تاریخ ارسال : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سبب ماندن برانکو در پرسپولیس از زبان منشا

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، این مهاجم نیجریه ای البته در روزهای خستین حضور در پرسپولیس بازی های خوبی از خود به نمایش نگذاشت اما رفته رفته موفق شد جای خود را در ترکیب کلیدی باز کند.

گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس از رؤیاهایش برای بازی در تیم ملی نیجریه‌ و قهرمانی با پرسپولیس در قاره آسیا حرف زد. حتی این بازیکن نیجریه‌ای برای همبازی ملی‌پوشش آرزو کرد که روزی او به لیگ فرانسه یا انگلستان برود. گزیده‌ای از صحبت‌های منشا را در زیر می‌خوانید:

*

* * سال اولی است که به پرسپولیس آمده‌ام و طبیعی است که دچار نوسان باشم.

* * من گادوین منشا هستم و برای نام کسی بازی نمی‌کنم.

* * ستاره شدن در پرسپولیس کار بسیار دشواری است.

* * فشار در پرسپولیس آنقدر فراوان است که گاهی شما را عصبانی هم می‌کند.

*

* * با اختلاف امتیازی که با رقبا داریم با اطمینان می‌گویم که پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد گردید.  حدس نمی‌زنم، پیش‌بینی هم نمی‌کنم اما اطمینان دارم که پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد گردید.

* * برای تجربه حضور در لیگ قهرمانان قاره آسیا، پرسپولیس را برگزیدم.

* * اگر مقابل تیم‌های عربستانی از امتیاز میزبانی استفاده می‌کردیم می‌توانستیم به فینال لیگ قهرمانان قاره آسیا برویم.

* * وقتی به تیم فعلی پرسپولیس نگاه می‌کنم می‌بینم که می‌توانیم قهرمان قاره آسیا شویم.

* * امید دارم سال کنونی قهرمان لیگ قهرمانان قاره آسیا شویم.

* * می‌دانم که طرفداران پرسپولیس توقع دارند که من گل بزنم.

* * با پرسپولیس قرارداد دارم اما دوست دارم در این تیم بمانم.

* * امید دارم روزی با درخشش در پرسپولیس بتوانم به تیم ملی نیجریه دعوت شوم.

* * تیم ملی ایران قوی‌ترین تیم آسیاست.

* * می‌توانیم با پرسپولیس یک قهرمانی شگفت‌انگیز را در لیگ برتر به دست بیاوریم.

* * در حال کوشش هستیم تا با برد در شهرآورد، قهرمانی لیگ را جشن دریافت کنیم.

* * رویای من این است که در شهرآورد گل بزنم، آقای گل بشوم و بتوانم به تیم ملی نیجریه دعوت شوم.

* * رسانه‌های نیجریه خبر ها مربوط با من و پرسپولیس را منتشر می‌کنند.

* * پرسپولیس برای قهرمانی در قاره آسیا یک موهبت بزرگ به نام برانکو دارد.

* * وقتی یک مربی نظیر برانکو قراردادش را تمدید می‌کند یعنی اینکه نقشه‌های بزرگی برای قهرمانی در قاره آسیا در سر دارد.

* ۴-۵ * ۴-۵ بازیکن در بازی رفت مقابل الهلال در شرایط استاندارد برای آن بازی نبودند.

* * اگر الهلال هم نظیر ما ۴ بازیکن اصلی‌اش را نداشت مقابل پرسپولیس به مشکل بر می‌خورد.

* * طرفدار تیم رئال مادرید و کریس رونالدو هستم.

* * از تیم‌های حاشیه خلیج فارس پیشنهاد داشتم اما برای من همه چیز پول نیست و جذابیت فوتبال ایران موجب گردید تا لیگ ایران را برای بازی کردن انتخاب نمایم.

تفضیل اظهار کرد و گوی گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

پس از یک فصل خوب در پیکان و زدن ۱۵ گل به پرسپولیس رسیدی. شرایط برایت چقدر تفاوت کرده است؟

شرایط برایت چقدر تفاوت کرده است؟به هر حال پرسپولیس یک باشگاه بزرگ است و شرایطش با پیکان قابل قیاس نیست، بازیکنان بزرگ و با کیفیتی اینجا هستند و می‌توانم به جرأت بگویم که همه بازیکنان خوب ایران دوست دارند که بخشی از پرسپولیس باشند. البته می‌دانم که مردم و طرفداران در پرسپولیس توقع بیشتری از من دارند، به صورت مثال آنان می‌خواهند که من اینجا خوب تر از گذشته بازی کنم اما از این مساله غافل نشوید که فصل اولی است که به پرسپولیس آمده‌ام و اگر دچار نوسان می‌شوم این مسائل طبیعی است. از این دست رخدادهای در فوتبال دنیا رخ می‌دهد و خیلی از بازیکنان به این شرایط دچار می‌شوند. به صورت مثال الان علی علیپور را نگاه کنید که چقدر خوب بازی می‌کند و گل می‌زند اما کسی دو سال پیش در مورد او گفت وگو نمی‌کرد.

 از وضع و شرایطت در پرسپولیس رضایت داری؟

فصل اولی است که من به اینجا آمده‌ام و فکر نمی‌کنم کارکرد بدی دارا باشم اما اهتمام می‌کنم که از خواسته و توقع ها طرفداران آگاه هستم. آنان دوست دارند من خوب تر از این باشم و من هم دوست دارم به وظایفم به خوب ترین شکل عمل کنم.

  در سال‌های گذشته بازیکنان بی‌کیفیت بیگانه به پرسپولیس آمده‌اند اما شرایط تو با آنان خیلی فرق می‌کند. فکر نمی‌کنی این مساله کارت را سخت‌تر کرده باشد؟

فکر نمی‌کنی این مساله کارت را سخت‌تر کرده باشد؟این حرف شما برای من جای تعجب دارد! واقعاً نمی‌دانستم که چنین مسئله‌ای وجود داشته است و فکر هم نمی‌کنم اینطور بوده باشد. پرسپولیس تیم بزرگی است و بعید می‌دانم که بازیکنان بی‌کیفیتی اینجا بازی کرده باشند اما به عنوان یک بازیکن بیگانه اعتقاد دارم که من باید توانایی‌های خودم را نمایش دهم. من منشا هستم و برای نام کسی فوتبال بازی نمی‌کنم. هیچ تمرکزی بر روی بازیکنان گذشته ندارم و رخدادهای آنان برایم با اهمیت نیست اما همه تلاشم را می‌کنم تا خودم کارکرد خوبی دارا باشم. به باور من پرسپولیس باشگاه بزرگی است و بازیکن بی‌کیفیت نمی‌تواند اینجا بازی کند. فصل اولی است که من به پرسپولیس آمده‌ام و می‌دانم که باید کوشش مضاعفی دارا باشم. خیلی دشوار است که شما به عنوان یک بازیکن بتوانید در پرسپولیس روند صعودی دارا باشید و باید خیلی کوشش کنید چون که ستاره شدن در پرسپولیس کار بسیار دشواری است اما با این حال من همه تلاشم را می‌کنم تا خوب ترین کارکرد را از خودم نمایش دهم.

 جو و شرایط پرسپولیس در این سال اولی که اینجا هستی چگونه است؟

من سال ها است فوتبال بازی می‌کنم و در باشگاه‌های متفاوتی هم توپ زدم اما پرسپولیس یک باشگاه بسیار بزرگ است که جو متفاوتی با تیم‌های دیگر دارد. بدیهی بگویم جو پرسپولیس با تیمی نظیر پیکان کاملاً فرق دارد. در پیکان تماشاگر نداشتیم اما در تمرین های پرسپولیس صدها نفر به ورزشگاه می‌آیند و وقتی که مسابقه داریم ۳۰ الی ۴۰ هزار نفر به استادیوم می‌آیند. تمرکز، تمرین های و بازی‌ها در پرسپولیس با سایر تیم‌ها فرق دارد و این مساله کار را خیلی سخت می‌کند. گاهی همین فشارها و شرایط سخت در پرسپولیس شما را به عنوان یک بازیکن عصبی می‌کند و دچار استرس بسیاری می‌شوید اما با همه این شرایط به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای کوشش می‌کنم درست کار کنم.

  زمانی به پرسپولیس رسیدی که زوج طارمی و علیپور در شرایط خوبی قرار داشت و شاید خیلی‌ها معتقد باشند که حضورت در این تیم یک خطر بود.

حقیقت را باید بگویم، فوتبال رشته‌ای است که رقابت حرف اول را می‌زند حتی در فوتبال می‌بینید که تیم‌های نظیر پرسپولیس و استقلال با یکدیگر رقابت دارند یا اینکه در یک تیم بازیکنان برای بازی کردن با هم رقابت می‌کنند، این مساله در همه تیم‌ها وجود دارد و اولویت کلیدی در فوتبال رقابت‌کردن است که این مساله ذات فوتبال است. شما نگاه کنید وقتی لیگ آغاز می‌شود همه تیم‌ها با هم رقابت می‌کنند و اگر رقابتی نباشد یک نفر می‌گوید پرسپولیس قهرمان است و لیگ تمام می‌شود، رقابت در فوتبال مفهوم پیدا می‌کند و همه تیم‌ها با هم رقابت می‌کنند من هم برای رقابت کردن به پرسپولیس رسیدم.

  صحبت از طارمی گردید در حالیکه به سبب شکایت یک باشگاه ترکیه‌ای از طارمی و باشگاه پرسپولیس این بازیکن و باشگاهش محروم گردیدند اما او به قطر رفت. نظرت در مورد جدایی او چیست؟

نظرت در مورد جدایی او چیست؟باید در نظر بگیرید که ما فوتبالیست‌ها حرفه‌ای هستیم. من نمی‌دانم پشت پرده جدایی طارمی از پرسپولیس چه بود و به چه سبب رفت اما قطعاً هرکسی یک هدف خاصی را دنبال می‌کند. شاید او هم هدفی داشته که لژیونر شده است، من برای طارمی در الغرافه آرزوی موفقیت می‌کنم و امید دارم افتخاراتش زیادتر گردد چون که او علاوه بر اینکه فوتبالیست خوبی است در رفاقت هم شخصیت خوبی دارد. از روزی که با او همبازی گردیدم باید بگویم که وی را آدم باشخصیتی نگاه کردم و یک دوست خوب و همبازی حرفه‌ای برایم به حساب می‌آید.

 چقدر احتمال می‌دهی که پرسپولیس قهرمان لیگ گردد و آیا اینکه در اوائل فصل پیش‌بینی چنین اختلاف فاحشی را با تیم‌های پایین‌تر می‌کردی؟

بی شک پیش از آغاز لیگ پیش بینی نمی‌زدم که چنین اختلافی با رقبا داشته باشیم اما اکنون می‌گویم که با این اختلاف پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد گردید. همه چیز در پرسپولیس خوب است و بازیکنان با داعیه کار می‌کنند. وقتی که لیگ آغاز گردید، پیش‌بینی اینکه بگوییم قهرمان می‌شویم ساده نبود و من هم نمی‌توانستم چنین حدسی بزنم اما به هر حال همه می‌دانستند که بازیکنان خوبی در پرسپولیس حاضر هستند و با هدایت برانکو خیلی خوب پیش می‌رویم.

 با این حساب مدعی عنوان قهرمانی را پرسپولیس می‌دانی؟

فکر نمی‌کنم لکن اطمینان دارم که پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد گردید و با اطمینان این مبحث را به شما می‌گویم. این مساله را به سبب فاصله امتیازی با رقبا و علاوه بر این به علت شرایط خوبی که داریم می‌گویم. در پرسپولیس طرفداران، بازیکنان و کادر فنی خوبی حاضر هستند و از نظر امتیاز و شرایط هم وضعیتی داریم که موجب می‌شود بگویم قهرمان خواهیم گردید.

  امسال  دو کارکرد متمایز داشتی. در لیگ ایران فراوان گل نزدی اما در لیگ قهرمانان قاره آسیا یک مهره ویژه و تاثیرگذار بودی.

من آدم دروغگویی نیستم، بدیهی می‌گویم که یکی از علل انتخاب پرسپولیس حضور خودش در لیگ قهرمانان قاره آسیا بود چون که خیلی دوست داشتم در این رقابت‌ها بازی کنم و به همین سبب در لیگ قهرمانان قاره آسیا کوشش بسیار بسیاری کردم. نگاه کردید که ما تا نیمه‌نهایی مسابقات هم خوب پیش رفتیم و خیلی خوب کار کردیم، خود من کنار سایر بازیکنان خیلی راحت بودم.

  صحبت از لیگ قهرمانان قاره آسیا گردید، خیلی‌ها معتقدند که اگر پرسپولیس می‌توانست مقابل تیم‌های عربستانی از امتیاز میزبانی استفاده نماید این شانس را داشت که به فینال لیگ قهرمانان رفته و حتی قهرمان قاره آسیا گردد. با این مبحث چقدر موافقی؟

۱۰۰ با این مبحث چقدر موافقی؟۱۰۰ درصد این حرف را پذیرفته ام و اطمینان دارم که اگر مقابل تیم‌های عربستانی از امتیاز میزبانی استفاده می‌کردیم می‌توانستیم به فینال رفته یا حتی قهرمان شویم. من با پیراهن پیکان مقابل پرسپولیس بازی کردم و جو تماشاگران در ورزشگاه آزادی بشدت ما را تحت فشار می‌گذاشت، بازی کردن مقابل طرفداران پرسپولیس به ویژه در ورزشگاه آزادی بسیار دشوار است و من این مساله را به خوبی تجربه کردم، حضور طرفداران واقعاً تیم‌های مقابل را تحت فشار می‌گذارد مطمئناً اگر در تهران مقابل الهلال بازی می‌کردیم با فشار تماشاگران می‌توانستیم دفاع آنان را تحت فشار بگذاریم اما وقتی از میزبانی مقابل عربستانی‌ها محروم بودیم ما زیادتر از رقبا آسیب کردیم. شاید برای این تیم‌ها فرق نمی‌کرد در کدام زمین بازی می‌کردند اما برای پرسپولیس این مساله خیلی با اهمیت بود. آنان به اندازه ما تماشاگر ندارند و می‌دانم که قهرمانی در قاره آسیا برای طرفداران پرسپولیس چقدر با اهمیت است. وقتی به تیم فعلی پرسپولیس نگاه می‌کنم با خودم می‌گویم چون که نه؟ می‌توانیم قهرمان قاره آسیا شویم. تیم ما پتانسیل خوبی دارد و امید دارم که سال کنونی این اتفاق رخ بدهد.

 فکر می‌کنی سال کنونی پرسپولیس بتواند با قهرمانی در قاره آسیا، لیگ قهرمانان فصل گذشته را به فراموشی بسپارد؟

در فوتبال حرفه‌ای نمی‌توان به این راحتی پیش‌بینی کرد. ما باید بازی به بازی و مسابقه به مسابقه پیش برویم، اینطور نیست که به طور مثال من در خانه بنشینم و به قهرمانی قاره آسیا فکر کنم. پیش از اینکه لیگ برتر سال کنونی آغاز گردد و ما در استراحت بودیم کسی نمی‌توانست پیش‌بینی کند که پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ گردد اما با آغاز بازی‌ها، مسابقه به مسابقه پیش رفتیم و الان می‌توانم بگویم که ما قهرمان لیگ خواهیم گردید. در مورد لیگ قهرمانان قاره آسیا هم شرایط همین‌گونه است. هنوز بازی‌ها آغاز نشده و نمی‌توان در مورد بازی‌ها گفت وگو کرد اما باید در نظر بگیرید که لیگ قهرمانان قاره آسیا محل حضور خوب ترین تیم‌های آسیاست. که هرکدام از آنان رویای قهرمانی را در سر دارند. آنان با خوب ترین ابزارها و برنامه‌ریزی‌ها در پی رسیدن به این عنوان هستند اما امید دارم با توکل به خدا و کوشش فراوان سال کنونی بتوانیم قهرمان قاره آسیا شویم.

 یک سؤال! به چه سبب در لیگ ایران کم گل می‌زنی؟

این مبحث را پذیرفته ام و می‌دانم که توقع ها طرفداران از ما فراوان است، آنان دوست دارند که من گل بزنم اما اوائل صحبت‌هایم هم اظهار کردم که وقتی فوتبالیست تیمش را عوض می‌کند احتیاج به زمان دارد تا با تیم جدیدش وفق پیدا کند، این مسائل طبیعی است و باید مد نظر داشته باشیم که سال اولی است که من اینجا هستم اما مطمئناً در ادامه متفاوت‌تر و خوب تر خواهم گردید.

  پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم است و در تابستان نمی‌تواند بازیکنی را جذب نماید. از سویی طرفداران دوست دارند تو در این تیم بمانی، آیا آنان می‌توانند امیدوار باشند که تو در سال‌های دیگر هم پیراهن پرسپولیس را به تن خواهی کرد؟

از سویی طرفداران دوست دارند تو در این تیم بمانی، آیا آنان می‌توانند امیدوار باشند که تو در سال‌های دیگر هم پیراهن پرسپولیس را به تن خواهی کرد؟من بجز فصل فعلی، یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم اما اینکه از اکنون بخواهم در مورد سال‌های آینده گفت وگو کنم بنظرم اندکی زود است، خودم دوست دارم در پرسپولیس بمانم اما این مساله بستگی به پیشنهاد باشگاه دارد اما همان گونه که اظهار کردم از اکنون زود است که برای قرارداد بلند مدت صحبتی بزنم.

 کار کردن با برانکو چگونه است و وی را چگونه مربی‌ای می‌بینی؟

برانکو از نظر من یک مربی خیلی خوب و حرفه‌ای است و در کمال خوشبختی ارتباط بسیار خوبی هم با او دارم. ارتباط ما به عنوان بازیکن و مربی خیلی خوب است و شرایط خوبی با هم داریم.

  گل زدن در شهرآورد برای هر بازیکنی یک اتفاق خوب است و بازیکنان می‌دانند که با گل زدن در این بازی خاص می‌توانند در تاریخ فوتبال ایران ماندگار گردند. فکر می‌کنی بتوانی در شهرآورد تجربه گل‌زدن را به دست آوری؟

فکر می‌کنی بتوانی در شهرآورد تجربه گل‌زدن را به دست آوری؟بله از حساسیت شهرآورد آگاه هستم و می‌دانم که چقدر این بازی برای طرفداران با اهمیت است. ۱۰۰ ۱۰۰ درصد این قدرت را در خودم می‌بینم که در شهرآورد با کیفیت بالایی حاضر شوم و این قدرت را دارم که در شهرآورد گل بزنم. شاید شهرآورد یک مسابقه معمولی باشد اما قطعاً نتیجه آن برای طرفداران با سایر بازی‌ها تفاوت بسیاری دارد، من این مسائل را خیلی خوب می‌دانم.

 چقدر احتمال می‌دهی که روزی به تیم ملی نیجریه دعوت شوی؟

تیم ملی نیجریه یک تیم بزرگ است که ستاره‌های بسیاری را در فوتبال داشته و دارد. علاوه بر لیگ داخلی نیجریه بازیکنان بسیاری هم در لیگ‌های با کیفیت اروپایی نظیر اسپانیا، هلند، ایتالیا و انگلستان داریم که همگی ستاره‌های بزرگی هستند و به همین سبب دعوت شدن به تیم ملی نیجریه کار بسیار دشواری است. من فعلاً در پرسپولیس حضور دارم و همه تلاشم را می‌کنم تا کارکرد بسیار خوبی از خودم نمایش دهم، امید دارم که با درخشش در پرسپولیس روزی بتوانم به تیم ملی نیجریه دعوت شوم، این رؤیا و آرزوی من است.

  ایران و نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ با هم بازی کردند. از آن بازی مبحث خاصی به یاد داری؟

از آن بازی مبحث خاصی به یاد داری؟یک چیزهایی یادم است. یادم می‌آید که بازی خیلی خوبی بود اما سر انجام دو تیم به نتیجه صفر-صفر دست پیدا نمودند.

 عملکرد ایران و نیجریه را در جام جهانی ۲۰۱۸ چگونه پیش‌بینی می‌کنی؟

باید واقعیتی را قبول کنیم و آن این است که تیم ملی نیجریه با وجود اینکه بازیکنان خوبی دارد اما قدرت پیشین را ندارد، امید دارم تیم ملی کشورم روز به روز خوب تر گردد و دو مرتبه به روزهای اوج خود برگردد. در مورد تیم ملی ایران هم باید بگویم که این تیم بی شک قوی‌ترین تیم آسیاست و من آرزو دارم که تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ نتیجه های خوبی بگیرد چون که من دوستان خوب بسیاری دارم و دوست دارم آنان را خرسند نگاه کنم.

 زندگی در تهران برایت چگونه است؟

در تهران هیچ مشکلی برای زندگی ندارم و اینجا با فوتبال زندگی می‌کنم. تفریحات من هم پس از فوتبال بازی کردن حضور در خانه است و در کمال خوشبختی همسر و فرزندم هم اینجا در کنارم هستند.

 پرسپولیس شرایط خوبی برای قهرمانی دارد چقدر احتمال می‌دهی که بتوانید در انتهاء فصل یک قهرمانی شگف‌انگیز به دست بیاورید؟

قطعاً همین گونه است و فکر می‌کنم با پرسپولیس بتوانیم یک قهرمانی شگفت‌انگیز به دست بیاوریم. ما می‌توانیم عنوان آقای گل، آقای پاس گل، بیشترین برد، پایین ترین گل خورده، بیشترین گل زده و کلین‌شیت را به دست بیاوریم. من نمی‌گویم ۹۹ درصد لکن ۱۰۰ درصد اطمینان دارم پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد گردید.

  یک احتمالی وجود دارد و آن اینکه پرسپولیس بتواند با برتری در بازی‌های پیش‌رو و برد در شهرآورد یک قهرمانی رؤیایی را کسب نماید. فکر می‌کنی آیا بتوانید پس از برتری برابر استقلال قهرمانی در لیگ برتر را هم جشن بگیرید؟

فکر می‌کنی آیا بتوانید پس از برتری برابر استقلال قهرمانی در لیگ برتر را هم جشن بگیرید؟نمی‌دانم به چه سبب این مساله را می‌پرسید، آیا به قهرمانی ما تردید دارید؟ من که اطمینان دارم ما قهرمان خواهیم گردید.

 منظور ما این است که فکر می‌کنی با برتری در شهرآورد بتوانید قهرمانی‌تان را مسجل کنید؟

چون که نه؟! روی این مساله کار می‌کنیم و تمرین های ما برای همین مساله است.

 در پرسپولیس با کدام بازیکن راحت‌تر هستی؟

با او خیلی دوست هستم و ارتباط گرم ما از زمان حضور من در پیکان آغاز گردید.

  هر فوتبالیستی رؤیاهایی برای خود دارد. آرزوهای تو چیست؟

آرزوهای تو چیست؟خیلی دوست دارم بتوانم در شهرآورد گل بزنم، آقای گل لیگ ایران شوم و به تیم ملی نیجریه دعوت شوم. به هر حال زندگی فوتبالیست‌ها سرشار از ایده‌های بزرگ است و انشاالله که بتوانم به آن برسم.

 قبل از حضور در ایران شناختی از کشور ما داشتی؟

 آیا در نیجریه، رسانه‌های ورزشی خبر ها تو را کاوش کرده و پوشش می‌دهند؟

بله، دوستان خبرنگاری دارم که خبر ها من را در رسانه‌های نیجریه منتشر می‌کنند و آنان را برای من می‌فرستند. آنان حتی نتیجه های پرسپولیس را هم دنبال می‌کنند و خبر ها تیم ما را منتشر می‌کنند. با وجود اینکه در کشور خودم از سوی رسانه‌ها کاوش می‌شوم و مرا پیگیری می‌کنند اما می‌دانم که دعوت شدنم به تیم ملی نیجریه بسیار دشوار است. خدا را چه نگاه کردید شاید خیلی خوب باشم و یک روز به تیم ملی دعوت شوم. فوتبال نیجریه پُر از ستاره است اما امید دارم روزی این اتفاق افتد.

 از نظر تو خوب ترین بازیکن ایران کیست؟

خیلی دوست دارم وی را در تیم‌های بزرگ نگاه کنم تا موفقیت‌های بیشتری به دست بیاورد. آرزو می‌کنم روزی بتوانم علیرضا را در لیگ فرانسه یا انگلستان نگاه کنم چون او واقعاً دروازه‌بان خوبی است.

 چقدر احتمال می‌دهی که با پتانسیلی که وجود دارد بتوانید با پرسپولیس قهرمان قاره آسیا شوید؟

سؤال دشواری است. پیش‌بینی کردن کار راحتی نیست اما پرسپولیس برای قهرمانی در قاره آسیا موهبت بزرگی به نام برانکو دارد. او ۲ سال در پرسپولیس حاضر است و از وضع تیم و بازیکنان آگاه است اطمینان دارم مربی بزرگی نظیر برانکو وقتی قراردادش را تمدید می‌کند یعنی اینکه نقشه‌های بسیاری برای قاره آسیا دارد. برانکو با پرسپولیس قهرمانی ایران را به دست آورده و نقشه کلیدی او برای قهرمانی آسیاست.

  صحبت از قهرمانی پرسپولیس در قاره آسیا کردی اما وقتی ۴ گل از الهلال خوردید این یعنی اینکه فاصله بسیاری بین این تیم با رقیبانش وجود دارد.

این مساله را نپذیرفته ام. شکست مقابل الهلال در بازی رفت حقیقت فاصله این دو تیم نیست. در دنیای فوتبال گاهی وقت ها در آستانه بازی‌های با اهمیت اتفاق هایی رخ می‌دهد که نتیجه های عجیبی را رقم می‌زند. یک زمان تیم شما بازی حساسی را دارد اما شما بنابر یکسری رخدادهای چند بازیکن کلیدی را از دست می‌دهید به طوریکه حتی ترکیب اولیه هم دچار مشکل می‌شود پس این مسائل ملاک نیست و نمی‌توان فاصله پرسپولیس با رقیبانش را اینچنین در نظر گرفت. اهل کذب گفتن نیستم و در مورد حذف از قاره آسیا با صداقت می‌گویم که شاید ۴-۵ بازیکن پرسپولیس برای بازی رفت مقابل الهلال در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان قاره آسیا در شرایط استاندارد آن بازی نبودند.    من در مورد ملاقاتی حرف می‌زنم که سطح بالایی دارد و چند بازیکن برای آن بازی در شرایط مسابقه نبودند و در این شرایط خیلی دشوار است که شما یک بازی سنگین و سخت را انجام دهید. فاصله پرسپولیس با الهلال فراوان نیست اما در نظر بگیرید برای آن بازی ما سید جلال حسینی، مهدی طارمی، محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا را در اختیار نداشتیم و وقتی تیمی این تعداد از بازیکنان کلیدی را از دست می‌دهد کارش بسیار سخت خواهد گردید.

 آیا این در وضع استاندارد نبودن که از آن حرف می‌زنی به سبب حاشیه های بوده است؟

منظور من اصلاً حاشیه های فوتبال نیست بحث من بحث روانی بازیکنان هم نیست اما شاید یک مصدوم شدن یا محرومیت روند یک تیم را دچار تحول کند، الهلال تیم خیلی خوبی است اما شما همین شرایط ما را به الهلال بدهید می‌بینید که آنان هم نمی‌تواند روند همیشگی‌شان را دارا باشند. اگر الهلال هم ۴ بازیکن اصلی‌اش را نداشت مطمئناً آنان هم دچار مشکل می‌شدند.

  اگر روزی از تیم‌های حاشیه خلیج فارس ایده ای به تو برسد آیا حاضری از لیگ ایران به این تیم‌ها بروی؟

اگر روزی از تیم‌های حاشیه خلیج فارس ایده ای به تو برسد آیا حاضری از لیگ ایران به این تیم‌ها بروی؟پیش از اینکه به پرسپولیس بیایم از تیم‌های عربی پیشنهاد داشتم که حتی چند برابر پرسپولیس به من پول می‌دادند، من پیشنهاد خیلی خوبی از تیمی از دوبی داشتم که پیشنهاد مالی‌اش فوق‌العاده بود حتی از قطر هم پیشنهاد داشتم اما ملاک من برای فوتبال بازی کردن منحصرا پول نیست، دوست دارم در فوتبال جذابیت را هم تجربه نمایم اما این جذابیت در فوتبال تیم‌های عربی نیست، لیگ‌های عربی برای من جذابیت نداشت و به آنجا نرفتم اما این جذابیت در فوتبال ایران وجود دارد و اصلاً نمی‌توانید آن را با لیگ‌های عربی قیاس کنید به همین سبب است که دوست دارم در پرسپولیس بمانم و اینجا کارم را ادامه دهم.

 پیش از حضور در پرسپولیس از این باشگاه شناختی داشتی؟

نه شناختی نداشتم اما می‌دانستم که در ایران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باشگاه‌های بزرگی هستند البته من از پرسپولیس فراوان شنیده بودم اما همه چیز در حد شنیدن بود.

 ارتباطت با طرفداران پرسپولیس چگونه است؟

خیلی ارتباط خوبی داریم و می‌دانم که خیلی مرا دوست دارند اما هنوز آنطور که خودم می‌خواهم نتوانستم طرفداران را شاد کنم اما در این مسیر در حال خوب تر گردیدم هستم. فوتبال جایی است که برای موفقیت باید در آن سخت کوشش کنید تا به موفقیت برسید.

 در بین باشگاه‌های اروپایی به کدام تیم علاقه‌داری؟

تیم مورد علاقه من رئال مادرید است و اعتقاد دارم رونالدو یک بازیکن کامل از همه لحاظ است.

 مسی و رونالدو را با هم قیاس می‌کنی؟

نه، دوست ندارم آنان را با هم قیاس کنم. برای من رونالدو کامل‌ترین بازیکن در دنیاست.

بله، در کمال تأسف همین گونه شده است اما این اتفاق برای خیلی از تیم‌ها پیش آمده است. یک زمان تیم آث‌میلان پُر از فوق ستاره بود و همه در مورد آن گفت وگو می‌کردند اما این تیم الان شرایطش فرق می‌کند امید دارم که نیجریه هم بتواند به شرایط قبل برگردد. روزگاری در تیم ملی نیجریه بازیکن هایی نظیر آموکاچی، سیاسیا، کانو و … حاضر بودند که بخشی از بهترین‌های دنیا بودند به چه سبب الان فوتبال نیجریه تهی از این ستاره‌ها شده است؟

  حاضر بودند که بخشی از بهترین‌های دنیا بودند به چه سبب الان فوتبال نیجریه تهی از این ستاره‌ها شده است؟ رونالدو صحبت‌هایی کرد مبنی بر اینکه او کامل‌ترین بازیکن تاریخ است و برخی‌ها انتقاداتی به وی داشتند.

شاید خیلی‌ها از این حرف انتقاد کنند و یا مارادونا یا پله بگویند که آنان خوب ترین بازیکنان تاریخ هستند اما شما اگر فوتبال امروز را با فوتبال آن زمان قیاس کنید متوجه می‌شوید که بازی کردن این روزها خیلی سخت شده است، الان بازی کردن بسیار سخت شده اما نظر من این است که رونالدو خوب ترین بازیکن دنیاست، فوتبال این روزها سخت‌تر از گذشته شده است و باید این مساله را در نظر دارا باشید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85225

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.