تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زیباشهر، قصه خانواده و اجتماع

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جام‌جم، سریال «زیباشهر» به تهیه‌کنندگی محسن توکل‌فرد و کارگردانی علی‌اصغر شادِروان در مرکز استان خوزستان ساخته شده و به خانواده، زندگانی اجتماعی و مسائل شهروندی می‌پردازد.

فیلمنامه سریال زیباشهر به قلم امین بهروزی و با مشاوره حسین تراب‌نژاد نوشته شده هست.

آپارتمان‌نشین‌ها

سریال زیباشهر محیطی شاد و نشاط‌آور دارد و به مسائل مربوط با اکتساب و کار، ازدواج و رابطه بین نسل‌ها می‌پردازد.

توکل‌فرد که سریال‌ها و تله‌فیلم‌های مکرری را در سیمای مرکز خوزستان تولید کرده و سال‌ها بعنوان تهیه‌کننده، مدیرپخش و مدیرتولید در این مرکز فعالیت داشته هست، در مورد زیباشهر توضیح می‌دهد: سریال با ابزارها و بودجه تولیدات استانی ساخته شده اما مباحثی را طرح می‌کند که برای ساکنان تمام کلانشهرهای ایران ملموس هست.

تهیه‌کننده این سریال تاکید می‌کند: ساخت زیباشهر با همبستگی و کوشش همه عوامل پشت و جلوی صحنه میسر شده و امید دارم همه مردم ایران بتوانند با آن رابطه ایجاد کنند.

آن سوی غبار

سریال زیباشهر همان طور که قصه‌اش را روایت می‌کند، زیبایی‌های شهر اهواز را نیز نمایش می‌دهد.

توکل‌فرد توضیح می‌دهد در مجموع نیمی از این سریال در محیط درونی و نیمی از آن در محیط شهری و دکور یک بازارچه تصویربرداری شده هست که احتمالا در آینده یک سریال جایی با محوریت همین بازارچه ساخته خواهد گردید.

نمره ۲۰ بازیگران بومی

او چند تله‌فیلم و سریال‌ با لهجه جایی برای سیمای مرکز خوزستان تولید کرد که جوایز مکرری از جشنواره تولیدات جایگاه ها استان‌ها برای شادروان به ارمغان آوردند.

این کارگردان پیشکسوت، تقریبا سینما و ساخت آثاری با بیننده ملی را رها کرده بود که توکل‌فرد کارگردانی فیلمنامه زیباشهر را به او ایده کرد و مجالی فراهم گردید که یک سریال حرفه‌ای بسازد.

شادروان می‌گوید: هنگامی طرح سریال زیبا‌شهر را خواندم، احساس کردم دستمایه مطلوبی هست برای یک اثر مطلوب تلویزیونی.

مشارکت شادروان با این بازیگران رضایت‌بخش بود.

من جمله بازیگران سریال زیباشهر می‌توان به محمد بزرگمهر، عطیه غبیشاوی، علی طالب‌لو، صدرا حجازی و جعفر دهقان اشاره کرد.

کاراکتری به اسم کارون

کارگردان این سریال می‌گوید: این ساختار بهانه‌ای بوده که در اپیزودهای سریال مسائل متنوعی را مثل مشکلات اجتماعی، شهروندی و حتی داستانی در مورد دفاع مقدس روایت کنیم.

هر چند در سریالی که شادروان ساخته، به جز چند مورد از لهجه جایی خبری نیست، اما زندگانی اجتماعی مردم اهواز در این سریال مورد دقت قرار گرفته و به گفته این کارگردان خوزستانی، رودخانه کارون یکی از کاراکترهای سریال فرض شده و دارای شخصیت هست.

ریتم و سکون

سریال زیباشهر را کارگردانی ساخته که فیلم‌های پرتحرک در کارنامه‌اش دارد.

این کارگردان پیشکسوت تاکید کرد: گرچه در شهرستان هستم و با ابزارها اینجا زیباشهر را ساخته‌ام، اما بیننده ساختار و ایده‌های کلاسیک کارگردانی را در کارم خواهد دید.

شادروان معتقد هست سریال زیباشهر می‌توانست خیلی خوب تر باشد، اما همین اکنون هم اثری قابل قبول و همسنگ بسیاری از تولیدات سراسری تلویزیون هست.

شیرینی مشارکت با حرفه‌ای‌های‌ گمنام

او تجربه حضور در «زیباشهر» را زیاد شیرین و دلنشین شرح می‌کند و به خبرنگار ما می‌گوید: این سریال در حد آثار پرمخاطبی هست که در شبکه‌های سراسری تولید می‌شوند. آ آدم‌های حرفه‌ای اما بی‌ادعا و کاربلد و تقریبا گمنام این سریال را با پایین ترین ابزارها و بالاترین کیفیت محتمل ساخته‌اند.

به گفته این بازیگر، طراحی دکورهای این سریال زیاد حرفه‌ای انجام شده، تصویربردار و صدابردار از حرفه‌ای‌ها و پیشکسوتان سینما می باشند و تهیه‌کننده برای این سریال سنگ‌تمام گذاشته هست.

دهقان که بتازگی بازی در سریال «سر دلبران» را به اتمام رسانده، در مورد نقشش در سریال زیباشهر می‌گوید: من نقش پدر خانواده را برعهده دارم که به دنبال فرزند گمشده‌اش می‌گردد.

آذر مهاجر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77210

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.