تاریخ ارسال : ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سردار بیژنی شهردار جهادی بابل! +تصاویر

سردار ۵۴ ساله ای که نزدیک به یک سال شهردار بابل شد و گویی آستین بالا زد تا نام خود را به عنوان شهردار جهادی این شهر مطرح سازد.

به گزارش شلمچه نیوز از بابل، شهرداری به‌عنوان مهمترین و تأثیرگذارترین نهاد شهری، نقش مهمی در زندگی روزمره مردم یک شهر دارد و الزاماً یک شهردار موفق، شهرداری است که بتواند این تأثیر را در روند روزمرگی مردم ایجاد کند.
شهردار باید وابستگی به جناح‌های سیاسی خاص دور باشد مهمترین خواسته مردم یک شهر از شهردار آن است که به تواند عمران و آبادانی را برای‌ آنها به ارمغان بیاورد.

شهردار موفق کسی است که پارامترهای بسیار زیادی را دارا باشد و  مدیریت شهرداری مدیریت خاص، متفاوت، پیچیده و چند بعدی است و شهردار باید تعاملات اجتماعی با بخش‌های مهم ادرات و صنوف را با مبانی اعتقادی و ایدئولوژی آشنا باشد و مؤلفه‌های اقتصادی را هم  به خوبی رعایت کند.

photo481644247279317470

همواره تأثیر شهرداری بر روند زندگی شهروندان در بخش های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بسیار است و حتی می تواند الگوسازی کند. متأسفانه در این سال ها نفوذهای جناحی و سیاسی در بدنه شوراها و شهرداری ها مانع از موفقیت های شهرداری در بخش های مختلف گردیده است و لازم است مردم در انتخاب شوراهای شهر و روستا به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل در سال های گذشته از عدم استفاده  پارامترهای استانداردهای مدیریت شهری در رنج بوده است و بیشترین نمودی که از آن دیده شده است جنجال های کاذب در بین اعضای شورا و مدیریت شهرداری بوده است که دود این اختلافات به چشم مردم رفته است.

photo481644247279317610

نزدیک به یک سال است بیژنی ۵۴ ساله با سابقه مدیریت شهری و نظامی شهردار بابل شد و در این مدت سعی کرده به حاشیه توجه ای نکند اما بابل است و حاشیه هایی که بیشتر از سوی کسانی است بی جهت وارد هر موضوعی می شوند. بیژنی در این مدت در اجرای عمرانی شهر از هیچ کوششی دریغ نکرد و بابل خیلی کار انجام نشده دارد و شاید بیژنی زمانی که به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد به این مهم دست پیدا کرد که هرچه تجربه دارد و هر اندازه توان دارد به این شهر سر و سامان دهد اما چقدر می تواند موفق باشد را باید حوصله کرد.

مدیریت شهری از جمله شهرداری همواره چالش برانگیز است و عمده چالش ها نیاز های شهروندان ارتباط مستقیم با شهرداری دارد و همه مشکلات طبیعی و غیر طبیعی از چشم شهرداری می بینند بنابراین مسئولیت شهردار و عوامل آن متوجه همه کم و کاستی های شهری می باشد و دایره فعالیت شهرداری بسیار وسیع است با فراموش نشود شهرداری ها منبع درآمد وسیع دارند که اگر به درستی مدیریت شود حتی به بخش های غیر مرتبط هم می توانند کمک کنند.

photo481644247279317609

بیژنی می تواند با توجه به تجربه ای که تا کنون کسب کرده در اختیار همشهری های خود قرار دهد و در این راه موفق باشد به شرطی که همه عوامل از جمله عوامل شهرداری، اعضای شورای شهر، رسانه ها و مردم به این نقطه برسند که عمران و آبادی شهر مهمتر از همه سلایق های شخصی و جناحی است و بیژنی یا هر شخصی که می تواند در این راه قدم بردارد باید حمایت شود.

یکی از عمده ترین مشکل بابل عدم راه اندازی کمربندی در حال احداث است که این طرح مدت هاست  متوقف شده است که اگر کمربندی جنوبی بابل به قائمشهر کامل شود ترافیک در بابل به حداقل می رسد و اگرچه این پروژه ارتباطی با شهرداری ندارد اما شهردار پرتلاش بابل می تواند در این باره پیگیری کند. راستی هزینه اعتبار این کمربندی چقدر است که تا کنون به اتمام نرسیده است؟ نمایندگان بابل در مجلس تا کنون چه کردند؟  و این کم ترین سوالی است که در بین مردم رد و بدل می شود. در روزهای اخیر بعضی ها پیش بینی می کنند بیژنی شهردار می خواهد برای انتخابات مجلس گام بردارد. اگر بیژنی به شهر بابل سروسامان دهد قطعا می تواند در انتخابات مجلس یازدهم هم موفق باشد.

photo481644247279317614

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27368

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.