تاریخ ارسال : ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سردار جاوید الاثرشهیدعلی رضا سرایلو سردار گمنامی از دیار جرجان زمین

شلمچه نیوز از گنبدکاووس- سیدعلی کریمیان؛ علی رضا سرایلو در سال ۱۳۳۶ در خانواده ای مذهبی و روحانی در گنبد چشم به جهان گشود و تحت تعالیم این خانواده، روح و باورهای دینی و اعتقادی اش بالنده گشت. دوران تحصیلات را تا سال چهارم دبیرستان به اتمام رساند. که این ایام مصادف می شود

با جوشش و قلیان نهضت امام خمینی(ره). در هدایت و شکل دادن به تظاهرات مواج مردمی، علیه دستگاه استبداد رژیم در «مینودشت» نقش ارزنده ای را از خود به یادگار گذاشت. و شاید بتوان از او جزو نخستین دانش آموزانی یاد کرد که در صف پیشقراولان حرکت ضد رژیم، صحنه های حماسی و انقلابی زیبایی را به ظهور رسانیدند. در جریان هفده شهریور که منجر به شهادت بسیاری از انقلابیون گشت.

index

ایشان نیز روزهایی را در میدان شهداء – ژاله سابق – گذرانید و با پخش اعلامیه و شرکت در جلسات مصمم بود تا دین خود را به عنوان مرید امام(ره) و انقلاب ادا نماید. در سال ۱۳۵۷ با حضور در قم به دلایلی از سوی عناصر رژیم دستگیر و تا مدت ۴۸ساعت در زندان های حکومت وقت محبوس ماند با پیروزی نهضت امام خمینی(ره) او نیز در صف مریدان واقعی امام(ره) در استحکام و تثبیت انقلاب همت گمارد میل و شیدایی بی حد او به دفاع از حریم انقلاب در برابر تهدیدات، او را به وادی سپاه سوق داد و عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گشت.

در کنار حضور خود و قبل و حین فعالیتش در نهاد مقدس سپاه در جهاد سازندگی و امر پشتیبانی مستضعفان و هم چنین نهضت سوادآموزی نیز مشغول به فعالیت شد. از آن جا که زیاده خواهان و فتنه گران نمی توانستند پویایی انقلاب را شاهد باشند لذا غائله ی گنبد را طراحی و به راه انداختند که ایشان با حضور خود در متن این مبارزه، قدرت ایمان خود را به رخ دشمن کشاند و هم چنین در درگیری حزب «رنجبران» در جنگل های «سیامرزگو» نیز می توان به وضوح نقش ایثارگری های او را شاهد بود.

در سال ۱۳۵۹ با حضور متعهدانه و شبانه روزی خود در جبهه مبارزه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر خواب راحت را از چشم آنان ربود تا جایی که نقش بارز او در این مبارزه در روستای «دوزین» زبانزد خاص و عام است و هیچ گاه در برابر تهدید و تطمیع این عده ی نابکار فرو ننشست و با اراده ای مصمم در پی انجام تکلیف خود بود.

سال های جنگ نیز، شاهد رزم بی امان او علیه جنود کفر بوده است تا جایی که در کردستان به عنوان نیروی اطلاعاتی زبده ای توانست نظر فرمانده هان وقت را به خود جلب نماید و از این رو مسیر تکامل خود را در میدان های رزم و جهاد یکی پس از دیگری می پیمود با توجه به حقوق کمی که داشت همیشه سهمی از حقوق ناچیز خود را نیز به محرومان جامعه اختصاص می داد از علاقه های وافر او عشق به روحانیت به ویژه امام و شهادت بود. و همیشه و در همه حال از خداوند طلب می کرد که به هنگام شهادت اثری از او باقی نماند.

از این رو در آخرین مرحله ی حضورش بعد از عملیات بیت المقدس و در حین عملیات رمضان در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۶۱ در سن۲۵ سالگی به فیض عظیم شهادت نائل گشت. و تا کنون نیز پیکر مطهر او به زادگاهش باز نگشته و در همان منطقه عملیاتی به آرامش ابدی دست یازید. (برگرفته ازسایت صبح)


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13448

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.