تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زنان موتورسواری کنند تا هوای تهران پاک گردد! مرهم اصلاح طلبان بر استعفای نجفی/ کینه اوس و خزرجی هاشمی طبا از قالیباف

سرویس سیاست مشرق –  «وبلاگ مشرق» » خوانشی همه روزه در لابه لای خبر ها و مطالب رسانه های کشور هست. ما در مورد این خوانش البته آنالیز ها و سابقه هایی را نیز در اختیار مخاطب های محترم می گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

زنان موتورسواری کنند تا هوای تهران پاک شود! مرهم اصلاح طلبان بر استعفای نجفی

روزنامه اصلاح طلب اعتماد، در شماره دوشنبه گذشته خود یادداشتی را منتشر نمود که در آن بر «موتورسواری زنان بعنوان راه مبارزه با آلودگی هوای تهران» اهتمام شده بود!

در این یادداشت مطالعه می کنیم:

راهکاری که امروز دولت برای مبارزه با آن به کار می بندد، تعطیلی مدرسه ها و دانشگاه هاست تا اندکی از مشکلات آلودگی هوای شهر بکاهد سوژه ای که موجب تمسخر زیادی از مردم شده و تعدادی را بر آن داشته که به دولت پیشنهاد بدهند شهر تهران را یکسره تعطیل اعلام نماید. با این وجود به گفته کارشناسان به غیر از تعطیلی مدرسه ها و علاوه بر این پیشنهاد استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی ناکارآمد، باید با یکسری از تمهیدات از میزان خودرو های تک سرنشین تهران کاست.

یادداشت ذکر شده اضافه می کند:

« با این وجود به گفته کارشناسان به غیر از تعطیلی مدرسه ها و علاوه بر این پیشنهاد استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی ناکارآمد، باید با یکسری از تمهیدات از میزان خودرو های تک سرنشین تهران کاست. «امروز قسمتی از ترافیک تهران ذی ربط به خانم هاست که برای خرید ملزم به استفاده از خودرو های شخصی شان می باشند و این یعنی افزایش خودرو های تک سرنشین. به علاوه باید میزان کاهش ترافیک و استفاده بنزین را از دیگر مزایای آن به حساب آورد!»

نویسنده این مطلب در ادامه نوشته خود تبیین می کند:

اگر زنان بتوانند به جای ماشین از موتور سیکلت استفاده کنند، میزان آلودگی بیشتر از میزانی که بر اثر تعطیلی مدرسه ها کم می شود، کاهش خواهد یافت… به علاوه باید میزان کاهش ترافیک و استفاده بنزین را از دیگر مزایای آن به حساب آورد!»مشکل بنیادی این هست که با وجود اینکه مشکل شرعی در این زمینه وجود ندارد ولی به سبب بعضی القائات نادرست در این زمینه هیچ خانمی به فکر استفاده از موتوسیکلت برای حمل و نقل درون شهری نیست. باید یادآور شود که انقلاب اسلامی ایران زیادی از تابوهایی را شکست که تنها در ذهن های مردم وجود داشت. امروزه نیز موتورسواری زنان که از نظر شرعی دارای اشکال نیست باید مورد تبلیغ قرار گیرد تا بتوان از طریق آن یکی از بزرگ ترین مشکلات کشور که همان آلودگی هوا و ترافیک هست را تا حدی حل کرد.[۱]

*جریان اصلاح طلب به جای انتخاب شهرداری که بتواند مسائل و مشکلات تهران را مدیریت کند و به روند پیشرفت پایتخت جمهوری اسلامی ایران سرعت ببخشد؛ نه فقط شهردار نجفی و البته کم توانی و حاشیه های و استعفای وی را به مردم تقدیم کرد لکن حالا و بعد از ماه ها سکوت در برابر کم توانی های مدیریتی نجفی و حضور او در یک مجلس رقص؛ به دستاویز حل مشکل آلودگی هوای تهران به زنان پیشنهاد موتورسواری می دهد!

تابوهایی که نه ضد اعتبار و نه اعتبار بودند…

امروزه نیز موتورسواری زنان که از نظر شرعی دارای اشکال نیست باید مورد تبلیغ قرار گیرد تا بتوان از طریق آن یکی از بزرگ ترین مشکلات کشور که همان آلودگی هوا و ترافیک هست را تا حدی حل کرد.

ما قضاوت در مورد یادداشت روزنامه اعتماد مبنی بر اینکه راهکار برطرف آلودگی هوای تهران «موتورسواری بانوان» هست را به مخاطب های محترم واگذار می کنیم.[۲]

گفتنیست، در دین مبین اسلام سوار شدن زنان بر مرکب تقبیح شده هست و فی المثل در اصول کافی با زبان مذمت، به اولین زن مسلمانی اشاره شده هست که سوار بر اسب گردید.

روزنامه اعتماد، قبل از این و چند پارسال نیز در اظهار کرد وگو با یک فعال سیاسی اینطور نوشته بود که «مقام معظم رهبری نیز در این زمینه تبیین دارند که دوچرخه سواری زنان در مجامع عمومی جایز نیست.»[۳] [۲]پیش از این اسم کسانی من جمله گلشیفته فراهانی، بازیگر ایرانی خارج از کشور و یکی از صبیّه های زنده یاد هاشمی در بحث موتورسواری و دوچرخه سواری طرح شده بود.

***

کینه اوس و خزرجی هاشمی طبا از قالیباف

« در حالتی که در گذشته بودند افرادی نظامی که در انتخابات شرکت نمودند اما از سوی مردم مورد استقبال قرار نگرفتند، نظر شما چیست، گفته هست: چنین صحبتی مهمل هست، یک نظامی بیاید که چه شود؟ امکان دارد یک فرد شخصی بیاید که روحیه ای محکم و بانظم داشته باشد؛ در حالی که امکان دارد یک فرد نظامی بیاید که خوب عمل نکند.

او اضافه می کند:

همین مورد ها که در انتخابات گذشته شرکت کرده اند زمانی که سوابقشان را مورد مطالعه و ارزیابی قرار می دهیم رویت می کنیم که چقدر بی حساب و کتاب اقدام کرده اند.

هاشمی طبا افزود: اگر بنا باشد یک نظامی بیاید که غیر حساب شده عمل کند و در برابر یک غیرنظامی با فکر و تفکر بیاید کدام خوب تر می باشند؟ لباس که به اشخاص شخصیت نمی دهد لکن این فکر و تفکر هست که آنان را متفاوت می کند.[۴]

*»[۳] اقدامی که البته منتج به معذرت خواهی الیاس حضرتی، مدیر مسئول این روزنامه گردید.

در مورد ادعای کارکرد بی حساب و کتاب قالیباف نیز کسی به شکلی دقیق نمی داند منظور هاشمی طبا چیست؟!

آیا قالیباف در فرماندهی خود در دوران دفاع مقدس و یا در سایر سمت هایش در نظام اسلامی نظیر فرماندهی نیروی هوایی سپاه، در فرماندهی ناجا و یا در شهرداری تهران بی حساب و کتاب عمل کرده هست؟!

چه سندی مبنی بر کارکرد بی حساب و کتاب قالیباف هست؟!

از سویی آیا می شود کسی به طور مثال در کسوت شهرداری تهران بی حساب و کتاب عمل کند اما تهران بزرگ آنچنان پیشرفت داشته باشد که دوست و حتی دشمن جرّار هم به این پیشرفت ها اقرار و اعتراف کنند؟

«مصطفی هاشمی طبا»، فعال اصلاح طلب و از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ جدیدا در قسمتی از یک گفت و گو با خبرگزاری ایلنا در جواب به سوالی مبنی بر اینکه بعضی ها مطرح می نمایند با توجه به شرایط کشور یک نظامی باید ریاست جمهور آینده ایران باشد.  

در حالتی که در گذشته بودند افرادی نظامی که در انتخابات شرکت نمودند اما از سوی مردم مورد استقبال قرار نگرفتند، نظر شما چیست، گفته هست: چنین صحبتی مهمل هست،.

*منظور هاشمی طبا از «همین مورد ها که در انتخابات گذشته شرکت کرده اند» کسی نیست جز «محمدباقر قالیباف» و باید اعتراف نمود که معلوم نیست محمدباقر قالیباف چه هیزم تری به مهندس هاشمی طبا به فروش رسیده هست که حتی با گذشت حدود ۱۰ ماه از انتخابات ریاست جمهوری اما هنوز بایستی آماج کنایه های هاشمی طبا و دوستان او باشد…

***

جالب هست که حتی کارکرد ضعیف اصلاح طلبان در شورای شهر تهران و کم توانی شهردار استعفا داده آنان در اداره تهران نیز نتوانسته از عمق کینه نسبت به قالیباف بکاهد و اصلاح طلبان گویا جز به لگدمال کردن کارنامه قالیباف و «ترور مدیریت جهادی» رضایت نمی دهند…

روزنامه شرق در سالنامه نوروزی خود و در قسمتی از گفت و گو با محسن آرمین، فعال اصلاح طلب و از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸ از وی پرسیده هست: «آیا فکر نمی کنید آنچه خود را در خیابان به عنوان اعتراض نشان داد، گوشه ای از اعتراض های وسیع ای هست که هنوز به خیابان کشیده نشده؟»

و آرمین جواب می دهد:

«  لازم به توضیح هست که بعضی محافل تحلیلی از این بیان می کنند که ستاد جریان خاص معتقد هست باید فکر بنیادی تری برای قالیباف بکند و گمان اینکه در انتخابات ۱۴۰۰ کسی نظیر قالیباف بر رأس امور اجرایی کشور بیاید به منزله تیر خلاص به کارنامه مدیریتی اصلاح طلبان و کم توانی آنان نسبت به اصولگرایان می باشد. کما اینکه حضور قالیباف در شهرداری تهران و عدم قدرت اصلاح طلبان برای تکرار کارنامه او، یک تیر خلاص به شورای شهر اصلاح طلبان و شهردار نجفی بود. سوال و جواب عجیب روزنامه شرق و محسن آرمین در مورد «اعتراض ظالمانه»؛ چپ ها در مورد خیابان سخن می گویند. ..

* اهتمام بر تنگنا تعداد شرکت کنندگان در اعتراض های خیابانی اخیر، توان دارد فریبنده و نادرست انداز باشد.

اما نکته اینجاست که اصلاح طلبانی نظیر علیرضا علوی تبار، سعید حجاریان و محمدرضا تاجیک نیز مشابه آرمین که جملگی از زعمای حرکات بزرگ اصلاح طلبان به ویژه در سال ۸۸ بوده اند؛ قبل از این بر بروز دو مرتبه اغتشاشات دیماه ۹۶ اهتمام کرده اند و حتی خبر از میلیونی بودن آنان هم داده اند![۵]

همانطور که نمی شود اظهار کرد همه آنهایی که در این ماجرا به خیابان ها آمدند خواهان براندازی بودند، نمی شود اظهار کرد همه آنان که به خیابان ها نیامدند، ناراضی و معترض به وضعیت موجود نیستند.

ناخشنودی ها و اعتراضات در شرایط کنونی بسیار عمیق تر از آن چیزی هست که در حوادثی اینچینی ظهور و بروز پیدا می نماید.

*سؤال و جواب بالا لزوما سبب چیزی نیست و میتوان از منظر تحلیلی به آن نگریست.

ضمن اینکه باید دانست گفت وگو های آرمین و روزنامه شرق به لحاظ مبنایی صحیح نیستند و فی الواقع نقشی القایی دارند تا به زعم خود چیزی به اسم اعتراض را در ذهن افکار عمومی ایجاد کنند.

اعتراضی که از آنجا که مبانی آن صحیح نیست، ما از آن با عنوان «اعتراض ظالمانه» یاد می کنیم.

اعتراضی که حرکاتی نظیر دراویش پاسداران و یا دخترهای هنجارشکن خیابان انقلاب قرار هست نقش «آتش زنه» را برای آن ایفا کند و در ادامه نیز محوریت آن برای «بنیان گذاری مجدد» بر دوش اوباش یا همان «جمهور مورد اشاره علوی تبار» قرار خواهد گرفت!

در این باره لازم به توضیح هست که مساله «وقوع فتنه اقتصادی» از ۲ پارسال در وبلاگ مشرق مورد اشاره قرار گرفته بود. [۶]

طرفه آنکه جریان سیاسی خاص جدیدا و در کنار القای ناکارآمدی نظام و ناامیدی مردم! از مشکلات عادی کشور نیز تحت عنوان ابرچالش با عنایت به آن آنالیز، که در مطالب مکرر حول آن توضیح دادیم و بعد از تحقق آن و واقع شدن فتنه اقتصادی در دیماه گذشته که تماماً با عملگری اصلاح طلبان و القائات روانی آنان در ذهن جامعه صورت گرفته بود؛ حالا نیز به نظر می آید جریان خاص در حال طراحی اتفاقی بزرگتر هست.

***

۱_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3729842

2_ http://www.leader.ir/fa/content/19922/

3_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931203001711

4_ http://www.alef.ir/news/3970127133.html

5_ mshrgh.ir/836280

6_ http://fna.ir/a397uy


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96244

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.