تاریخ ارسال : ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سد معبر فیلمی که قربانی فیلمنامه گردید/همه چیز فدای بازیگران می گردد+تصویر

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزای میزان، فیلم سینمایی “سد معبر” ساخته “محسن قرایی” به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزای میزان، فیلم سینمایی “سد معبر” ساخته “محسن قرایی” این روزها روی پرده سینمای ایران قرار داشته و با گذشت ۴ هفته و با داشتن حدوداً هشتاد سالن سینما نتوانسته مرز یک میلیارد تومان فروش را رد کند.

فیلم سینمایی

نکته مهم در این است که فیلم سد معبر به چه سبب توان ندارد نظر مثبت بیننده عمومی را به خود جلب کند؟ این فیلم از حضور چهره های سینمایی خودبی برخوردار است اما با این حال دو مرتبه هم گیشه را باخته است.

بازی های این فیلم کاملاً پذیرفتنی و قابل درک می باشند و به اقرار زیادی از منتقدین حامد بهداد در سد معبر یکی از خوب ترین بازی های خود در سالهای گذشته را در سد معبر تجربه نموده است.

فیلم سینمایی

بازیگران مکمل نیز توانسته اند در سد معبر موقعیت ها را به خوبی شکل دهند و نادر فلاح دو مرتبه هم بازی درخشانی از خود ارائه نموده است.

مشکل کلیدی سد معبر نه در بازیگری که زیادتر در فیلمنامه است.

فیلم سینمایی

یکی از نکات مثبت فیلمنامه را البته باید در انتهاء بندی اثر دانست.

محسن قرایی کارگردان اثر کاملاً بازیگران را آزاد گذاشته و شاید در بعضی مواقع همه چیز فیلم را به جای کارگردانی به بازیگران وامدار است. بازیگرهایی که خوب بازی می کنند ولی مشخصاً کارگردانی نشده اند.

فیلم سینمایی

سد معبر فیلم متوسط رو به بالایی است اما به دلیل حضور سعید روستایی رگه های از فیلم قبلی او (ابد و یک روز) را همراه دارد و همین عاملی شده تا بیننده میان فیلمنامه و کارگردانی گیر کند.

سد معبر از آن دسته آثاری است که با اندکی پرداخت خوب تر در فیلمنامه و کارگردانی به اثری طلایی تبدیل می گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84719

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.