تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

“زنگنه” در امتحان استخدامی نفت “مردود” شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، استخدامی شرکت نفت که دارای شرایط و ضابطه های خاص هست ایراد جمع بسیاری از مدیران خوزستان من جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امامن جمعه شهرهای متفاوت، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و استاندار خوزستان را در پی داشت.

  در همین رابطه آیت‌الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه اهواز در نامه‌ای نسبت به ضابطه های شرکت در امتحان نفت خورده گیری کرد.

نیروهای تحصیل کرده جایی مورد اجحاف و نا عدالتی قرار نگیرند

در نامه نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نوشته هست که بعضی از قوانین وزارت موجود در دفترچه منتشر شده امتحان وزارت نفت در سال ۱۳۹۶ زمینه جذب نیروهای تحصیل کرده جایی خوزستانی و نیروهای دیگر منطقه های نفت خیز جنوب را از بین می‌برد.

آ

سهمیه مخصوص جایی برای فارغ‌التحصیلان خوزستان جنبه شود

همچنین عباس پاپی‌زاده، ریاست مجمع نمایندگان استان خوزستان و نماینده مردم شریف دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: بیانیه امتحان استخدامی وزارت نفت با دقت به مشکلات موجود در استان ضروری هست اصلاح گردد.

عباس پاپی‌زاده ریاست مجمع نمایندگان خوزستان به دنبال انتشار بیانیه امتحان استخدامی وزارت نفت نسبت به بعضی از بندهای این بیانیه و کم بودن بعضی از رشته‌های مورد احتیاج با دقت به مشکلات موجود در خوزستان از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت خواستار اصلاح امتحان استخدامی وزارت نفت گردید.

وی علاوه بر این از وزیر نفت خواست که رشته زمین شناسی گرایش زیست محدودهی با دقت به مشکلات زیست محدودهی متاثر از فعالیت‌های شرکت‌های نفتی، آلاینده‌های صنعتی و ریزگردها و تاثیر مستقیم آن بر تندرستی شهروندان خوزستانی با دقت به فارغ التحصیلان ممتاز جایی در دانشگاه‌های استان اضافه گردد.

پاپی‌زاده علاوه بر این جنبه نمودن سهمیه مخصوص جایی برای فارغ التحصیلان استان خوزستان را نیز خواستار گردید.

خوزستانی‌ها از این استخدام ناراضی هستند

خوزستان با هیچ استانی قابل قیاس نیست.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دنبال کرد: نامه‌ای به ریاست جمهوری عرضه دادیم مبنی بر اینکه این تصمیم زیاد غیراصولی هست و وضع استان را با آشفتگی جدی روبه‌رو کرده هست، چون از مسیر اداره ذکر شده جهت استخدام ۲۵۰۰ نفر غیربومی ذکر شده هست که خوزستانی‌ها از این استخدام ناراضی می باشند.

اشتغال دانش آموختگان را ضروری هست ارزیابی کنیم

مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست شورای برنامه ریزی و پیشرفت خوزستان در ایراد به بیکاری فارغ التحصیلان این استان اظهار داشت: بحث اشتغال دانش آموختگان را در این نشست ضروری هست ارزیابی کنیم، دغدغه‌ فعلی مدیران که جزو اولویت‌های خوزستان نیز ضروری هست باشد بیکاری فارغ التحصیلان استان هست.

وی اضافه کرد: استان خوزستان دستخوش بسیاری از مشکلات هست اما ضروری هست بحث اشتغال را حل کنیم و تا هنگامی این مبحث حل نشود کارهایمان بی‌فایده هست.

نمی‌دانیم قصد وزارت نفت از اجراء چنین شرایط و ضابطه هایی چیست

به سراغ چند تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استان خوزستان که تقاضاکننده شرکت در امتحان استخدامی نفت می باشند رفتیم تا نظرات آنان را جویا شویم.

یکی دانشجوهای کارشناسی ارشد نیز که قصد شرکت در امتحان استخدامی نفت را دارد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: من نیز رده کمتر از ۴ هزار و معدل بالای ۱۷ را در رشته خود دارم اما دانشجوی برتر نشدم ولی دوباره هم نمی‌توانم در امتحان شرکت چون ضروری هست همه شرایط را بصورت همزمان دارا باشم.

وی بیان کرد: واقعا نمی‌دانیم قصد و نیت وزارت نفت از اجراء چنین شرایط و ضابطه هایی چیست از انجایی که دختر یکی از نمایندگان مجلس برای جذب و استخدام منحصرا PHD داشت. من و دیگر دوستانم که همه قدرت یک نیروی مطلوب و زبده شدن را داریم در اینجا اظهار می‌کنیم آقای بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت دوازدهم در برپایی امتحان استخدامی وزارت متبوع خود مردود گردید.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم حال ضروری هست دید که مدیران کشور بویژه ریاست جمهور و وزیر نفت چه تصمیمی برای اصلاح شرایط و ضابطه های امتحان استخدامی وزارت نفت چه اقدامی انجام می‌دهند تا حق جوانان نابغه و تحصیل کرده استان خوزستان پایمال نشود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77314

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.