تاریخ ارسال : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سردار جعفری: برتری یمن نزدیک است

گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح دیروز (پنجشنبه ۲۳ آذر) در سمینار دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی، طی اظهاراتی اظهار داشت: آن چیزی که که وجه مشترک همه دانشگاه‌های سپاه هست، پاسداری از انقلاب اسلامی هست.

وی اضافه کرد : این مبحث یعنی تربیت یک پاسدار در تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه‌های سپاه تعلیم داده می‌شود مبحثی هست که قدری مورد غفلت قرار گرفته هست.

بیشتر بخوانید:

برای بازسازی سوریه آمادگی داریم

فرمانده کل سپاه دنبال کرد: انقلاب اسلامی دو وجه بنیادی دارد که تشکیل شده از یک خارجی و یک بعد درونی هست. بعد خارجی انقلاب در مقاومت اسلامی که در منطقه و در حهان در حال توسیع هست و برتری این حبهه به نحو شگت آور در حال توسیع هست. این برتری دستاورد مجاهدت بی‌وقفه جمعی از مجاهدان انقلاب اسلامی هست.

سرلکشر جعفری دنبال کرد: در طول ۲۰ سال موخر پیروزی‌های پشت سر هم و شکست تلاش‌های دشمنان انقلاب اسلامی را می بینیم. انشاالله در آینده نزدیک در یمن شاهد برتری می باشیم.

اینها نتیجه  رعایت یک اصل بنیادی و قرآنی انقلاب که همان استکبارستیزی می‌باشد هست.

سرلشکر جعفری با اشاره  به ابعاد درونی انقلاب اسلامی اظهار کرد: آیا منحصرا قرار بوده ما بعد استکبارستیزی انقلاب را به پیش ببریم؟ قطعاً جواب این پرسش منفی هست. بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب ابعاد درونی انقلاب زیاد ارزشمند تر از ابعاد خارجی آن هست.

وی با اظهار اینکه رهبر معظم انقلاب ۵ فاز برای انقلاب ترسیم کردند اظهار کرد: ما امروز در فاز سوم انقلاب هستیم که البته با موانع و مشکلاتی در این طریق مواجه هستیم. این فاز از انقلاب تماما متمرکز به داخل کشور هست که هرچه به سمت تحقق اغراض این فاز پیش برویم مبدل به یک الگو برای سایر کشورها می‌شویم.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تمامی مشکلاتی که به‌خصوص در داخل کشور دارد وضعیت مطلوبی در ابعاد خارجی و جبهه مقاومت دارد اما در داخل کشور تاکنون فاصله بسیاری با آرمان‌های انقلاب داریم.

فرماند کل سپاه با طرح این پرسش که با توجه به وضعیت موجود وظیفه ما در پاسداری انقلاب چیست، بیان کرد: در سال ۹۰ رهبر معظم انقلاب فرمودند پاسداری از انقلاب لازم هست درست، به هنگام و غیر محافظه کارانه باشد. پاسداری محافظه‌کارانه یعنی پاسداری از وضعیت موجود انقلاب و پاسداری غیر محافظه‌کارانه یعنی لازم هست کوشش کنیم تا انقلاب اسلامی به سمت اغراض خودش پیش برود و درجا نزند که تحقق این مبحث زیاد سخت هست و موانع بسیاری در داخل کشور بر سر این راه وجود دارد.

سرلشکر جعفری با اظهار اینکه دستیابی به دانشگاه تراز انقلاب در طریق اغراض والای انقلاب هست اهتمام کرد: یکی از ملزومات نیل به این هدف پیشتازی و خط‌شکنی در عرصه علمی هست. این شرط لازم دستیابی به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی هست اما توجه به ابعاد معنوی انقلاب اسلامی نیز در این طریق لازم هست مورد توجه باشد.

آ مبحث دفاع و امنتی امروز از مرزهای ایران فراتر رفته اما این به مفهومی نابود شدن تهدید بر علیه انقلاب اسلامی نیست.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: امروز تهدید کلیدی انقلاب اسلامی تهدیدات نرم فرهنگی و سیاسی و اجتماعی هست که اگر به آنان جواب داده نشود می‌تواند برای انقلاب مشکلات جدی به‌وجود آورد.

وی بیان کرد: من جمله ضرورت‌های پاسداری غیر محافظه کارانه از انقلاب اسلامی دربردارنده خود سازی معنوی و بصیرتی، و حتی بصیرت سیاسی هم از ایمان متاثر می‌شود.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: تقویت روحیه اداره جهادی یکی دیگر از ضرورت‌های پاسداری غیر محافظه‌کارانه هست.

انتها پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79033

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.