تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زنان خشونت دیده کردستانی در خانه های امن پذیرش می گردند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزای تسنیم از سنندج، ، طبق سخنان ریاست سازمان بهزیستی کشور، در سطح کشور ۲۲ خانه امن خانم ها خشنونت دیده داریم که از این تعداد ۱۵ خانه امن در اختیار بخش خصوصی و ۷ خانه امن در اختیار بخش دولتی قرار دارد.

در استان کردستان نیز اولین خانه امن خانم ها خشنونت دیده سال ۷۹ از طریق بخش خصوصی تأسیس گردید و سال گذشته نیز با مشارکت موسسات خیریه و سازمان بهزیستی خانه امن خانم ها خشنونت دیده بخش دولتی فعالیت خود را در سنندج شروع کرد.

هدف از این خانه‌های امن این هست، زنانی که مورد خشونت قرار می‎گیرند می‌توانند با مراجعه به این جایگاه ها از خدمات روانشناختی، مددکاری اجتماعی، حقوقی و حتی خدمات بهداشتی و پزشکی آن بهره‌مند گردند.

زنان خشونت دیده کردستانی از خدمات خانه‌های امن بهره‌مند می‌شوند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار داشت: اولین خانه امن خانم ها خشنونت دیده سال ۷۹ از طریق بخش خصوصی در استان تأسیس گردید و سال گذشته نیز با مشارکت موسسات خیریه و سازمان بهزیستی خانه امن بخش دولتی فعالیت خود را در این شهر شروع کرد.

محسن شجاعی اضافه کرد: محتمل هست عده ای از خانم ها و دخترهای در جامعه از سوی خانواده و دیگر اشخاص مورد خشونت‌ قرار گیرند و باهدف کاهش لطمه اجتماعی برای پناه دادن، پشتیبانی و توانمندسازی این اشخاص، مراکزی با اسم "خانه‌های امن" ایجاد شده و خانم ها خشونت‌دیده می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند گردند.

وی اظهار کرد: خانه‌های امن مکان‌هایی می باشند که از خانم ها در فراروی خشونت پشتیبانی می‌کند، خانم ها و دخترانی که محتمل هست به هر دلیلی شب از خانه رانده گردند یا در خانه خود از نظر خشونت در فراروی خطر باشند در این مکان ساکن کردن داده می‌شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان با اشاره به اینکه پذیرش زنان خشونت دیده از مسیر مراجعه به بهزیستی و ارائه مراجعه قضایی انجام می‎شود، تأکید کرد: خانم ها خشونت‌دیده می‌توانند طبق معمول تا چهار ماه و اگر لازم باشد یک دوره چهار ماهه دیگر یعنی در مجموع هشت ماه در خانه‌های امن سکونت کنند و از خدمات روانشناختی، مددکاری اجتماعی، حقوقی و حتی خدمات بهداشتی و پزشکی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه خانم ها در خانه‌های امن می‌توانند کودکان خود را همراه داشته باشند، اظهار کرد: محتمل هست زنی همراه با کودکش حس خطر کند در نتیجه برای پذیرش کودکان آنها نیز این حجم را داریم.

وی اظهار کرد: خانه‌های امن پناهگاهی مناسب برای خانم ها خشونت دیده هست و درصددیم که در این مکان با کارهای کارشناسی به کاهش آسیب‎ها و جامعه‎پذیری خانم ها خشونت دیده مساعدت کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82377

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.