تاریخ ارسال : ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زور صبا به استقلال۱۰نفره نرسید/ آبی ها به صدر جدول رسیدند

 استقلال تهران امروز ( پنج شنبه )در حالی که ۶۵ دقیقه برابر صبای قم، ۱۰ نفره بازی می کرد، با نتیجه یک برصفر این تیم را شکست داد و به طور موقت دوباره به صدر جدول بازگشت.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و صبای قم از هفته پانزدهم لیگ برتر، ساعت ۱۶ و ۲۰ دقیقه امروز (پنجشنبه) به مصاف هم رفتند.
قضاوت این دیدار را احمد صالحی با کمک های حسن ظهیری، رحیم شاهین و محمدرضا فغانی بر عهده داشت.
شاگردان مظلومی تا قبل از این دیدار با ۲۷ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار داشتند و برای رسیدن به صدر جدول هر چند به صورت موقت، باید از سد شاگردان علی دایی که در ۱۰ هفته گذشته هیچ شکستی نداشتند، عبور کنند.
صبای قم نیز با ۲۵ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار داشت که در صورت برتری برابر استقلال تهران، به رتبه دوم جدول صعود می کرد تا روند موفقیت های دایی با صبا، ادامه یابد.
پرویز مظلومی برای مسابقه، مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، هرایر مگویان، میلاد فخرالدینی، امید نورافکن، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، بهنام برزای، جابر انصاری و سجاد شهباززاده را در ترکیب ثابت آبی پوشان قرار داد.
در طرف مقابل نیز علی دایی، حامد لک، فیلیپه ماچادو، امیرحسین صادقی، مسعود حق جو، هاشم بیک زاده، محمدامین آرام طبع، فرشید باقری، قاسم دهنوی، جلال الدین علی محمدی، ابوالفضل ابراهیمی، کریم اسلامی و محمد قاضی را برای صبا از ابتدا به میدان فرستاد.
نخستین موقعیت این مسابقه در دقیقه یک برای صبا به دست آمد که مهدی رحمتی، ضربه آرام طبع را از زاویه بسته مهار کرد.
در دقیقه دوم این مسابقه، ارسال توپ از سمت راست زمین بر روی دروازه صبا، نزدیک بود با اشتباه باقری به گل به خودی تبدیل شود اما حامد لک با یک واکنش خوب، توپ را راهی کرنر کرد.
در دقیقه دهم، امید ابراهیمی، سجادشهبازازده را در داخل محوطه جریمه صبا صاحب توپ کرد که مهاجم جوان آبی پوشان با یک چرخش و ضربه پای چپ، دروازه لیگ را باز کرد تا شاگردان مظلومی خیلی زود از حریف پیش بیفتند.
در دقیقه ۲۶ مسابقه، بازیکنان صبا در یک ضد حمله، کریم اسلامی را پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ کردند که بهنام برزای در کورس با اسلامی، او را سرنگون کرد و صالحی با نشان دادن کارت قرمز، برزای را اخراج کرد تا شاگردان مظلومی ادامه مسابقه را ۱۰ نفره دنبال کنند.
در ادامه این دیدار، با توجه به ۱۰ نفره شدن استقلال، بازیکنان صبا فشار زیادی بر روی دروازه آبی پوشان آوردند اما نتیجه ای کسب نکردند.
در دقیقه۴۰ و ۴۵ این مسابقه، فرشید باقری و هرایر مگویان از صبا و استقلال به خاطر خطا بر روی بازیکنان حریف، از صالحی کارت زرد دریافت کردند.
در نهایت، نیمه نخست این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان مظلومی پایان یافت.
در ابتدای نیمه دوم در دقیقه ۵۰، دهنوی با پاس عمقی، کریم اسلامی را با رحمتی تک به تک کرد اما مهاجم صبا به خاطر تعلل بیش از حد، توپ را از دست داد.
در دقیقه ۵۵، دایی نخستین تعویض این مسابقه را انجام داد و هاشم بیک زاده به جای دهنوی وارد زمین شد.
در ادامه مسابقه، توپ و میدان همچنان در اختیار بازیکنان صبا قرار داشت و حملات شاگردان دایی هر بار توسط مهدی رحمتی و مدافعان استقلال بی نتیجه می ماند یا با بی دقتی موقعیت ها از دست می رفت.
در دقیقه ۷۰، سانتر بازیکنان صبا از سمت راست استقلال به هاشم بیک زاده در درون محوطه جریمه رسید اما پیش از اینکه بیک زاده برای زدن توپ تصمیم بگیرد، مدافعان استقلال، توپ را راهی کرنر کردند.
دایی در دقیقه ۷۱ دومین تعویض صبا را انجام داد و محمد اوسانی به جای حقجو به زمین آمد تا حملات صبا با شدت بیشتری ادامه یابد.
مظلومی در دقیقه ۷۵ برای استفاده از سرعت محسن کریمی در ضد حملات، او را به جای نورافکن وارد زمین کرد تا شاید آبی پوشان روی ضدحملات بتوانند به گل دوم برسند.
در دقیقه ۷۶ هم، محمد اوسانی که تازه به میدان آمده بود بر روی محسن کریمی مرتکب خطا شد و از داور کارت زرد دریافت کرد.
در ادامه مسابقه، از فشار بازیکنان صبا تا حدودی کاسته شد و بازیکنان استقلال فرصت پیدا کردند تا چند موقعیت نصفه و نیمه بر روی دروازه صبا خلق کنند.
مظلومی در دقیقه ۸۵، بار دیگر دست به تعویض زد و علیرضا رمضانی تازه نفس و جوان را به جای سجادشهباززاده که گل استقلال را به ثمر رسانده بود، وارد زمین کرد.
استقلالی ها در دقیقه ۸۸ بر روی یک ضد حمله توسط میلاد شیخ فخرالدینی صاحب موقعیت شدند که فرشید باقری پشت محوطه جریمه او را سرنگون کرد تا داور، باقری را که در نیمه نخست یک کارت زرد گرفته بود، با دادن کارت زرد دوم، اخراج کند.
با اخراج شدن باقری از فشار حملات صبا در دقایق باقی مانده کاسته شد و در نهایت این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال پایان یافت.
استقلال با کسب این ۳ امتیاز، ۳۰ امتیازی شد و بالاتر از استقلال خوزستان ۲۹ امتیازی در صدر جدول قرار گرفت.
استقلال خوزستان فردا (جمعه) به مصاف ذوب آهن می رود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7462

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.