تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سازنده فیلم موهن به امام دبیر جشنواره «روح‌الله» شد!

چرا شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «روح‌الله» از میان تعداد پرشمار عاشقان حضرت امام(ره) در سینمای ایران باید فردی را که در کارنامه‌اش علاوه بر ساخت فیلم موهن «یک خانواده محترم»، چند فیلم نامناسب نیز وجود دارد، به دبیری جشنواره خود انتخاب کند؟

به گزارش شلمچه نیوز، جشنواره «آئینه و آفتاب» پس از چهار سال با تغییر عنوان امسال با عنوان جشنواره فیلم «روح الله» و به دبیری فردی که در آثارش همواره پنجه بر چهره انقلاب می‌کشید برگزار خواهد شد.
محمد آفریده، دبیر اولین جشنواره «روح‌الله»، پیش‌تر با آثاری همچون «یک خانواده محترم» به کارگردانی مسعود بخشی و مشارکت فرانسوی‌ها، زاویه خود را با انقلاب و نگاه حضرت امام خمینی(ره) به وضوح نشان داده بود. فیلمی که علنا و در صحنه صحنه به تصویر کشیده شده توهین آشکار به شهدا، خانواده ایثارگران و بنیانگذار کبیر انقلاب داشت.
۱۰۳۶۸۸
دبیری جشنواره «روح‌الله» از سوی آفریده دلیلی جز تطهیر کارنامه وی در تولید و حمایت از آثار و کارگردانان مسئله‌دار در سال‌های اخیر ندارد. همراهی در تولید آثاری همچون فیلم سینمایی «نزدیک‌تر از آشنا»، مستند «هفت زن فیلمساز نابینا»، «تهران انار ندارد»، فیلم کوتاه «آرایشگر بغداد»، مستند «خاطرات نی‌آوران» و حمایت همه‌جانبه از مستند «چنارستان» که سراسر در تحسین و تمجید از دوران پهلوی بود بخشی از کارنامه پر اشکال محمد آفریده در حوزه تصویر است.
مسئله اصلی ارائه پیشنهاد دبیری چنین جشنواره‌ای آن‌هم با نام مبارک حضرت روح‌الله به آفریده است. به‌راستی چرا شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم کوتاه «روح‌الله» از میان تعداد پرشمار عاشقان حضرت امام در فرهنگ و هنر و به‌خصوص سینمای ایران باید فردی با چنین پرونده هنری را به دبیری انتخاب کنند؟ کدام شاخصه‌ها از سوی خانواده معظم حضرت امام (ره) در آفریده دیده شد که باعث انتخاب وی گردیده است؟!
آیا تولیت مؤسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) به عنوان بانی اصلی این جشنواره فیلم موهن «یک خانواده محترم» به تهیه‌کنندگی محمد آفریده و دیگر تأثیرات این فرد در عرصه مستندسازی را دیده است؟!

جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5904

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.