تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سبقت در جاده فوت / هنگامی برای تصادف سبقت می گیریم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان؛ کاش صحنه های دلخراش را نمی نگاه کردیم ، گاهی با خود می گویم به چه سبب وسایلی که برای راحتیمان آمد این قدر عذاب آور گردیدند ،اما آیا همه مشکل خودرو وسایل نقلیه هست یا جاده ؟

البته نمی شود همه این مورد ها را به خودرو و جاده مربوط کرد لکن آدم نیز قسمت بیشتری در این حوادث دارد، انسانی که مقررات مقررات بین المللی راهنمایی و رانندگی را زیر پا می گذارد و فرهنگ ترافیکی ندارد نقش اول سریال تصادفاتی هست که در ایران بیشتر از همه دنیا اتفاق می افتاد.

جاده های کشور هر آن شاهد وقوع تصادفات خونین هست و این رخدادهای ناگوار تا وقتی که استانداردهای امنیت جاده ها از یکسو و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از طرف دیگر جدی گرفته نشود ، همچنان ادامه خواهد داشت.

جاده های نامناسب ، راننده های متاثر و یا خواب آلود ، اتومبیل های کهنه و غیر نرمال ، رعایت نکردن مقررات رانندگی در جاده ها من جمله عواملی به شمار می روند که به عنوان مقصران تصادفات جاده ای معروف اند اما قسمت جاده ها در این میان بیشتر از بقیه عوامل هست .

حتی در مواردی که مقصر کلیدی راننده متاثر هست ، باز اگر وضع جاده ها متناسب باشد، میتوان امیدوار بود که سانحه رانندگی به مصیبت مبدل نشود.

با توجه به وجود ۵۷۰ هزار کیلومتر راه و ۷۵۰ کیلومتر آزاد راه در کشور ، باید به این مسئله توجه داشت که ۸۰ درصد ترافیک و ۷۵ درصد تصادفات بر روی ۲۰ درصد از محورهای بین استانی و بین شهری به وقوع می پیوندد .

 

سبقت در جاده مرگ / هنگامی برای تصادف سبقت می گیریم

خطای انسانی در رانندگی منتج به مصیبت می شود

راه های موجود در کشور ، راه های شایسته ای برای رانندگی نیستند ، این واقعیت را نمی شود در پوشش نقش بسیار فراوان خطای انسانی در بروز تصادفات جاده ای و یا مشکلات مربوط به کهنه بودن و نرمال نبودن خودروها مخفی کرد.

کارشناس پلیس راه ، علت سانحه را خواب آلودگی راننده کامیون اعلام می کند اما کسی نمی گوید اگر راننده کامیون خواب آلود بوده ، راننده اتوبوس که خواب آلود نبوده هست .

اگر اینطور باشد باید قبول کنیم که درجاده های ما همه در حال چرت زدن می باشند ،در حالی که واقعا اینطور نیست .

اگر راننده کامیون از شدت خستگی خواب آلوده بوده، راننده اتوبوس با دیدن انحراف او به چپ ، می توانسته به سرعت عکس العمل نشان دهد و از تصادف فرار کند اما هنگامی جاده باریک چنین اذن ای را نمی دهد ، راننده اتوبوس چکار کند؟.

سرنشینان خودروها ؛ بیشترین کشته شدگان تصادفات

طبق ارزیابی های صورت گرفته مشخص شد که ۵/۳۰ درصد کشته های متاثر از تصادفات سرنشین ، ۲۵ درصد موتورسوار ، ۳/۲۲ درصد عابر ، ۵/۱۹ درصد راننده و ۲/۰درصد دوچرخه سوار بوده اند.

علاوه بر این ، بیشترین نسبت متوفیات در منطقه های درون شهری مربوط به استانهای تهران با ۶/۵۲ درصد و اصفهان ۵/۴۲ درصد بیشترین تصادفات منتج به مرگ خود اختصاص داده اند.

سرهنگ حسین پور قیصری رییس پلیس راه استان اصفهان در مورد میزان تلفات جاده ای استان گفته بود: ایمن سازی راه ها و اصلاحات مهندسی، تعلیم راننده های، فرهنگ سازی در مورد اصول صحیح رانندگی، استفاده از وسایل بازدارنده تخلف مثل دوربین های کنترل سرعت جاده ای و تجزیه و آنالیز خورو های پرسرعت از علل کاهش تصادفات هست.

وی اضافه کرد: سرعت غیرمجاز، جاده های نا ایمن و راننده های با مهارت کم از با اهمیت ترین دلایل تصادفات جاده ای هست.

سرهنگ پور قیصری اظهار کرد: ۴۶ درصد تصادفات سال گذشته راه های استان اصفهان به خاطر نبستن کمربند امنیت سرنشینان عقب خودروها بوده هست.

وی خواب آلودگی و استفاده از گوشی راننده در زمان رانندگی را از دیگر عوامل واژگونی خودرو و تصادف جاده ای عنوان نمود و اظهار کرد: ۴۴ درصد از تلفات جاده ای سال گذشته دراستان اصفهان به خاطر خواب آلودگی و استفاده از گوشی بود.

ریاست پلیس راهور استان اصفهان اظهار کرد: در کشور همه روزه بیشتر از ۴۲ در تصادفات جاده ای جان خود را ازدست می دهند و ۳۰۰ هزار نفر هم هر ساله دچار معلولیت می گردند.

 

سبقت در جاده مرگ / هنگامی برای تصادف سبقت می گیریم

سرعت خودروها در بزرگراه شهر طبق تابلوهای اخطار دهنده

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در رابطه با مقررات رانندگی در بزرگراه های شهری می گوید: شهر اصفهان با توجه به توسعه شبکه معابر در سال های موخر برای ایجاد شریان های شهری و بزرگراه ها طبق طرح تفصیلی، گام های بلندی برداشته که من جمله این کارهای تکمیل حلقه سوم ترافیکی شهر اصفهان بوده هست.

علیرضا صلواتی ادامه می دهد: در حال حاضر ۴۶ کیلومتر بزرگراه حول شهر اصفهان وجود دارد و در کنار آنان بزرگراه امام خمینی(ره) به طول ۱۰ کیلومتر قرار دارد که زیادی از دسترسی های درون شهری را ایجاد نموده هست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه می دهد: در بزرگراه ها باید سرعت مطمئنه را رعایت کرد، اگر سرعت خودروها طبق تابلوهای اخطار دهنده باشد، هیچ گونه تصادفی در بزرگراه ها اتفاق نخواهد افتاد.

وی حرکت بین خطوط، رعایت حق تقدم در رمپ های خارج شدن از بزرگراه ها، ورود ایمن به بزرگراه ها و ممنوعیت ورود موتورسیکلت ها به بزرگراه ها را بسیار حائز اهمیت می داند و تاکید می کند: بزرگراه های خرازی، شهدای صفه و دستجردی در ساعات پیک از خودرو اشباع می شود و اگر تصادفی رخ دهد، بار شبکه را دچار اخلال می کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه کل رینگ سوم شهر اصفهان مجهز به دوربین های کنترل سرعت هست و دوربین های پلاک خوان نیز کاوش می گردند، خاطرنشان می کند: در کمال خوشبختی با انتصاب دوربین های ثبت تخلف سرعت، شدت تخلف های رانندگی بشدت کاهش پیدا کرده و شاهد کاهش ۳۰ درصدی تصادف های رانندگی بر طبق اعلام پلیس راهور در بزرگراه ها بوده ایم.

وی به کاهش تصادفات منتج به مرگ در شهر اصفهان اشاره و تاکید می کند: رعایت مقررات رانندگی مساعدت می کند شهری ایمن دارا باشیم.

صلواتی می گوید: در بزرگراه های درون شهری نهایت سرعت ۷۰ تا نهایت ۹۰ کیلومتر هست که البته بستگی به بزرگراه ها و تابلوهای اخطار دهنده متمایز هست و امید داریم راننده های با رعایت آنان ترافیک راحت تر و رانندگی ایمن تری دارا باشند.

فردی فکر می‌کند می‌تواند از خودروی جلویی سبقت بگیرد پیش از آن که با خودروی روبرویی مصادف شود، اما محاسبه او نادرست هست و تصادف خونین اتفاق می افتد؛ فرد دیگری فکر می‌کند می‌تواند بدون کم کردن سرعت و به صورت غیرمنتظره گردش به چپ کند، زیرا راننده مقابل از بیم تصادف لابد می‌ایستد اما راننده مقابل بدون ایستادن یا کاهش سرعت به راه خود ادامه می‌دهد و بنابراین تصادف وحشتناکی به وقوع می‌پیوندد یا فرد دیگری فکر می‌کند می‌تواند بدون توقف از فرعی به کلیدی بپیچد، زیرا لابد راننده در جاده کلیدی ترمز می‌کند، اما راننده در جاده کلیدی ترمز نمی‌کند، زیرا راه را مربوط به خود می‌داند و فکر می‌کند لابد راننده جاده فرعی می‌ایستد که بازهم تصادف شدیدی روی می‌دهد.

گزارش از امیر مهدی ساب چیان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83193

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.