تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زندگی چند ساله پیرمرد نابینای بابلی در آتش خاکستر شد/ عکس

خانه محقر پیرمرد نابینای تهی دست بندپی بابل با تمام وسایلش در آتش سوخت.

به گزارش زهرا مرادی خبرنگار شلمچه نیوز از بابل؛ او آه در بساط ندارد و از مادر پیرش هم سرپرستی می کند. پاییز و زمستان کوهستان بسیار سرد است. شما مردم نوع دوست به یاری اش بشتابید.

IMG_20151113_175434

« خدایا کریمی ات را شکر، بزرگی ات را شکر، چرا این پیرمرد نابینای تهی دست بندپئی؟! یعنی کس دیگه ای نبود؟!…» این نخستین واکنشی  بود که هرکسی  پس از این که عکس و خبر سوختن خانه پیرمرد روستایی به دستش رسید.

برق لعنتی اتصالی کرد، ۱۲ شب؛ پیرمرد نابینا خواب بود. مادر پیرش نزد او زندگی می کند. همو فهمید که خانه محقرشان آتش گرفته، پسر و دو نوه اش را بیدار کرد و این گونه حداقل خودشان جان سالم بدرد بردند، ولی خانه کوچک روستایی شان با همه اسباب و اثاثیه داشته و نداشته شان سوخت و خاکستر شد.
بندپی بابل بعد از سال ها هم چنان محروم است و برخی خانواده ها با سیلی صورت شان را سرخ نگه می دارند و آه در بساط ندارند. یکی همین کریمی زاد، ساکن یکی از روستاهای بندپی شرقی.

خانه اش را که حالا ویرانه شده، مردم خیر ساخته بودند، خودش که چیزی نداشت و ندارد. کور مادرزاد است و تهی دست و چشم انتظار کمک مردم.

IMG_20151113_175446

سرپرست خانواده است و دو  فرزند دارد. مادر پیرش هم نزد او زندگی می کند. اینک آتش -ناجوانمردانه- هستی ناچیزش را سوزانده و هوای کوهستان هم سرد است و سردتر هم می شود.

فکر کردن نمی خواهد، هرکس که می تواند باید به همنوع نیازمندش یاری برساند، فوری. نقدی یا غیرنقدی فرقی ندارد، کم و زیادش هم مهم نیست، فقط انجام وظیفه.

حسن علی تبار هنرمند است و دلسوز هنر و مردم. او راه افتاده از هرکس که می شناسد برای کریمی زاد کمک جمع می کند. عکس ها را نیز او فرستاده و شماره حساب هایی که  مردم کمک کنند.

او می گوید: « شاید این لطف و یاری سبب شود پرتوی هرچند اندک از امید در چشمان نابینای این پیرمرد بندپئی و خانواده تهی دستش بدرخشد.»

شماره کارت به نام کریمی زاد، پیرمرد آسیب دیده:

۶۰۳۷۹۹۷۱۱۶۲۹۶۸۷۳

شماره حساب بانک ملی:

۰۳۲۰۰۰۰۴۴۴۰۰۰


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5565

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.