تاریخ ارسال : ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«سؤالات میلی» رسانه ملی!

روحانی: اولاند گفت هدف ما اشتغال جوانان ایران است / پس از سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه به ایتالیا و فرانسه، در میان منتقدان و حتی برخی اقتصاددانان و صاحب‌نظران همراه و همفکر دولت، اشکالات و اعتراضات فراوانی به نتایج سفر گرفته شد.

به گزارش شلمچه نیوز، پس از سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه به ایتالیا و فرانسه، در میان منتقدان و حتی برخی اقتصاددانان و صاحب‌نظران همراه و همفکر دولت، اشکالات و اعتراضات فراوانی به نتایج سفر گرفته شد. چرایی و چگونگی قراردادها و مقاصد سفر در قالب پرسش‌های جزئی و مصداقی، شبهات زیادی در افکار عمومی، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به وجود آورد. مردم می‌پرسیدند چرا محصولات قدیمی شرکت خائن پژو برای تولیدات سال‌های آینده خودروسازی ما در نظر گرفته شده است و خرید حجم زیادی هواپیما چه تأثیری در محرومیت‌زدایی و اقتصاد محرومان دارد و در چارچوب اقتصاد مقاومتی چگونه می‌گنجد؟
به نظر می‌رسید لازم بود پاسخ توجیهی به این پرسش‌ها برای اقناع افکار عام در یک برنامه نرم تلویزیونی که پرسش‌ها همواره «تنظیم شده» و «دارای خط قرمز مشخص» است، داده شود.  دیشب اگرچه مجریان نطق تلویزیونی رئیس‌جمهور سعی کردند نشان دهند که سؤالات «ملی» را کاملاً چالشی از رئیس‌جمهور می‌پرسند اما از رئیس‌جمهوری که تلویزیون را بارها «رسانه میلی» نامیده است، باید گاهی «سؤالات میلی» (به میل رئیس‌جمهور) هم پرسید تا رابطه‌ها تراز شود.
آیا رئیس‌جمهور باید در صدا و سیما مقابل چشم میلیون‌ها بیننده، ذکر رئیس‌جمهور کشور پلیس بد مذاکرات هسته‌ای را با افتخار یاد کند که «اولاند گفت هدف ما اشتغال جوانان ایران است»؟! گیریم که اولاند چنین نامربوط و دروغی را بر زبان آورده باشد،‌آیا تکرار آن تأیید آن نیست؟!
به هر حال رئیس‌جمهور دیشب به میل خود به «سؤالات خوب» ـ نامی که رئیس‌جمهور بر سؤالات می‌گذاشت ـ پاسخ داد و حالا باید دید آیا افکار عمومی‌اش پاسخ‌های خود را گرفته و خواب راحتی رفته است یا آشوبی در ذهن پاسخ‌های پساتحریم مردم ایجاد کرده‌ایم.
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با رسانه ملی که از شبکه خبر پخش شد با تبریک ایام دهه مبارک فجر به ملت بزرگ ایران تصریح کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی دفاع مقدس تا موفقیت‌های اخیر ملت ایران را به ملت بزرگ ایران تبریک و تهنیت می‌گویم. امیدواریم ملت ایران همچنان در همه صحنه‌ها سرافراز باشد و ما بتوانیم از این فرصتی که به وجود آمده بهره برداری و استفاده کنیم.
روحانی با اشاره به دستاوردهای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) افزود: همه تلاش ما این بود حصاری که بدخواهان دور کشور به وجود آورده بودند برداشته شود.  روحانی افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری راهگشای ما بود و همه اینها در کنار هم قرار گرفت تا ما موفق شویم و برجام شرایطی را به‌وجود آورد که باید همه از آن استفاده کنند.  رئیس‌جمهور گفت: دولت قول می‌دهد که از کارآفرینان حمایت کند، همانطور که در سفر به کشورهای اروپایی گفتیم، اکثر همراهان از صنعتگران، کارآفرینان و بخش‌های خصوصی بودند.
روحانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: ایشان گفتند که تحریم تنها ۴۰ درصد از مشکلات را ایجاد کرده بود و ۶۰ درصد مشکلات مربوط به مسائل داخلی می‌شد. امروز شما اشتیاق دنیا را برای تعامل با ایران مشاهده می‌کنید.
روحانی با اشاره به موانع موجود بر سر راه مردم در کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی گفت: دولت در برجام این موانع را برداشت و در واقع ملتی که می‌خواهد در رقابت جهانی با همه کشورهای جهان شرکت کند و در یک رقابت دو برای رسیدن به هدف شرکت کند، در حالی که مقابلش دیوار بود، قادر به راه رفتن نبود چه برسد به دویدن؛ ما این دیوار را برداشتیم.  رئیس جمهور با اشاره به هدف کشور در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد اشتغال گفت: ان‌شاءالله یک روزی نرخ بیکاری، نرخ رشد اقتصادی و نرخ تورم ۸ درصد شود، این ۸ عدد مبارکی است. در برنامه پنج‌ساله و همانطور که در سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری آمده است باید به دنبال رشد اقتصادی ۸ درصدی برویم و این هدف درست است.  وی به اشاره به تلاش دولت برای کاهش بیکاری در کشور و ورود یک میلیون شاغل به اقتصاد کشور گفت: یکی از اهداف ما پیگیری اشتغال جوانان است و در مذاکره با رئیس جمهور فرانسه گفتم که هدف ما اشتغال جوانان است و رئیس جمهور فرانسه در نشست مطبوعاتی اعلام کرد هدف ما برای همکاری و سرمایه‌گذاری در ایران اشتغال جوانان ایرانی است. اشتغال برای ما مهم بوده و از اهداف بزرگ ما است. اگر ما در سال حدود یک میلیون شغل ایجاد کنیم باز هم با این وضع نرخ بیکاری ما ۱۰، ده و اندی درصد است و معلوم نیست این رقم پایین بیاید.
روحانی در ادامه با اشاره به تنش‌آفرینی برخی کشورهای منطقه به خصوص در سوریه و عراق گفت: ما با همسایگان مخصوصاً با کشورهای اسلامی تنش را دوست نداریم و نمی‌خواهیم، البته رفتارهای بسیار بدی کردند، رفتارهایی که با حسن همجواری منطبق نبود. البته ما اگر در زمینه‌ای لازم باشد که برخورد قاطع کنیم، برخورد خواهیم کرد زیرا دوستی و مهر یک طرفه امکان‌پذیر نیست و اگر کشوری بخواهد به منافع ما ضربه بزند، ما پاسخ متقابل و قاطع خواهیم داد.  رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به انتخابات‌های پیش رو گفت: هفتم اسفندماه بسیار مهم است. برای اولین بار است که دو انتخابات مجلس در یک روز برگزار می‌‌شود. مردم ما رسالت سنگینی بر دوش دارند. دولت تا اینجا که مسئولیت‌هایی داشته به خوبی عمل کرده است. من به بحث انتخابات بسیار حساس بوده‌ام. از آنهایی که ردصلاحیت و یا احراز صلاحیت نشدند، تشکر می‌کنم که طبق قانون عمل کردند.  روحانی در ادامه تأکید کرد: نباید شائبه مهندسی شدن انتخابات را در ذهن مردم ایجاد کنیم. حضور مردم در انتخابات بسیار مهم است.
همچنین رئیس جمهور با تشکر از کسانی که به شیوه قانونی به احراز صلاحیت و رد صلاحیت خود اعتراض کرده‌اند، گفت: هیچ‌کس و با هیچ دلیلی از صندوق انتخابات قهر نکند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10687

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.