تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سالگرد جنگ ۳۳ روزه؛ روز سوم…اقدام غیرمنتظره مقاومت علیه ناوچه “ساعر ۵”

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مبارزان مقاومت اسلامی همزمان با سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، ناوچه جنگی "ساعر ۵" ارتش اسرائیل را که در گلوله باران غیرنظامیان لبنانی و محاصره آنها شرکت داشت، هدف قرار دادند.

صبح روز جمعه، چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۶، روشن بود که رژیم صهیونیستی جنگی از پیش برنامه ریزی شده را از طریق حمله هدفمند به تاسیسات زیربنایی زندگی در لبنان به راه انداخته است

اما نیروهای مقاومت لبنان توانستند که حمله صهیونیست ها را مهار کنند. اولین حمله گزنده نیروهای مقاومت با هدف قرار دادن پیشرفته ترین ناوچه ناوگان دریایی ارتش رژیم صهیونیستی با نام "ساعر ۵" آغاز شد.

این حمله همزمان با سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از شبکه تلویزیونی المنار صورت گرفت که دبیرکل حزب الله در این سخنرانی خطاب به دشمن صهیونیستی تصریح کرد: "جنگی تمام عیار به راه انداختید و پس ما هم به سراغ جنگی تمام عیار می رویم".

وی تاکید کرد که موشک های مقاومت اسلامی مناطق "دورتر از بندر حیفا" در فلسطین اشغالی را هدف قرار خواهند داد.

درباره جزئیات، کابینه دشمن صهیونیستی اعلام کرد که اهداف ترسیم شده خود در آغاز تجاوزگری علیه لبنان را تعدیل کرده و هدف اصلی خود را وادار کردن دولت لبنان برای اجرای قطعنامه ۱۵۵۹ شورای امنیت تعیین کرده است. کابینه دشمن صهیونیستی در این روز اعلام کرد که در حملات هوایی خود به لبنان تاکنون بیش از ۲۷۷ مکان از جمله ۴۸ دهنه پل و جاده، ۲۴ محل استقرار موشک اندازها، ۸۳ محل استقرار موشک اندازهای کاتیوشا، ۱۷ تاسیسات زیربنایی فرآورده های سوختی، ۲۰ محل در بیروت و شش فرودگاه را هدف قرار داده است.

در راستای فشار بر مقاومت و مردم حامی آن، ناوچه های جنگی صهیونیستی سواحل لبنان را تحت محاصره قرار دادند و ساختمان دبیرخانه حزب الله و خانه دبیرکل حزب الله در محله "حاره حریک" را هدف قرار دادند. نیم ساعت نگذشته بود که سید حسن نصرالله در پیامی صوتی از شبکه المنار و رادیوی النور به امت اسلامی و مجاهدان پیام فرستاد تا آغاز اقدامات غیرمنتظره ای را که به دشمن وعده داده بود، اعلام کند. وی خواستار مشاهده ناوچه جنگی رژیم صهیونیستی شد که به ساختار زیرنایی لبنان و غیرنظامیان در بیروت و منطقه ضاحیه حمله کرده بود. وی گفت: "هم اکنون ببینید ناوچه جنگی که به ساختار زیربنایی و خانه های مردم و غیرنظامیان حمله کرد؛ درحال سوختن و غرق شدن به همراه دهها نظامی دشمن است".

دبیرکل حزب الله خطاب به صهیونیست ها گفت: جنگ همانطور که شما خواستید، تمام عیار خواهد بود و به مناطق بسیار آن طرف تر از حیفا خواهد رسید و این فقط ما نیستم که هزینه خواهیم داد.

وی خطاب به حکام عرب نیز گفت: بله ما از سال ۱۹۸۲ میلادی ماجراجو هستیم. روزی گفتید که شما دیوانه هستید اما ثابت شد که ما عاقل هستیم و نشان دادیم که چه کسی دیوانه است. این ماجراجویی برای مردم کرامت و پیروزی به همراه آورد.

باید یادآور شد که شبکه های تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز پخش کنفرانس مطبوعاتی دان حالوتس رئیس ستاد ارتش این رژیم را قطع کردند تا پیام سید حسن نصرالله را به طور مستقیم از شبکه المنار نقل کنند.

موشک های مقاومت اسلامی ناوچه را هدف قرار داد و منهدم کرد و شعله های آتش آن را فرار گرفت و نظامیان صهیونیست با شلیک منور درخواست کمک می کردند. دشمن به مفقود شدن چهار نظامی خود اذعان کرد. همزمان دهها موشک مقاومت نیز در این روز به شهرک های صهیونیست نشین از عکا در غرب گرفته تا صفد در شرق در فلسطین اشغالی اصابت کرد. دشمن اسرائیلی به کشته شدن دو شهرک نشین و زخمی شدن پنج نفر دیگر اذعان کرد. فرماندهی دشمن از شهرک نشینان خواست تا در پناهگاهها باقی بمانند و از ساکنان شهر حیفا و اطراف آن نیز خواست تا تدابیر احتیاطی لازم را اتخاذ کنند.

در این میان، تظاهرات در حمایت از مقاومت اسلامی، محکوم کردن جنگ صهیونیست ها علیه لبنان، ضعف برخی حکام عرب و سکوت و حمایت آنها از صهیونیست ها در جنگ علیه لبنان، خیابانهای شمار زیادی از کشورهای عربی را فرار گرفت.

همسو با موضع عربستان، حسنی مبارک رئیس جمهور مصر و عبدالله دوم شاه اردن به عملیات "الوعد الصادق" حمله کردند و از آنچه آن را به زعم خود "ماجراجویی و اقدامات تنش زای بی مسئولانه" خواندند که ممکن است به گفته آنها به رویارویی "حساب نشده ای به زیان مسائل جهان عرب" منجر شود، انتقاد کردند.

در همین حال، شورای امنیت درخواست لبنان برای آتش بس را رد کرد و به رژیم اسرائیل برای افزایش تجاوزگری خود به لبنان فرصت بیشتری داد. اما در سن پترزبورگ که رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سران هشت کشور صنعتی جهان شرکت کرده بود، تونی اسنو سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که بوش فشار بر اسرائیل برای متوقف کردن تجاوزگری خود علیه لبنان را رد کرده است. اسنو گفت: "روشن است که کشورهای عربی از عربستان گرفته تا اردن و مصر به حزب الله به عنوان یک ساختار دولتی مشروع نگاه نمی کنند بلکه آن را تهدیدی عملی برای دولت لبنان می دانند".


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56605

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.