تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زنگ خطر برای مربیان کم کار در کشتی ساری

شعبان وفایی نژاد عضو هیئت رئیسه کشتی ساری گفت: یکی از برنامه های هیئت کشتی ارزیابی عملکرد مربیان در سالن های کشتی این شهرستان است.

 

به گزارش شلمچه نیوز، وی در حاشیه برگزاری تمرینات متمرکز کشتی گیران نونهال ساروی ، افزود: در صورتیکه سالن های مربوط فاقد کارائی لازم برای فعالیت های کشتی باشند ، اقدام به تعطیلی آنها خواهد شد.

 

این مسئول ورزشی با بیان اینکه سالن های زیاد باعث پراکندگی کشتی گیران و تهی از نفرات شاخص و حریف های تمرینی می شود، تصریح کرد: این مسئله باعث رکود در کشتی ساری و عدم آمادگی لازم نفرات شاخص خواهد شد.

 

وفایی نژاد با اشاره به اینکه حدود ۴۰ تیم در مسابقات داخلی ساری در ۳۰ سالن کشتی تمرین می کنند ، یادآور شد: متأسفانه تنها در ۴ الی ۵ سالن کشتی شاهد تمرینات منظم و زحمات مربیان پرتلاش هستیم .

 

این کارشناس کشتی گفت: در اکثر سالن های کشتی ساری از عملکرد خوب مربیان که بتوانند قهرمانان شاخص را تحویل دهند خبری نیست زمانیکه ما به این نتیجه برسیم که برخی از مربیان که حتی کارت مربیگری دارند اما عملکرد آنها قابل دفاع نیست و دل به تمرینات نمی دهند و بر سر تمرینات شاگردان خود حاضر نیستند و یا تمرینات را به شاگردان خود واگذار می کنند ، کارت مربیگری آنها را از اعتبار ساقط و برابر مقررات با آنها برخورد می شود زیرا خانواده ها برای آموزش فرزندان خود هزینه می کنند و عمر نونهالان و نوجوانان هدر می رود.

 

عضو هیئت رئیسه کشتی ساری از معرفی ، نظارت و حمایت از کشتی گیران سطوح مختلف در باشگاههای فعال به عنوان برنامه جدی این هیئت ورزشی یاد و خاطر نشان کرد: اگرچه در جویبار، قائمشهر، بابل ، بهنمیر و … شاهد ظهور قهرمانان هستیم و مربیان سازنده کشتی آن شهرها به صورت عملیاتی در حال سازندگی علاقمندان به کشتی هستند اما پتانسیل موجود در کشتی ساری گسترده تر از شهرهای دیگر است و تنها مدیریت مناسب برای افزایش بهره وری از این پتانسیل باید مورد عمل واقع شود .

شعبان وفایی نژاد در پایان اظهار امیدواری کرد که مربیان صاحبنام ساروی در رده ملی حضوری فعال در تمرینات کشتی گیران خود داشته باشند تا با یک فرآیند منظم و مستمر ، کشتی این شهر بتواند به روزهای درخشان خود بازگردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74562

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.