تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سردار سعید سیاح طاهری در حلب به جرگه شهدا پیوست

سردار سعید سیاح طاهری، از فرماندهان جنگ هشت ساله و مدافع حرم حضرت زینب (س) در دفاع از حرم به شهادت رسید.

 

به گزارش شلمچه نیوز، خانواده شهید، مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت جبهه سوسنگرد و مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت جبهه آبادان با صدور اطلاعیه مشترکی اعلام کردند: سردار رشید اسلام، شهید حاج سعید سیاح طاهری در دفاع از حریم آل‌الله به همرزمان شهیدش در ملکوت اعلی پیوست.

متن این اطلاعیه به‌شرح ذیل است:

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و مابدلوا تبدیلاً

سردار رشید اسلام، شهید حاج سعید سیاح طاهری در دفاع از حریم آل‌الله به همرزمان شهیدش در ملکوت اعلی پیوست.
شهید حاج سعید سیاح طاهری در سال ۱۳۳۶ در شهرستان آبادان به دنیا آمد. دوران نوجوانی او مصادف با اوج‌گیری مبارزات حق‌طلبانه مردم ایران بر علیه حکومت خودکامه پهلوی بود. روح بزرگ شهید سیاح طاهری، او را به‌سمت مبارزه بر علیه سلطه استعمار و استبداد در کشورمان سوق داده و مجاهدت در راه ریشه‌کن کردن نظام طاغوتی و برپایی حکومت اسلامی به‌رهبری حضرت امام خمینی(ره) را بر اخذ بورسیه و تحصیل در آمریکا ترجیح داد.

پس از انقلاب در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور، از جمله غائله ضدانقلاب در کردستان، خط التقاط و فتنه منافقین و بنی‌صدر مشارکتی فعال دانست، با شروع تجاوز دشمن بعثی به میهن عزیزمان به‌همراه پدر و ۲ برادرش داوطلبانه به دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان در مسئولیت فرماندهی رده‌های مختلف رزمی پرداخت، در طول ۸ سال دفاع مقدس مردم عزیزمان، همواره در جبهه‌های مختلف حضور داشت، بارها در عملیات‌های مختلف مجروح گردید و با از دست دادن قسمت زیادی از سلامتی و اهدای یک چشم خود به افتخار جانبازی ۷۰% نائل آمد.

شهید سیاح طاهری پس از دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف فرهنگی در ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس کوشید و اقدامات مؤثری را در این راه، از جمله ایجاد موزه دفاع مقدس آبادان و برگزاری یادواره‌های شهدا و عملیات‌های جنگ تحمیلی به انجام رسانید. آن شهید والامقام دارای روحیه بسیار پرتلاش و خستگی ناپذیر همراه با تواضع و اخلاص در عمل بود و اشتیاق شدید ایشان به خدمت و شهادت در راه خدا سبب گردید، با مورد تهدید قرار گرفتن حرم اهل‌بیت در سوریه، به صف جهاد بر علیه گروههای تکفیری و ضداسلام در مسئولیت مستشاری بپیوندد. او ۴ بار در این جبهه حضور یافت تا اینکه سرانجام در روز چهارشنبه ۱۳۹۴٫۱۰٫۲۳ در سوریه شربت گوارای شهادت را نوشید و روح بلندش پس از سالها صبر و بی‌تابی در پیوستن به همرزمان شهیدش، به ملکوت اعلی پر کشید.

مراسم تشییع در تهران؛ شنبه ۱۳۹۴٫۱۰٫۲۶، ساعت ۸ صبح از محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه واقع در بزرگراه بسیج، بزرگراه هجرت، پادگان شهید صفوی.

مراسم تشییع در اهواز؛ یکشنبه ۱۳۹۴٫۱۰٫۲۷، ساعت ۹ صبح، حسینیه اعظم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=9374

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.