تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«زن» توان ندارد رجل سیاسی باشد

خبرآنلاین – محمدحسن قدیری ابیانه: تشریح معیارهایی برای رجل سیاسی و دینی اقدام مطلوبی هست و لازم هست صورت پذیرد. چون قانونگذار حتی برای ثبت اسم در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد را قرار داده هست اما برای انتخابات ریاست جمهوری چنین شرطی وجود ندارد. بنابراین در زمان ثبت اسم نامزدها شاهد یک مضحکه بزرگ در کشور هستیم.
گرچه تشریح معیارهایی برای رجل سیاسی و دینی لزوم دارد، اما هرچه تشریح معیارها دقیق هم بشود، تنها منتج به کاهش تعداد ثبت اسم کنندگان برای نامزدی می گردد.
بنابراین لازم هست به سمت تشریح دقیقتر از رجل سیاسی رفت تا ملاک های زیادتر و دقیق تری موردنظر داشته گردند.
در این میان بعضی به جد دنبال این می باشند که آیا خانم ها توان دارند مصداق رجل سیاسی و دینی باشند یا خیر؟ معتقدم پاسخ به این سئوال مشخص هست.
هنگامی سربازی و جهاد از عهده خانم ها برداشته شده، پس توان ندارند وظیفه ریاست جمهوری را دارا باشند. اما توان دارند معاون ریاست جمهور در امور غیرنظامی گردند.
در ثانی به فرض یک زن بتواند ریاست جمهور گردد و این اتفاق هم رخ دهد، اما در مرحله ریاست جمهوری او نبردی به کشور تحمیل گردد و همان روزها خانم ریاست جمهور باردار باشد، در این صورت چگونه توان دارد به جبهه ها چموشی کند؟ به فرض که این زن از جان خود بگذرد، اما آیا توان دارد از جان فرزندش هم بگذرد؟
در ثانی به فرض یک زن بتواند ریاست جمهور گردد و این اتفاق هم رخ دهد، اما در مرحله ریاست جمهوری او نبردی به کشور تحمیل گردد و همان روزها خانم ریاست جمهور باردار باشد، در این صورت چگونه توان دارد به جبهه ها چموشی کند؟ به فرض که این زن از جان خود بگذرد، اما آیا توان دارد از جان فرزندش هم بگذرد؟نکته دیگر آنکه آیا ریاست جمهور شدن خانم ها به منزله اعتبار نهادن به آنهاست؟ خیر. صرف ریاست جمهور شدن یک زن، مشکلات کشور همچون تورم را حل نمی کند. چرا که ریاست جمهور شدن به وضع کلان کشور نیز بستگی دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78438

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.