تاریخ ارسال : ۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

سردار کوثری: آقای وزیر اگر عرضه نداری، بروکنار!

متأسفانه وزیر صنایع ما با یک تفکر وابستگی می گوید ما باید مدیر از خارج به کشور وارد کنیم! و این مدیران وارداتی بیایند به مدیران داخلی آموزش بدهند! اگر تو عرضه نداری برو کنار. درست است که مجلس اشتباه کرد و به تو رأی داده ولی …

به گزارش شلمچه نیوز، شب گذشته ۴ آذر ۹۴ به مناسبت هفته بسیج شب خاطره ای در سرای محله فدک منطقه ۸ تهران، سردار اسماعیل کوثری پس از ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس، به مشکلات امروز جامعه هم اشاره کرد و گفت: دانشمندان جوان و بسیجی ما توانستند به دانش هسته ای دست پیداکنند و یا اینکه شهید طهرانی مقدم با دست خالی دانش موشک سازی را بدست می آورد در حقیقت آن خودباوری که امام(ره) فرمودند ما می توانیم را این جوانان ما به درستی معنی می بخشند.

PIC_4982

وی ادامه داد: من سوال دارم که آیا فناوری هسته ای و یا موشک سازی پیچیده تر و سخت تر است یا خودرو؟ این همه بساط را دولت راه انداخته و مخصوصا وزارت صنایع برای خودرو، وقتی تفکری بر مبنای منافع فردی و یا منافع چند نفری باشد نمی توانند مشکلات را حل کنند. اما می بینیم به راختی دانش هسته ای ۲۰ درصدی بدست می آید اما عده ای چون اتکا به خداوند ندارند و نمی خواهند کشورشان مستقل باشد و همواره نگاه بیرون دارند دانش هسته ای و فناوری موشکی جوانان ما را دروغ می پندارند و اگر واقعا اینها ردوغ است پس چرا امریکایی اینهمه نگرانند و آنها که با دوربین هایشان دائما سایت های نطنز، فردو، اراک و اصفهان را رصد می کنند و می بینند که حتی یک گرمی که به آن اضافه می شود را مطلع هستند و زودتر از مسئولین ما اطلاع پیدا می کنند و قطعا این دانش ما را به یقین رسیدند که این همه مذاکره کردند تا اینکه به توافقی رسیدند.

نماینده مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: این یک واقعیتی است که بچه های ما به یک توانمدی رسیدند و شعار ما می توانیم را اثبات کردند. زمان جنگ هم همین بسیجیان ما با دست خالی به توانمدی های بزرگی رسیده بودند. اگر تدبیر حضرت امام (ره) برای تشکیل بسیج و نیروی مردمی نبود تا حالا انقلابی باقی نمانده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی کشور افزود: امروز متأسفانه متأسفانه در کشور بیکاری داریم چون تولیدات ما بسیار ضعیف است برای اینکه دولتمردان ما به واردات اکتفا می کنند به تولید توجه ای ندارند و اعتقادی به روی پای خودمان بایستیم را هم ندارند. متأسفانه وزیر صنایع ما با یک تفکر وابستگی می گوید ما باید مدیر از خارج به کشور وارد کنیم! و این مدیران وارداتی بیایند به مدیران داخلی آموزش بدهند! اگر تو عرضه نداری برو کنار. درست است که مجلس اشتباه کرد و به تو رأی داده ولی تو برو کنار. انگار باید مثل مربی فوتبال به کشور بیاوریم. این نفوذی که آقا می گوید اینهاست و این یک بعدش است که می بینید.

این فرمانده دوران ۸ سال دفاع مقدس با انتقاد از دولت گفت: این بحث من نیست همان گفته های خودشان است که متأسفانه آقای رییس جمهور می گوید ما باید با کدخدا وارد مذاکره شویم تا مشکلات ما حل شود! بابا بسیجیان ما با خدا معامله کردند تا توانستند موفق شوند، نمی خواهید درس بگیرید؟ کدخدا؟ یعنی آمریکا؟

PIC_4975

سردار کوثری گفت:  قبل از انقلاب روزانه کشور ما ۶/۵ میلیون بشکه نفت استخراج می کرد و نیم میلیون آن مصرف داخلی بود و شش میلیون بشکه صادر می شد و به آمریکا می رفت و ۱۲ درصد آن به ایران می رسید و بعدها به شانزده درصد رسیده بود و این هم می گفتند چون شما باید قدرت منطقه باشید باید صرف سلاح های نظامی کنید اما این کشور پزشک نداشت و باید از هند و پاکستان و بنگلادش وارد می کرد. ما به خوبی یادمان است که آن موقع از خیابان انقلاب و آزادی به پایین پزشکان بیمارستان های ما خارجی بودند و این ها را ما خودمان می دیدیم نه اینکه شنیده باشیم. خوب ما نیاز به مدرسه داشتیم و نیاز به دانشگاه و پزشک داشتیم ولی به ما می گفتند باید قدرت اول منطقه باشید و باصطلاح ژاندارم منطقه.

کوثری ادامه داد و گفت: در خاتمه اشاره کرد: می خواهم عرض کنم که نقش بسیج در جبهه بسیار با ارزش و پر رنگی بود و الان هم در زمینه سازندگی هم بسیار برجسته است. البته رسانه های بیگانه آنچنان تبلیغ می کنند و می گویند برای چه باید پروژه های بزرگ را به قرارگاه سازندگی خاتم بدهند؟ بعضی ها هم در داخل هم نمی دانند و بعضی هم میدانند ولی عمدا خودشان را به ندانستن می زنند و حرف آنها را تکرار می کنند. ولی همین سد کرخه در جنوب ایران یازدهمین سد دنیا به شمار می آید و ۷/۵ میلیارد متر مکعب آب در خود جای می دهد که تا حالا نتوانست بیشتر از ۴ میلیارد متر مکعب در خود جای دهد یعنی کلا آب بیشتر از این به پشت سد نمی آید اما به این شکل ساخته شده تا آینده برای ظرفیت بالا کم نداشته باشد. اما جالب است بدانید این سد به جای ۱۰ ساله طی ۹ سال طول کشید تا ساخته شود. اوایل می گفتند این ها بلدند فقط خاکریز بزنند سد بلد نیستند بسازند! تازه زمان دولت آقای هاشمی این سد را ساختند نه الان.

کوثری با یادآوری فتنه سال ۸۸ اظهار کرد: در هر جایی که بچه ما ورود کردند موفق بودند. شما جریان فتنه ۸۸ را بخاطر بیاورید واقعا اگر تدابیر حضرت آقا و بسیجیان ما نبود مگر می شد کنترل کرد. یک فتنه ای بسیار سنگینی بود. من به شما صراحتأ می گویم که ما در جلسه کمیسیون امنیت ملی هم اصلاح طلبان می آمدند و هم فتنه گران می آمدند و پیگیری می کردند. تعداد کشته ها ابتدا را ۶۹ نفر اعلام کرده بودند و ما گفتیم لیست بدهید و این لیست هم اسم دارد و مشخصات را می شود پیدا کرد. لیستی داده بودند و در آن اسمی را نوشتند مثلا علی. گفتیم کدام علی؟ فامیلی اش چیه؟ مشخصات دیگری ندادند. بعد از چند روز لیستی دادند و ۷۲ نفر اعلام کرده بودند و مثلا همان از ۷۲ شهید کربلا پیوند دهند و مظلوم نمایی کنند.

در همان ۸ ماه جریان فتنه سعی کردیم از دماغ هیچ کسی چه فتنه گر و چه بسیجیان خونی بیرون بیاید ۳۹ کشته داده شد و از این تعداد حدود ۱۲-۱۳ نفرشان فتنه گر و ۱۲-۱۳ نفرشان هم بسیجیان ما و تعدادی هم مردم عادی کشته شدند. ما بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری که در ۲۹ خرداد در نمازجمعه ایراد فرمودند. جلسه گذاشتیم با هیأت رییسه مجلس که با آنها صحبت کنیم.

اولین نفر با محسن رضایی صحبت کردیم و دومین نفر میرحسین موسوی بود و سومین نفر آقای هاشمی و نفر آخر هم کروبی بود. به آقای موسوی گفتیم حرف حساب شما چیه؟ مگر آقا نفرمودند باید از راه قانونی پیگیری کنید؟ چرا قانونی پیگیری نمی کنید؟ گفت من نه شورای نگهبان را قبول دارم و نه وزارت کشور را! گفتم آقای موسوی مگر ما در کشور آدمایی را نداریم که نظام را قبول ندارند؟ ولی دارند زندگی می کنند و ما هم می دانیم ولی کاری ندارند و زندگی می کنند. شما قرار بود نفر دوم کشور شوید یعنی اگر وزارت کشور و شورای نگهبان شما را تأیید نمی کردند شما نمی توانستید کاندید شوید قبلش می آمدید می گفتید من نظام را قبول ندارم و کاندید هم نمی شدید.

به موسوی گفتم شما وقتی که در ۲۵ خرداد به خیابان رفته بودید خلاف کردید چون مجوز نداشتید. گفت من رفتم آرام کنم. گفتم درست اما چرا بعدش به پایگاه بسیج حمله کردند؟ اگر بچه های بسیج در همان پایگاه خیایبان آزادی مقاومت نمی کردند و ۷ شهید هم دادند و ۳۰۰ اسلحه بیرون می آمد و به دست آنها می افتاد و درگیری بین دو طرف روی می داد، چه اتفاقی می افتاد؟

به هرحال ما ۵ نفر بودیم و حدود یکساعت و ۴۵ دقیقه با هم بخث کردیم و در نهایت گفت اگر ۱۳ میلیونی که به من رأی دادند و بیایند بگویند تقلبی نشده باز هم می گویم تقلب شده و قانع نخواهم شد!

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6281

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.