تاریخ ارسال : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زیباکلام در مناظره با قدیری‌ابیانه: بزرگترین افتخارم این است که از روی پرچم آمریکا رد نشده‌ام!

 اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مناظره صادق زیباکلام استاد دانشگاه و فعال سیاسی و محمد حسن قدیری ابیانه از فعالان اصولگرا با موضوع گفتمان اصلح شامگاه چهارشنبه در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس برگزار شد که زیبا کلام به دفاع از عملکرد دولت پرداخت و قدیری ابیانه در زمینه مخالفت با دولت سخن گفت.

 

صادق زیباکلام موضوع اشتغال و هجمه هایی که علیه دولت در این خصوص انجام می‌شود را مورد توجه قرار داد و گفت: برای ایجاد هر شغل به ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است که با توجه به وجود پنج میلیون بیکار در کشور برای فراهم ساختن زمینه اشتغال برای همه آنان به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی ادامه داد: کل بودجه دانشگاه‌های کشور در سال گذشته برابر با ۵۰۰۰ میلیارد تومان و بودجه عمرانی تخصیص یافته کشور از ۳۸ هزار میلیارد تومان مصوب مجلس تنها ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

محمد حسن قدیری ابیانه گفت: پول هایی که کشور در حال حاضر از فروش نفت بدست می‌آورد به پول‌های بلوکه شده کشور در خارج افزوده می‌ شود.

 

وی ادامه داد: از صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۲ هزار میلیارد تومان اختلاس صورت گرفته که اگر جلو این را گرفته بودند می‌شد با پول آن برای چندین هزار نفر در کشور شغل ایجاد کرد.

 

قدیری ابیانه مدعی شد دولت یازدهم دولتی پر خرج است که برای سفر به استان همجوار پایتخت هزینه‌های گزافی مصرف کرد. 

 

وی بیان داشت: سخنگو و مدافع یکی از کاندیداهای کنونی ریاست جمهوری یا رئیس دولت قبلی نیستم؛ ولی کارهای خوب هر کس را باید گفت و به مسکن مهر هم انتقاد کرد و می‌شد بهتر از این کار کرد.

 

قدیری ابیانه گفت: کسی که مسکن مهر را مزخرف می‌خواند خانه اجتماعی را که برای محرومان ساخته نشان بدهد. 

 

وی ادامه داد: بیش از پنج میلیون بیکار در کشور وجود دارد؛ ولی آن‌هایی را که یک ساعت در هفته کار می‌کنند شاغل حساب می‌کنند که این اشتغال نیست.

 

زیبا کلام بیان داشت: معضل بزرگ اقتصاد کشور دولتی است و از زمان انقلاب صنعتی فرانسه تا کنون که نزدیک به دو قرن از آن می‌گذرد مکاتب زیادی مدعی بوده‌اند روشی را می‌خواهند، جایگزین اقتصاد سرمایه داری کنند که معایب آن را نداشته باشد. اقتصاد کشورهایی همچون ایران، سوریه، کوبا، کره شمالی و زیمبابوه و چند کشور کوچک دیگر دولتی است و تا کنون هیچ اقتصاد دولتی موفق نبوده است.

 

وی اشاره کرد: یکی از دلایل موفق نبودن این روش اقتصادی مفاسدی است که از همه جای آن می‌جوشد و بالا می آید.

 

زیباکلام بیان داشت: مگر برای داشتن یک پست ساده در کشور افراد از فیلترهای متعددی عبور نمی‌کنند ولی چرا علی‌رغم مؤمن و مسلمان بودن مدیران همچنان فساد در ایران زیاد است، پاسخ در دولتی بودن اقتصاد است.

 

وی افزود: یکی از عوارض جانبی این‌گونه اقتصادها که دولت تصمیم گیرنده و بازیگر اصلی محسوب می شود فساد است.

 

قدیری ابیانه گفت: دولت موظف به‌خصوصی سازی است؛ ولی به این وظیفه عمل نکرده و در جایی که عمل کرده با فساد همراه بوده و بنگاه اقتصادی ۸۰۰ میلیاردی را ۸۰ میلیون فروخته که پول آن را از بانک وام گرفته و پرداخته اند.

 

وی از زبیاکلام پرسید آیا روحانی وعده ۱۰۰ روزه دادند یا خیر؟

 

زیباکلام گفت: مطالب شما را ۳۶۵ روز سال در صدا و سیما و ۵۲ خطبه نماز جمعه از تریبون ها می گویند و تکرار می کنند، آقای روحانی در پاسخ به سؤال خبرنگار در خصوص وعده ۱۰۰ روزه گفت مگر دیوانه ام وعده ۱۰۰ روزه بدهم.

 

وی در پاسخ به گفته قدیری ابیانه که باید از دروغ گفتن خجالت بکشید، گفت: بنده بسیار باید خجالت بکشم.

 

زیباکلام گفت: بزرگترین افتخارم این است که از روی پرچم آمریکا رد نشده ام.

 

وی بیان داشت: دو نوع تورم پایین می‌آید یکی با ایجاد رونق اقتصادی و دیگر با رکود اقتصادی که کاهش کنونی تورم در جامعه ناشی از رکود و بدترین نوع کنترل تورم است.

این مناظره بارها با تشویق ها و هیجان های دانشجویی که هر دو طرف را تشویق می کردند، قطع می شد و بارها شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ضد ولایت فقیه در روند اجرای آن از سوی دانشجویان سر داده شد.
 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=47644

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.