تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

زیرساخت های مرز ریمدان به عنوان نقطه وصل شدن چابهار و گوادر کافی نیست

عبدالغفور ایرانژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- با بیان اینکه مرز ریمدان نقطه وصل شدن بندرهای چابهار و گوادر هست، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی این دو بندر با اهمیت به یکدیگر اجرای خط راه‌آهن بندر گوادر-چابهار یکی از اولویت‌های ایران و پاکستان برای توسعه تجارت دریایی گوادر، چابهار وصحار عمان هست.

وی توسعه زیرساخت‌های مرز ریمدان را در اولویت دانست و اضافه کرد: مرز ریمدان چابهار به‌عنوان دومین گذرگاه رسمی ایران و پاکستان از پایین ترین ابزارها زیرساختی بهره مند هست و بدون راه‌اندازی همه‌جانبه این مرز تجارت دریایی و زمینی چابهار و گوادر عملاً بی‌نتیجه هست.

به گفته نماینده چابهار، انتظار از ریمدان یک انتظار ملی برای توسعه‌همه جانبه تجارت میان ایران و پاکستان هست و باآنکه ریمدان یک سال و نیم هست به‌عنوان مرز رسمی فعالیت می‌کند ابزارها زیرساختی مثل آب،برق، اینترنت و جاده‌های مواصلاتی مناسب ندارد.

وی از کوشش برای تکمیل قسمتی از زیرساخت‌های مرز ریمدان در سال جاری اطلاع داد و اظهار کرد: توسعه بازارچه مرزی، استقرار دستگاه‌ھای متفاوت نظارتی ھم چون گمرک، احداث ساختمان‌های مرزی، توسعه و آماده‌سازی جاده‌ھای مواصلاتی، راه‌اندازی اینترنت و فیبر نوری وهم چنین تکمیل زیرساخت‌ھای آب و برق ازجمله زیرساخت‌ھای لازم برای توسعه مرز ریمدان هست.

به عقیده کارشناسان ریمدان حلقه مفقود رابطه میان بندرهای چابهار و گوادر پاکستان برای توسعه تجارت میان این دو کشور به بیشتر از ۵میلیارد دلار در سال هست.

هم‌چنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز پیش‌تر در گفت‌وگویی با ایسنا از ملحق شدن قسمتی از مرز ریمدان به چابهار در صورت تصویب مجلس برای توسعه تجارت میان این دو بندر خبر داده بود.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=96250

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.