تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سامانه شمیم از هرج و مرج های مالکیتی بعد از اتفاقات غیرمترقبه مثل زلزله جلوگیری می کند

سامانه شمیم از از هرج و مرج‌های مالکیتی بعد از اتفاقات غیرمترقبه مثل زلزله جلوگیری می‌کند اصغر پیرهادی مدیرکل ثبت سندهای و املاک استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به مزایای اعمالی شدن سیستم شمیم بیان کرد: شمیم به معنی “شبکه ملی یکپارچه ملک” بوده و برای اغراض نقشه برداری کاداستر با توجه ۵ سانتیمتری با رابطه گیری از ایستگاه‌های ثابت و برداشت هست که در زمینه پیاده سازی قانون حدنگار و یکپارچه سازی نقشه‌های کلی استفاده می‌شود.

پیرهادی اضافه کرد: از مزایای این سیستم این هست که تثبیت موقعیت املاک در کاداستر دقیق‌تر و صحیح‌تر خواهد گردید و موجب جلوگیری از تداخل و تعارض املاک می‌گردد.

این مقام مسئول دنبال کرد: علاوه بر این عملا استقرار پلاک‌های ثبتی در موقعیت جهانی صحیح‌تر می باشد و سیستم جامع املاک و کاداستر دقیق‌تر، مطمئن‌تر و جامع تر می باشد و نقش ارزشمندی در اعمال بهینه قانون کاداستر و حدنگاری دارد.

وی اضافه کرد: از دیگر مزیت‌های راه اندازی این سیستم جلوگیری از هرج و مرج‌های مالکیتی بعد از اتفاقات غیرمترقبه هست و چنانچه زین پس با واقع شدن بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و نظایر آن، حدود املاک از بین برود، شبکه شمیم از بسیاری از نابهنجاری‌ها در این حوزه جلوگیری خواهد کرد.

پیرهادی گفته بود: بنابر آمار اداره کل کاداستر ارگان متبوع در مورد کارکرد هر هفته طرح شمیم، اداره کل ثبت سندهای واملاک بوشهر در عرضه این طرح- برداشت و تثبیت قطعات – در هفته ۲۳/۸/۹۶ لغایت ۳۰/۸/۹۶ رده اول کشوری را اکتساب نموده که این موفقیت بااستفاده از ۴ دستگاه روور بوده که نسبت به سایر استانها اقدامی درخور تقدیر هست.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77392

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.