تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سؤال دو مرتبه از روحانی در مورد موسسات مالی اعتباری با امضای ۱۰۰ نماینده

گروه سیاسی- علی گلمرادی نماینده نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه سومین طرح سؤال از ریاست جمهور که پیگیری آن به اوائل سال جاری موکول شد در جلسه روز گذشته مجلس در دستور کار نمایندگان قرار داشت، اظهار کرد: کانون این سؤال از ریاست جمهور در مورد موسسات مالی اعتباری بود که در اواخر سال گذشته طرح شده بود و نمایندگان روز گذشته تغییراتی در آن ایجاد و آنرا تکمیل کردند.

وی اضافه کرد: علاوه بر مباحث موسسات مالی- اعتباری، مبحث بیکار و ایجاد نشدن شغل در جامعه، مشکلات تولید و موانع سر راه تولید کنندگان من جمله محورهای این طرح سؤال از ریاست جمهور هست.

این امضاء کننده طرح سؤال از ریاست جمهور اضافه کرد: با توجه به پیگیریهایی که نمایندگان مجلس در مورد مشکلات وسیع در حوزه های اجتماعی بوجود آمده بود، بعد از چند فاز فراز و نشیب و به نتیجه نرسیدن کارهای انجام شده، نمایندگان تصمیم گرفتند تا در نخستین روز کاری مجلس برای سومین بار طرح سؤال از ریاست جمهور را مطرح و به درنهایت برسانند.

گلمرادی اضافه کرد: کارکرد دولت در حوزه های متفاوت پذیرفتنی نبوده و برنامه مدون و حساب شده ای مبنی بر حل مشکلات بصورت قابل درک در دستور کار دولت برای طرح سؤال از ریاست جمهور به امضای ۷۴ نماینده احتیاج هست.

طرح اول سؤال از ریاست جمهور در مورد موسسات مالی- اعنباری بود که ۱۳۰ امضاء داشت که بعد از تحویل به هیئت رئیسه مجلس، برای برپایی نشست میان نمایندگان سؤال کننده و نمایندگان ریاست جمهور، به کمیسیون اقتصادی این طرح سر انجام با باز پس گیری امضای نمایندگان و رسیدن امضاها به ۵۸ عدد، از دستور کار مجلس خارج گردید.

چندین ساله بود که این طرح هم با باز پس گیری امضاهای نمایندگان کنسل شد.

دومین طرح سؤال از ریاست جمهور که هم دارای ۱۰۴ و پنچ کانون دربردارنده دلیل افزایش نرخ ارز، گسترش بیکاری و ایجاد نشدن شغل برای جوانان، علل تداوم تحریمهای بانکی با وجود اجرایی شدن همه تعهدها برجام از سوی ایران، ظرفیت فراوان کالای قاچاق به کشور و رکود اقتصادی

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95185

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.