تاریخ ارسال : ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سردار سلامی: انتقام گیری در دستور کار جدی سپاه است ولی نقطه و مکانش مکتوم است

صراط: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اقدام تروریستی روز چهارشنبه تهران یک ناکامی سیاسی بزرگ دیگر برای دشمنان ملت ایران بود.

 به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: اقدامات نیروهای عمل کننده در خاموش کردن این فتنه کور تحسین برانگیز بود و از این منظر باید این موفقیت و پیروزی بزرگ را به ملت ایران تبریک گفت.

وی گفت: این حادثه مابه ازای طرح سیاسی مشترک سعودی ها، آمریکا و رژیم صهیونیستی در ریاض است.

سردار سلامی افزود: هدف از این طرح که به خاطر شکست های منطقه ای دشمنان ما صورت گرفت ضربه زدن به اقتدار سیاسی ـ امنیتی ایران بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران در این اقدام تروریستی با فرزندان انقلابی خود اقتدار امنیتی مثال زدنی اش در مدیریت یک حادثه تروریستی را نشان داد.

وی افزود: ما در عملیات دیروز یک رویای سیاسی دشمنانمان را زنده به گور کردیم و نشان دادیم که ایران مدفن کسانی است که بخواهند امنیتش را به خطر اندازد.

سردار سلامی گفت: در حالی که همه مهاجمان در حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی به هلاکت رسیدند هیچ یک از نیروهای عملیاتی ما کوچکترین آسیبی ندیدند اگرچه تعدادی از هموطنانمان ناجوانمردانه و بی دفاع به شهادت رسیدند.

وی افزود: پاسداران ما حافظ مجلس به محض ورود تروریست ها به ساختمان مجلس، آنها را از صحن علنی و مردم دور کردند.

سردار سلامی گفت: تروریست ها در ساختمان ملاقات های مردم با نمایندگان تلاش کردند تا مراجعه کنندگان و کارکنان حاضر در دفاتر را به گروگان بگیرند که موفق نشدند.

وی افزود: پس از محاصره تروریست ها در طبقات ساختمان ملاقات های مردمی نمایندگان مجلس نیروهای کمکی سپاه به سرعت وارد عمل شدند و در عملیاتی دقیق، حساس، پیچیده و مینیاتوری با دقت مثال زدنی در حالی که تلاش می کردند تا مردم آسیب نبینند تروریست ها را از پای درآوردند.

سردار سلامی گفت: فرمانده کل و فرمانده نیروی زمینی سپاه از ابتدای عملیات شخصاً در میدان حاضر شدند و مدیریت عملیات را برعهده گرفتند و این نشان می دهد که با این روحیه کشور هیچ آسیبی نخواهد دید و با این ترقه بازی ها استقلال، آزادی، امنیت و کرامت ما از بین نخواهد رفت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: صمیمانه از نیروهای عمل کننده نیروی انتظامی در حرم مطهر امام و مجلس قدردانی می کنم.

وی گفت: اصل این اقدام به خاطر تراکم شکست های دشمنانمان در منازعات منطقه ای و جنگ های نیابتی در سال های گذشته است.

سردار سلامی افزود: در حالی که آمریکا، سعودی ها، برخی کشورهای مرتجع منطقه و غربی ها در تلاش بودند تا معادلات منطقه را به نفع خود برهم بزنند و نظام جمهوری اسلامی را مورد تهدید قرار دهند موفق به اجرای نقشه هایشان در سوریه و عراق نشدند و در منازعات سیاسی منطقه ای شکست خوردند.

وی گفت: سیاست های منطقه ای سعودی ها کاملاً شکست خورده است و این در حالیست که سرزمین داعش تنگ تر شده و در حال زوال است.

سردار سلامی افزود: آنچه که در نشست آمریکایی ـ سعودی چندی پیش در ریاض اتفاق افتاد باید یک مابه ازای سیاسی می داشت که به احتمال زیاد اقدام تروریستی روز چهارشنبه در تهران همان است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز ابتکار عمل را در منازعات سیاسی منطقه برعهده دارد، ما تعیین کننده تحولات منطقه هستیم و حل منازعات سیاسی منطقه به ما گره خورده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت های منطقه ای هم از سیاست های مقاومتی ما حمایت می کنند افزود: در برابر این موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ایران سعودی ها جز پمپاژ تروریست، ایجاد تفرقه و شارژ اعتقادی ـ انحرافی کار دیگری انجام نمی دهند.

سردار سلامی گفت: سعودی ها پیش تر گفته بودند باید ناامنی ها را به درون ایران بکشانیم و این سخنان نشان می دهد که عربستان محل نقشه کشی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است هرچند رویاهایشان هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی تصریح کرد: آنچه مهم است این است که ما دشمنان بالفعل متعددی داریم که حوزه عملشان جهانی است و فوق العاده بی رحم هستند.

سردار سلامی گفت: ما در میان آتش توانستیم در این سالها امنیتمان را تأمین کنیم و پس از این هم برای استقرار امنیت ملی مان تلاش جدی تری خواهیم داشت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: از جمله درس های اقدام تروریستی روز چهارشنبه در تهران این است که باید دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و ما اشرافمان را بر گروه های تروریستی و عملیاتی احتمالی شان بیشتر متمرکز کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52472

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.