تاریخ ارسال : ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سایه جنگی نبود البته شاید سخنان دستیار ویژه روحانی سایه جنگ را بهمراه داشته باشد!

علی یونسی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در اظهارنظری شگفت‌انگیز گفت در شرایط فعلی هم چرخ سانتریفیوژها می‌چرخد و هم چرخ اقتصاد کشور!

به گزارش شلمچه نیوز، اظهارات علی یونسی دستیار ویژه روحانی که بخوبی فضای فکری اطرافیان حسن روحانی درباره وضعیت کشور را نشان می‌دهد، از سوی کارشناسان و نمایندگان مجلس با واکنش‌های قابل تاملی مواجه شد.
احمد امیرآبادی‌فراهانی، نماینده مردم قم و عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی که بتازگی به همراه اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از تاسیسات هسته‌ای نطنز و فردو بازدید کرده است، در گفت‌وگو با «وطن‌امروز» به بیان مشاهدات خود از تاسیسات هسته‌ای و نحوه چرخیدن سانتریفیوژها پرداخت. وی با اشاره به اینکه ایران به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرده و از ۱۹ هزار سانتریفیوژ، تنها ۶۰-۵۰ سانتریفیوژ فعال است، گفت بنده پیش از این ۳ بار از تاسیسات هسته‌ای نطنز و فردو بازدید کردم. در بازدید اخیر از نطنز تقریبا اکثر سانتریفیوژهایی را که نصب شده بودند جمع کرده و در انبار چیده بودند. در فردو هم تنها ۲ آبشار ۱۶۴ تایی فعال بود. این دو آبشار هم بدون تزریق گار می‌چرخیدند.

DSC02453-660x330
عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرخیدن سانتریفیوژ بدون گاز، عملا دور بیهوده به حساب می‌آید، گفت: بله! این چرخیدن هیچ آثار مثبتی نداشته و ندارد. امیرآبادی درباره اینکه چند درصد فضای نطنز و فردو در حال استفاده است، تصریح کرد: من در آخرین بازدید از این تاسیسات و مقایسه آن با گذشته، خیلی ناراحت شدم. اینکه این سانتریفیوژها چطور برداشته شده و آن یأس و ناامیدی که در چهره کارکنان دیده می‌شد، انسان را آزار می‌داد.  وی با اشاره به جمع‌آوری سانتریفیوژها گفت: در گذشته ۱۹ هزار سانتریفیوژ در نطنز نصب بود و الان ۶۰ – ۵۰ سانتریفیوژ با درصد غنی‌سازی ۵/۳ درصد باقی مانده است. این مقدار سانتریفیوژ تنها ۲۵ درصد فضای نطنز را اشغال کرده است. عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیر حجت‌الاسلام یونسی درباره چرخیدن چرخ سانتریفیوژها و اقتصاد مردم، گفت: وضعیت چرخیدن سانتریفیوژها به صورتی است که عرض کردم. درباره اقتصاد هم باید بگویم کشور در حال رکود است اما درباره آقای یونسی باید بگویم ایشان از این کلمات زیاد استفاده می‌کند. ایشان فعلا باید تلاش کند مشکلاتی را که اظهارنظرشان درباره عراق ایجاد کرد جمع و جور کند و بعد در این باره صحبت کند.
امیرآبادی درباره تاکید یونسی مبنی بر برداشته شدن سایه جنگ از سر کشور با برجام، گفت: اولا باید این را گفت که اساسا سایه جنگی وجود نداشت. البته بعضی سخنان آقای یونسی شاید بتواند سایه جنگ را برای کشور به همراه داشته باشد. ایران قدرتمند و توانمند است و رهبری شجاع دارد که کسی جرأت ندارد به خاکش حمله کند یا سایه جنگ را بر کشور تحمیل کند که با برجام آن سایه برداشته شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23730

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.