تاریخ ارسال : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ساماندهی صرافی های غیرمجاز و زیرپله ای ازجمله راهکارها برای تثبیت بازار ارز

ما می دانستیم اگر بازار ارز کنترل نشود و به انتهاء سال نزدیک شویم، دو مرتبه این وضعیت پیش می آید.

وی با بیان اینکه «نوسان بازار ارز تبعات تورم زایی در پی دارد» یادآور گردید: با اهمیت ترین مبحث در حال حاضر تثبیت نرخ ارز هست. به هر حال ارز دست دولت هست و دولت توان دارد بازار را تنظیم کند.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس دنبال کرد: دولت و مجلس باید پای کار بیایند و نرخ حقیقی ارز را مشخص نمایند پس از ان تثبیت و تک نرخی شدن توان دارد از نوسانات در بازار ارز جلوگیری کند تا این نوسان یک حد مجاز داشته باشد. راهکار دیگر سپرده گذاری ارزی و دادن نفع هست.

انارکی محمدی با اشاره به وجود ۳۰۰ صرافی مجاز در کشور یادآور گردید: چندین برابر این صرافی ها، صرافی غیرمجاز و زیرپله ای داریم که ساماندهی آنان توان دارد بر وضعیت بازار ارز تأثیر بگذارد. ضمن اینکه در توزیع ارز هم باید دقت بیشتری شود. نمی شود توزیع ارز را به چند صرافی انگشت شمار سپرد و ارائه آن را مشروط به داشتن شناسنامه، بلیط و ویزا کرد لکن ارز باید در همه صرافی های مجاز در دسترس قرار گیرد تا تقاضای کاذب ایجاد نشود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد که این کمیسیون هفته آینده در نخستین نشست ها خود ارزیابی وضعیت بازار ارز و نظارت بر بازار را در دستور کار خواهد داشت.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94545

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.