شعبه مرکزی جامعه یعنی خانواده است که درایت و از خودگذشتگی آنان در این دانشگاه ارزشی می تواند جوامع بشری را منتهی الیه سعادت و خوشبختی برساند و ملتی را از تباهی و فلاکت نجات دهد.رسالت حقیقی زنان در جامعه از نگاه قرآن و عترت، پرورش نفوس مستعده و نوابغ علمی و تربیت فرزندان صالحِ این کره خاکی است که هر کدامشان بتوانند عناصر مهم و مؤثری برای همنوعان خود باشند.رسالت حقیقی زنان از نگاه اسلام آن است که بتوانند خودسازی نموده و خویشتن را به کمالات روحی، معنوی و انسانی آراسته نمایند تا بتوانند فرزندان صالحی که زیر بنای جامعه اسلامی است را پایه گذاری کنند و مکمّل واحد انسانی و عروج مردان به کمالات باشند. از این رو سخن معروفی در بین مردم رایج است که پشت سر هر مرد موفق یک زن از خودگذشته ای نهفته است… و وقتی مروری بر زندگانی دانشمندان و نوابغ علمی دنیا می اندازیم این اعتراف و حقیقت شیرین زندگی شان را از آنان می بینیم که تمام کمالات خود را مدیون ایثار و از خودگذشتگی زنان زندگی و مادرانِ ایثارگر فرزندان خود می بینند.
وی در خاتمه تأکید کرد: آنانی که شیپور حقوق زنان را در کشورهای پیشرفته اقتصادی و البته محروم فرهنگی بر دست گرفته و بد حجابی و یا بی حجابی زنان را افتخاری برای جوامع مدنی امروز می دانند حقیقتاً به دنبال چه هستند؟! آیا آنان کمال و ارزش یک زن را در آزادی های مورد نظرشان مانند کشف حجاب و بی بندو باری می دانند؟ مگر آنان خود نمی گویند که انسان های نخستین نیز در ابتدا برهنه بودند، وقتی شعور و فهم به آنان منتقل شد، خود را پوشانیدند و امروزه ترویج دهندگان بد حجابی بدانند که حجاب زنان بالاترین و بلندترین نقطه تفکر و تمدن آنها است و بازگشت به زندگیِ روزهای نخستین نه فقط با عقل سالم منافات دارد بلکه هر انسان آزاده و غیرتمندی آن را اجازه نمی دهد چه برسد به خود زنان که با عفت و حیا بوده و هستند


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13761

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.