تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سازمان برنامه و بودجه: اصلاح بازار مسکن تنها با برنامه های دولت پژوهشگر نمی توان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم،  عکس العمل سازمان برنامه و بودجه به خبر "مرکز پژوهش‌های مجلس: دولت فهم صحیحی از شرایط بحرانی مسکن ندارد"، در ادامه قابل رویت هست.

در هیچ قسمتی از گزارش عرضه شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس با این ادبیات به فهم دولت از وضع مسکن اشاره نشده و به نظر می‌رسد این خبرگزاری با ادبیات ژورنالیستی اهتمام در کاستن از جنبه‌های کارشناسی آن داشته هست. ذکر این نکته ضروری هست که سازمان برنامه و بودجه به طور مستمر از گزارش‌های کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس استقبال کرده هست و انتقادهای کارشناسی این نهاد را موردنظر قرار داده هست. بر این اساس با پذیرش قسمتی از انتقادهای وارد گردیده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، مورد ها زیر در جهت برطرف بعضی از ابهامات، مطرح می‌شود:

۱ـ بر این اساس با پذیرش قسمتی از انتقادهای وارد گردیده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، مورد ها زیر در جهت برطرف بعضی از ابهامات، مطرح می‌شود:۱ـ دولت با اهمیت قائل شدن برای مسکن به عنوان یکی از نیازهای بنیادی شهروندان این بخش را از یک فصل در بودجه به یک امور مستقل با عنوان "امور مسکن، عمران شهری و روستایی" ارتقاء داده هست.

۲ـ ۲ـ برخلاف اظهارنظر صورت گرفته در این خبر طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، در لایحه بودجه سال ۹۷ بخش مسکن به صورت مخصوص مورد توجه قرار گرفته هست.

علاوه بر این مبحث در برنامه‌های ذیل تبصره ۱۸ لایحه بودجه پیشنهادی، دولت سه کانون زیر را هدف‌گذاری کرده هست:

–  نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های کهنه شهری

–  تأمین ۵۰ هزار واحد مسکونی اجتماعی

–  نوسازی ۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی

۳ـ علاوه بر این مبحث در برنامه‌های ذیل تبصره ۱۸ لایحه بودجه پیشنهادی، دولت سه کانون زیر را هدف‌گذاری کرده هست:۳ـ در حال حاضر پرداخت یارانه نفع تسهیلات هزینه های زیرساخت های زیربنایی و روبنایی مسکن مهر بخش قابل ملاحظه ای از مراجع مربوط با این بخش را به خود اختصاص می دهد که در گزارش این خبرگزاری به آن اشاره ای نشده هست. علاوه بر این یارانه پرداختی برای نوسازی مسکن روستایی نیز در محاسبه های این گزارش ذکر نگردیده هست.

۴ـ اعتبارات حدس شده برای بخش مسکن و نوسازی بافتهای کهنه در لایحه بودجه ۱۳۹۷ به توصیف جدول زیر خواهد بود:

طرح های تملک دارایی هایی سرمایه ای بخش مسکن و نوسازی بافتهای کهنه در لایحه بودجه ۱۳۹۷ (میلیون ریال)

شماره طبقه بندی

عنوان ردیف

لایحه بودجه سال ۱۳۹۷

۵۲۰۰۰۰‏‏-6

یارانه نفع تسهیلات مسکن روستایی و مسکن مهر

۷۳۰,۰۰۰

۵۲۰۰۰۰‏‏-5

تخفیف عارضه ها پروانه، حمایتهای مالی و تراکم و زیرساخت مسکن مهر(سهم دولت)

۲,۲۵۰,۰۰۰

۵۳۰۰۰۰‏‏-8

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‏‏-حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره)‏‏- تامین مسکن محرومین سراسر کشور مبحث نیم درصد درآمد بانک های دولتی و خصوصی

۱۸۰,۰۰۰

۵۳۰۰۰۰‏‏-13

ارزش مبحث آیین نامه اجرایی ماده (۸) قانون ساماندهی و پشتیبانی مالی از تولید و عرضه مسکن

۲۴۶,۰۰۰

۱۵۰۲۰۱۲۰۰۴

پژوهش ها و ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی

۳۴۰,۰۰۰

۱۵۰۲۰۱۲۰۰۲

بهسازی بافت ارزشمند روستایی

۲۰۰,۰۰۰

۱۵۰۲۰۱۲۰۰۳

طرح جامع بهسازی مسکن روستایی

۵۲۰,۰۰۰

۱۵۰۲۰۱۲۰۰۶

مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت کهنه شهری

۹۲۰,۰۰۰

جمع

۵,۳۸۶,۰۰۰

 

5- 5- علاوه بر این باید توجه داشت که اصلاح بازار مسکن و تعادل بخش بین عرضه و تقاضای مسکن در کشور صرفاً از محل اجرایی شدن برنامه‌های دولت تأمین نمی‌شود، چون که نهادهایی مثل شهرداری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز باید هماهنگ و همگام با دولت به نحوی برنامه‌های خود را تدوین و اجرا کنند که این با اهمیت پژوهشگر گردد.

۶ـ ۶ـ در مجموع باید اقرار داشت که بعضی از مشکلات موجود در بخش مسکن در کشور زیادتر از اینکه احتیاج به اختصاص بودجه داشته باشد نیازمند نهادسازی کارآمد و تاثیرگذار هست. به عبارت دیگر کاستن از مشکلات بخش مسکن تنها به عرضه مستقیم مسکن توسط دولت و تخصیص بودجه برای آن ختم نمی‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84450

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.